League of Legends

„Iron Wolves“ įsivėlė į „win-trading“ skandalą, du žaidėjai iš Kinijos – suspenduoti

League of Legends esportą Lenkijoje ir Baltijos šalyse pasiekė gana nemažas skandalas. Vienoj Europos Regioninėje lygoje, „Ultraliga“, kurioje dalyvauja minėtų šalių komandos, galimai buvo norėta pralaimėti žaidimą specialiai. Tuo įtariami lietuviams gerai žinomos „Iron Wolves“ komandos nariai – specifiškai žaidėjai iš Kinijos, Wen „kylin“ Zheng ir Shuai „Odin“ Wang rolėse žaidžiančius „jungle“ ir „mid“ rolėse.

Sausio 16 dieną, „IronWolves“ oficialiai pristatė savo naują sudėtį, kurioje – du žaidėjai iš Kinijos. Apie šiuos žaidėjus informacijos rasti internete nebuvo galima. Kaip teigė bendruomenė, informacija slėpėsi už „Kinijos sienos“. Vis dėl to toks ėjimas buvo vertinamas kaip rizika, kurių galėjo pasiteisinti, kadangi žaidėjai iš Pietų Korėjos ir Kinijos yra tikrai aukštesnio lygio žaidėjai nei iš Vakarų.

„Iron Wolves“ sudėtis / „Ultraliga“ „X“ paskyros nuotrauka

Žaidimas prieš „Team ESCA Gaming“ ir abejotini epizodai

Sausio 23 diena, „Ultraliga“ antrojoje žaidimo savaitėje susitiko „Iron Wolves“ ir „Team ESCA Gaming“ komandos. „Vilkai“ pradėjo žaidimą solidžiai ir įgijo tikrai nemažai pranašumą, bet žaidimo įgavus pagreitį Kinijos žaidėjai pradėjo elgtis labai keistai ir atrodo, jog tiesiog norėjo pralaimėti žaidimą.

„Mid“ Shuai „Odin“ Wang specialiai nemušė finalinio objekto, kuris leistų jam ir komandos draugams leistų pabaigti žaidimą, nenaudojo savo galių komandinėse kovose ar tiesiog sekdavo pavienį žaidėją nebandant kombinuoti savo žaidimo su komandos. Daugiausiai klausimų sukėlęs šio žaidėjo epizodas: pasirinkimas visiškai atsiskirti nuo komandos ir per apatinę žaidimo liniją bandyti eiti link varžovų, žinant, kad visa varžovų komanda yra kažkur netoli savo namų.

O štai „jungle“ žaidžiantis Wen „kylin“ Zheng, panašu, jog darė tą patį: keletą momentų tiesiog nusprendė kovoti vienas prieš visus penkis priešininkų komandos žaidėjus. Taip pat turėjęs galimybę lengvai nugalėti savo priešininką to nedarė. Galiausiai nors duetas stengėsi pakenkti žaidimo eigai kiek įmanomą likę komandos žaidėjai vedami Pawel „HeSSZero“ Karwot sugebėjo laimėti žaidimą.

Savo asmeninę nuomonę dėl žaidimo kviečiame susidaryti peržiūrėjus minėtus epizodus:

Odin“ epizodai: Specialiai nemuša „drakono“ ir specialiai tempia laiką, nepadeda komandos draugams užbaigti žaidimo, lemiamoje kovoje akivaizdžiai nebando laimėti dvikovos.

Pora abejotinų „kylin“ epizodų: Specialiai išnaudoja savo stipriausią galią ir „flash“ 1 prieš 3, turėjo galimybę su savo W mygtuka galia sumažinęs atstumą, ir nukauti priešininkus bet to nepadarė.

Lygos pranešimas ir nuobauda

Praėjus dienai po įvykusio žaidimo „Ultraliga“ paskelbė pranešimą, jog sausio 24 dieną turėjęs įvykti susitikimas „devils.one“ neįvyks. Pasitarus su lygos organizatoriais ir „Iron Wolves“, pastarieji gauna techninį pralaimėjimą ir pergalė atiduodama priešininkams. O štai abu žaidėjai yra suspenduojami dviem žaidimams. Situacija toliau nagrinės „Riot Games“ ir „Sportradar“, pradėtas tyrimas.

„Iron Wolves“ pranešimas

Po „Ultraligos“ pranešimo, sekė ir „vilkų“ publikaciją „X“ paskyroje, kurioje padėkota už kantrybę bei pasmerktas „Odin“ ir „kylin“ elgesys žaidime prieš „ESCA“. Pranešime taip minima, jog komanda pilnai bendradarbiauja su „Riot Games“ ir „Ultraliga“. Be to, pasižymėta, jog žaidėjai irgi yra „žmonės“ ir paprašyta susilaikyti nuo žeidžiančių komentarų, kurie nepadeda sąžiningumui esporte bei dar labiau sudaro nepalankų vaizdą apie šia šaką.

„Iron Wolves“ vadovai ir kas priima visus sprendimus

Po šių įvykių „EsportsTop“ buvo įdomu ar komandai iki šiol vadovauja dvi gerai žinomos asmenybės Lietuvos League of Legends pasaulyje – Algirdas „ChosenOne“ Gricius ir Saulius „Saulius“ Lukošius. A. Gricius „Iron Wolves“ „Discord“ paskyroje paneigė gandus, jog į komandą investavo įmonė iš Kinijos.

Bendrasavininkas pridėjo, jog jis ir „Saulius“ sprendimų nepriima ir yra agentūra (Stellar Strategic), kuri atsakinga už partnerius/žaidėjus ir socialinę mediją. O štai Lukošius savo „X“ paskyroje pranešė, jog savo turėtą komandos dalį pardavė 2023 metų gale bei tikisi išspręs šia situacija ir suras kuo pakeisti suspenduotus žaidėjus. Lauksime tolimųjų pranešimų bei veiksmų su šia situacija.

Dar iki sezono starto „EsportsTop“ žiniomis komandos kontrolę perėmė „web3“ strategijų bendrovė „Stellar Strategic“. Susisiekus su Algirdu „ChosenOne“ Griciumi gavome žinių, kad komanda buvo pasiruošusi žaisti visą sezoną gyvai iš treniruočių zonos Europoje.

A. Griciaus teigimu, niekas iš „IronWolves“ organizacijos nesitikėjo tokio sprendimo ir jau yra ruošiamas planas šią situaciją spręsti. Kadangi tiesioginio valdymo neturi nei A. Gricius, nei S. Lukošius, šis sprendimas lieka strateginei grupei, tačiau pirma laukiama tyrimo rezultatų iš „Riot Games“.

Informacijai atsinaujinus – informuosime.