League of Legends

Kova dėl „League of Legends“ pasaulio čempiono titulo, kas bus įrašytas į istorijos puslapius?

Jau šį sekmadienį, lapkričio 19 dieną, įvyks pasaulio čempionato finalas, kuriame susitiks dvi stipriausios „League of Legends“ komandos: „T1“ ir „Weibo Gaming“. Įspūdingas renginys bus papuoštas tokių muzikos grupių kaip HEARTSTEEL ir NewJeans.

Didžiausiame metų „League of Legends“ renginyje turėsime galimybę pamatyti ne tik įtemptą pasaulio grandų kovą, bet ir nuostabų muzikinį pasirodymą. Kaip visada, „Riot Games“ sieks nustebinti elektroninio sporto bendruomenę aukštos kokybės renginiu. Komandos čia kovos ne tik, kad būtų įrašytos į „League of Legends“ istoriją, bet ir dėl didelio piniginio prizo – 415 000 eurų.

Finalo atidarymo ceremonija

Kaip ir kiekvienais metais, čempionato finalas bus atidaromas įvairių atlikėjų ir muzikinių pasirodymų. Kaip yra žinoma, joje dalyvaus naujausia „Riot Games“ virtuali popo grupė HEARTSTEEL, kurios atstovai BAEKHYUNEXO, Cal Scruby, Tobi Lou ir ØZI, įgaus tam tikrų „League of Legends“ veikėjų įvaizdžius.

Toks projektas jau ne naujiena, nes prieš kelis metus buvo įkurtos True Damage ir K/DA grupės, o pastarosios dainos pasiekė visą pasaulį. HEARTSTEEL atliks savo debiutinį kūrinį „PARANOIA“, kuris Youtube platformoje susilaukė didelio dėmesio.

Kita finalo atidaryme pasirodanti grupė bus NewJeans, kurios narės yra labai populiarios korėjietiškos pop muzikos atlikėjos. Grupei atstovauja jau gerai pasauliui žinomos MINJI, HANNI, DANIELLE, HAERIN, ir HYEIN, o šių metų „League of Legends“ pasaulio čempiono daina „GODS“ yra atliekama būtent jų. Tačiau jos geriau žinomos savo dainomis „Super Shy“, „Ditto“, „OMG“ ir kitomis. Tad galima tikėtis, kad jos atliks ne tik „GODS“, bet galbūt ir kažką kitą iš savo repertuaro. Vis dėlto finalas vyks Seule, kur jos geriausiai žinomos.

Be abejo fanai gali tikėtis ne tik šių grupių pasirodymų, bet ir kitų atlikėjų, kurie iki šiol nebuvo paskelbti.

Viena pergalė iki šlovės

Pačiam finale dalyvaus stipriausios „League of Legends“ komandos: „T1“ ir „Weibo Gaming“. Iki šios serijos abiejų kelias buvo ilgas ir netrūko įvairių sunkumų ir ne tiek daug fanų tikėjosi finale pamatyti būtent šias komandas, kai „JD Gaming“, „LNG Esports“ ir „Gen.G Esports“ atrodė tikrai pajėgiau. Tačiau svarbiausia demonstruoti gerą žaidimą ne visais metais, bet tada kai pergalė lemia viską.

2023 finalo čempionų taurė / LoL Esports Photos
2023 metų čempionų taurė / „LoL Esports“ nuotr.

„T1“ galingas pasirodymas

„T1“ jau antrus metus iš eilės žaidžia su tais pačiais žaidėjais ir, daugelio teigimu, jie yra nusipelnę pergalės. Daugelyje turnyrų ši komanda demonstruoja labai gerą ir protingą žaidimą, kartais laikoma neįveikiama, tačiau dažnai įvairiuose turnyruose buvo užimta 2 vieta. Vis dėlto pastaruoju metu „T1“ yra geriausioje formoje, kokioje nebuvo ištisus metus.

Per visą čempionatą patirtas tik vienintelis pralaimėjimas „Gen.G Esports“, kurios nepavyko įveikti nei pavasario nei vasaros atkrintamųjų varžybų finaluose. Vėliau įvairiose serijose buvo įveikti labai stiprūs varžovai. Prieš prasidedant atkrintamosioms sutriuškinta LPL (LoL Pro League) „Bilibili Gaming“, ketvirtfinalyje be didelio pasipriešinimo įveikta kita Kinijos komanda „LNG Esports“, o pusfinalyje rezultatu 3-1 nugalėta ir stipriausia turnyro komanda laikyta – „JD Gaming“.

„T1“ (nuo kairės) „Gumayusi“, „Faker“ ir „Zeus“ / COLIN YOUNG-WOLFF
„T1“ (nuo kairės) „Gumayusi“, „Faker“ ir „Zeus“ / COLIN YOUNG-WOLFF

Tad atrodo, kad įveikus tokias pajėgias komandas, joks priešininkas „T1“ neįveiks. Tačiau taip atrodė praeitais metais, kai buvo įveiktos „Royal Never Give Up“ ir ta pati „JD Gaming“, o finale nusileista 4 LCK (LoL Champions Korea) komandai – „DRX“. 2022 pasaulio čempionato finalas laikomas vienas geriausių per visą istoriją, nes 5 žaidimų serija buvo kupina įtampos ir buvo sunku patikėti, kad laimėjo „DRX“, kuri iki čempionato atrodė labai prastai.

„Weibo Gaming“ kuriamas stebuklas

Kiti metai ir vėl „T1“ finale laukia kita 4 geriausia regiono komandą, tik šį kart tai LPL atstovai – „Weibo Gaming“ . Kinijos lygos komandos kelias link finalo buvo tikrai paprastesnis, tačiau į finalą patenka tik geriausi, tad būtų nepagarbu „Weibo Gaming“ laikyti kitokiais. Prieš atkrintamąsias varžybas nebuvo įveikta nė vienas LCK ar LPL atstovas, o ketvirtfinalyje tvirtai nugalėta LCS (LoL Championship Series) „NRG“. Tik pusfinalyje buvo sutiktas rimtas išbandymas prieš „Bilibili Gaming“, kurį komanda sėkmingai išlaikė.

„Weibo Gaming“ yra silpnesnė komanda šiame finale, tai yra aišku, tačiau jų metų pasiekimai taip pat nemaži. Siekiant patekti į „League of Legends“ pasaulio čempionatą, buvo įveiktos stiprūs LPL galiūnai – „EDward Gaming“ ir „Top Esports“. Taip pat reikia paminėti, kad „Weibo Gaming“ demonstruojamas žaidimas yra labai aukšto lygio ir tai yra tikrai finalo verta komanda.

„Weibo Gaming“ „TheShy“ ir „Xiouhu“ / LoL Esports Photos
„Weibo Gaming“ „TheShy“ ir „Xiouhu“ / „LoL Esports“ nuotr.

Be to, 2022 metų čempionato netikėta pabaiga suteikia vilties, kad ir šių metų finalas gali nustebinti ir būti įtemptas. Bet kokiu atveju „League of Legends“ pasaulio čempionato atomazga yra didelė šventė viso esporto mėgėjams, tad šio renginio verta nepraleisti. Finalas įvyks jau sekmadienį, lapkričio 19 dieną.