League of Legends

Nauja „League of Legends“ saugumo sistema „Vanguard“ funkcionuoja ne taip, kaip planuota

Saugumo sistema „Vanguard“, kuri yra naudojama ir „VALORANT“ žaidime, pagaliau buvo pristatytą ir į „League of Legends“. Tiesa, čia problemų neišvengta – vos kelios akimirkos po jos paleidimo bendruomenė pradėjo piktintis, kad nauja branduolio-lygio (angl. kernel-level) sistema trukdo kompiuteriui funkcionuoti.

Socialiniuose tinkluose, pagrinde „X“, „Reddit“ ir „Facebook“, sklinda kalbos, kad „Vanguard“ sistema neleidžia įvairioms programoms pasijungti ar funkcionuoti, o kitas tiesiog išjungia, nepriklausomai ar jos tiesiogiai yra susijusios su žaidimu ar ne. Greta to, kiti vartotojai skundžiasi, kad nauja „Riot Games“ apsaugos sistema lenda prie nesusijusių failų. Treti vartotojai sistemą įvertino taip blogai, kad galiausiai nusprendė mesti žaidimą iki tol, kol sistema bus sutvarkyta.

Nauja „Vanguard“ sistema žaidime / „Riot Games“ nuotr.

Turinio kūrėjas „LS“ pranešė, kad po gegužės 1 d. pristatyto atnaujinimo jo kompiuteris „užlūžo“, o sutvarkyti pavyko tik lendant į BIOS nustatymus.

Nors „Riot Games“ dar viešai nepasisakė dėl kilusių problemų, techninė komanda aktyviai dirba siekiant jas sutvarkyti, o „League of Legends“ pagrindiniame „Reddit“ polapyje yra aktyviai diskutuojama dėl kilusių bėdų. Čia yra ir siūlymų kompiuterį tiesiog perjungti ir įjungti kompiuterio diagnostiką, mat teigiama, kad bėdos gali būti nesusijusios su „Vanguard“.

Vanguard“ paleidimas pasirodė po delsimo dėl kilusių techninių problemų. Pati sistema jau aktyviai veikia „VALORANT“ žaidime, o jos tikslas – aptikti kenksmingas ir žaidimą lengvinančias sukčiavimo programas, siekiant išlaikyti konkurencingumą. Vienintelis viso to minusas – „Vanguard“ veikia visados, kol kompiuteris yra įjungtas.

„Riot Games“ atsakas

Tokias apsaugos sistemas turi ne tik „Riot Games“ kūriniai. Tokie žaidimai, kaip „Overwatch“, „Helldivers 2“ ar „Call of Duty“ taip pat naudoja branduolinio-lygio apsaugos sistemas.

Riot Games“ sureagavo į kilusią situaciją. EsportsTop pateiktame atsakyme Amerikos kompanija pabrėžė, kad „Vanguard“ funkcionuoja taip, kaip norėta, o sukčiautojų ar „bottint’ų“ paskyrų sumažėjo. Atsakyme pabrėžiama ir tai, kad buvo pastebėta ir rimtesnių problemų, kurias techninė komanda kaip tik sprendžia.

Techninė komanda nepastebėjo galimų kompiuterių „lūžimų“ priežasčių, tad prašo bendruomenės kilus tokioms problemos susisiekti su vartotojų pagalba, kad ši galėtų informaciją perduoti techniniam skyriui.

Kaip teigiama atsakyme, pagrindinė problema dėl „Vanguard“ kilo dėl to, kad vartotojai sistemą leido „SecureBoot“ rėžimu, ko daryti nereikia. Kitos problemos buvo dėl vaizdo kortos sistemų ar naujų „Windows“ atnaujinimų. Problemas „Riot Games“ žino ir techninė komanda prie jų dirba.