League of Legends

Gandai: „Eckas“ papildys „Solary“ komandos gretas

Spalio 29 dieną, vienas žymiausių „League of Legends“ žurnalistų Brieuc „LEC Wooloo“ Seeger pranešė, jog viena geriausių Lietuvos „jungle“ rolės žaidėjų, Edgaras „Eckas“ Strazdauskas, papildys organizacijos iš Prancūzijos gretas. Šiam pranešimui išėjus žaidėjas tą pačią dieną šventė 22 metų gimtadienį.

Pasibaigus Europos regioninių lygų sezonams ir taurėms, komandos pradėjo dėti naujojo sezono kontūrus ir formuoti sudėtis. Vienas iš geriausių Lietuvos „League of Legends“ žaidėjų iš Telšių, panašu, jog pakeis komanda. Iš pagrindų keičianti organizacija „Solary“ ,pasak pranešimų, pasiekė žodinį susitarimą su žaidėju dėl atstovavimo komandai 2024 metų sezone.

Kitų komandų dėmesys

Lietuvis, pasak „LEC Wooloo“ domino ir kitas komandas kaip SK Gaming Prime“ iš Vokietijos, kuriai žaidėjas atstovavo 2021-2022 metais. Be šios organizacijos telšiškio paslaugomis buvo suinteresuotos „Barca Esports“ iš Ispanijos ir „AEGIS“ iš Prancūzijos.

Jau nebe pirma „stotelė“ Prancūzijoje

Žaidėjui, tai bus antras sezonas aukščiausioje Prancūzijos „League of Legends“ lygoje (LFL), po to kai praeitus metus telšiškis atstovavo „GameWard“ komandai. Su šia komanda pavasario reguliariajame sezone buvo pasiekta 5 vieta su 10 pergalių ir 8 pralaimėjimais, atkrintamosiose deja jau pirmajame ture teko pasitraukti iš turnyro ir pripažinti pralaimėjimą prieš tautiečio Lino „Lynco“ Naunčiko atstovaujama „Team GO“ komanda. Vasaros sezone deja „GameWard“ nepademonstravo geresnio pasirodymo ir pabaigė reguliarųjį sezoną paskutinėje vietoje su 6 pergalėmis ir 12 pralaimėjimų.

Komanda turėjo kovoti, dėl galimybės išsilaikyti lygoje ir sėkmingai tai padarė nugalėdami antros divizijos „Lille Esport“ komanda ir dėl patekimo įveikę kitos pirmosios lygos komanda „IZI Dream“ komanda. Po šio pasiekimo sekė paskutinis komandos turnyras šiame sezone, tai „Coupe de France 2023“ (išvertus iš prancūzų kalbos – Prancūzijos taurė).

Pirmajame raunde, serijoje iki dviejų pergalių 2-1 nugalėta „Use Your Lead“ komanda, kuri pateko į turnyrą nugalėjusi viename iš atrankos turnyrų.

Edgaras „Eckas“ Strazdauskas ir Lucas „Badlulu“ Piochaud / L’Equipe nuotrauka

Po šios pergalės antrajame raunde, kur komandai reikėjo pasiekti 3 pergalės norint žengti toliau sekė susitikimas su „Team BDS Academy“. Čia be vargo serijoje rezultatu 3-0, komanda prasibrovė į turnyro ketvirtfinalį.

Ten ir vėl buvo sutikta gerai pažįstama „Team GO“ komanda. Bet ir šį kartą prasibrauti pro varžovus nepavyko ir serijos rezultatu 3-1 teko pripažinti priešininkų pranašumą.

Paskutinė sudėties „dalis“ ir būsimi komandos draugai

Sheep Esports“ paskelbtoje naujienoje taip pranešama, jog po lietuvio žodinio sutikimo komanda surinko pilną sudėti kitam sezonui. „Top“ pozicijoje pamatysime 24 metų švedą „Kryze“, kuris yra „Excel“ organizaciją nuo 2020 iki 2022 metų. Šiais metais 24 metų žaidėjas atstovavo „LDLC OL“ komanda, kuri deja sustabdė savo komandos veiklą ir po šio sezono daugiau nebesivaržys stipriausio Prancūzijos „LoL“ lygoje.

„Mid“ rolėje komandoje žais, 23 metų prancūzas „Decay“, kuris praeitais metais atstovavo „Giants“ komanda, Ispanijos pirmajame divizijone, („LVP SuperLiga“) su kuria reguliarajame sezone žaidėjas užėmė 7 vieta pavasario ir 5 vietą vasaros sezonuose. Vasaros atkrintamosiose užimta 4 vieta, nužygiuota iki antrojo raundo.

Trečiasis žaidėjas „AD Carry“ rolėje žaidžiantis 24 metų bulgaras „Innaxe“ atstovavęs tokias komandas, kaip „Excel“ arba „Schalke 04“ bei paskutinį sezoną vilkėjęs „Vitality Bee“ marškinėlius bei užėmęs 7 vietą pavasario sezone, deja vasaros sezone, komandoje jį pakeitė Matúš „Neon“ Jakubčík, žaidėjas ilgą laiką žaidęs LEC lygoje. Bulgaras savo šanso daugiau už „bites“ nebesulaukė.

„Innaxe“ / „Liquipedia“ nuotr.

„Support“ pozicijoje išvysime 18 metį prancūzą „Myrtus“ praeitą sezoną žaidusį „Atletec“ komandoje antrajame divizijone, kuriai pavyko pavasarį finišuoti 8 vietoje, vasarą komanda pateko į atkrintamąsias su 6 vieta, bei nužengė iki finalo, kurį deja pralaimėjo ir užėmė 2 vietą. Naujuoju pagrindiniu komandos treneriu tapo „Cook“, kuris praeitą sezoną treniravo jau minėta „Atletec“ antrajame divizijone ir jo laukia naujas iššūkis „LFL“ lygoje pasiekti aukštų rezultatų su naująja komanda.

Jei visa informacija pasitvirtins, naujoji „Solary“ sudėtis 2024 metų sezonui atrodys štai taip:

Top“: Felix’asKryzeHellström, Švedija;
Jungle“: EdgarasEckasStrazdauskas, Lietuva;
„Mid“Nicolas’asDecayGawron’as, Prancūzija;
„AD Carry“: Nihat’asInnaxe“ Aliev‘as, Bulgarija;
„Support“: Mohamed’asMyrtusRahli, Prancūzija;
Vyriausiasis trenerisIsmaël’isCookLakel, Prancūzija.