League of Legends

„Lyncas“ triumfavo Prancūzijos lygos finale

20-metis lietuvis Linas „Lyncas“ Naunčikas penktadienio vakarą kovojo dėl Prancūzijos League of Legends lygos (LFL) čempiono titulo. Penktadienio vakarą, balandžio 5 dieną, lietuvio komanda susitiko finale su „Team BDS Academy“.

Karmine Corp Blue“ tai buvo principinė dvikova, kadangi šį sezoną, „BDSA“ buvo pralaimėta abu kartus grupių etape. Komandos paskutinį susitiko atkrintamųjų 3 raunde, į kurį patenka pirmas dvi vietas užėmusios grupių etapo komandos, ten „KCB“ sausu rezultatu 0-3 nusileido priešininkams iš Šveicarijos. „Mėlynieji“ turėjo dar daugiau motyvacijos siekė tapti lygos čempionais antrą kartą paeiliui. „Lyncui“ praeitų metų pavasarį pralaimėjus finalą atstovaujant „Team GO“, atsirado šansas iškelti dar vieną regioninės lygos trofėjų.

Didysis Finalas

Pirmajame žaidime „Team BDS Academy“ žaidimą pradėjo labai gerai ir vienu metu „Karmine Corp Blue“ nusprendė keturiese užpulti priešininkų „jungle“ rolės žaidėją 19-metį prancūzą Rudį „SkewMond“ Semaaną. „Volibear“ čempioną valdęs prancūzas kai jau atrodė, jog turis pripažinti priešininkų pranašumą su „Volibear“ pasirodė, kaip vienas iš komandos lyderių, jaunasis komandos talentas 17-metis Caliste „Caliste“ Henry-Hennebertas su dažnai profesionalios varžybose nematomu „Draven“ čempionu nukovė keturis oponentus per vieną dvikovą (angl. Quadra kill). Pirmajame žaidime triumfavo „KCB“ komanda.

Antrajame žaidime „BDSA“ ištraukė netradicinį čempioną „Support“ pozicijoje , tai labiau „Top“ linijoje matoma „Camille“. Nors „mėlynieji“ į vidurio liniją pasirinko „Aurelion Sol“ čempioną, kuris tikrai nėra dažnas pasirinkimas tarp profesionalų, 18-metis graikas Vladimiros „Vladi“ Kourtidis parodė, kaip efektyviai galima pasirodyti su šiuo čempionu. Deja, to nepakako ir „Camille“ pasirinkimas pasiteisino kadangi „Team BDS Academy“ sušvelnino serijos rezultatą 1-1.

Į trečiajį žaidimą įžengus su lygybe, puikiai žaidimo pradžioje pasirodė„Lyncas“. Nors kraują pirmoji praliejo priešininkų komanda (angl. first blood), lietuvis puikiai, nors užspaustas, panaudojęs blyksnio burtą per sieną (angl. Flash), grįžo į kovą pasitelkęs „Viego“ galingiausią burtą (angl. ultimate) ir pasigrobęs varžovo numirusį kūną, apsuko kovą ir sugebėjo nužudyti du varžovų priešininkus. Kauniečio vedami „KCB“ triumfavo trečiajame žaidime. Serijos rezultatas tapo 2-1 ir lietuvis ir jo komanda liko tik per vieną žaidimą, nuo čempionų titulo.

Ketvirtajame žaidime lietuvis išsitraukė tikrai tapusį dažno juo pasirinkimų, čempioną „Jax“. Ir nors pranašumą, pradžioje turėjo „Team BDS Academy“ komanda, 17 žaidimo minutę įvyko dvikova, kurią galime pavadinti lūžio momentu, kadangi „mėlynieji“ perėmė iniciatyvą ir įsiveržė pagal turimą auksą. „BDSA“ stengėsi nepaleisti žaidimo iš rankų, bet galiausiai turėjo pripažinti priešininkų pranašumą. „Lyncas“ ir „Karmine Corp Blue“ tapo 2024 metų „LFL“ pavasario sezono čempionais.

Geriausi finalo momentai

„SkewMond“ su „Volibear“ „vienas prieš keturis“ pirmajame žaidime:

„Caliste“ keturgubas nužudymas su „Draven“ pirmajame žaidime:

„Vladi“ ir „Aurelion Sol“ efektyvumas komandų dvikovoje antrajame žaidime:

„Lynco“ dvigubas nužudymas su čempionu „Viego“ trečiajame žaidime:

Puiki „Karmine Corp Blue“ dvikova prieš „Team BDS Academy“ padėjus perimti kontrolę ketvirtajame žaidime:

Čempionai du kartus iš eilės ir „Lynco“ antrasis lygos titulas

Karmine Corp Blue“ komanda ir „Caliste“ tapo čempionais antra kartą paeiliui. Prancūzas su komanda triumfavo 2023 metų LFL vasaros sezone. Lietuviui skaičius „du“ po šios pergalės taip pat bus reikšmingas. 20-metis antrą kartą tapo vienos iš Europos regioninės lygos čempionų. Pirmą kartą žaidėjas su organizacija „Dusty“ iš Islandijos tapo Šiaurės Europos lygos (NLC) čempionu 2022 metų vasaros sezone.

Čia lietuvio kelias šiame pavasario sezone nesibaigė. Lietuvis kartu su komanda dalyvaus „EMEA Masters 2024“ turnyre, kuriame varžysis su kitomis geriausiomis regioninių lygų komandomis. Įkrintamųjų etapas prasidės balandžio 15 dieną ir tęsis iki balandžio 17 dienos. O štai pagrindinio etapo pradžia, kuriame varžysis „Karmine Corp Blue“ prasidės balandžio 19 dieną ir truks iki balandžio 28 dienos. Palaikykime!