VALORANT

„VALORANT Champions 2023“ turnyre išvysime ir Lietuvos atstovą

VALORANT Europos elektroninio sporto scenoje liepos 19 – 23 dienomis Berlyne įvyko „VALORANT Champions Tour 2023: EMEA Last Chance Qualifier“. Tai paskutinis šansas dvejoms komandoms iš Europos ir Artimųjų rytų regiono patekti į „VALORANT Champions 2023“ turnyrą. Iki didžiojo finalo pavyko nužengti „Natus Vincere“ iš Ukrainos ir „Giants“ komandai iš Ispanijos, kurios gretose yra ir 25 metų lietuvis Žygimantas „nukkye“ Chmieliauskas.

Žygimantas „nukkye“ Chmieliauskas/ „Giants.pro“ nuotrauka

Abiejų komandų kelias iki finalo

Abi komandos savo pasirodymus pradėjo Viršutinės lentelės pusfinaliuose. „Giants“ susitiko su „Karmine Corp“ iš Prancūzijos, kurie pradėjo turnyrą nugalėję „BBL Esports“ iš Turkijos rezultatu 2-1 (14-12, 9-13, 12-14).

Pirmajame „Haven“ žemėlapyje, triumfavo „BBL“ komanda, po pratęsimo 14-12, prancūzai atsakė pergale rezultatu 9-13 „Lotus žemėlapyje ir lemiame „Bind“ žemėlapyje po sunkaus pratęsimo 12-14, palaužė turkų komanda. Kitame etape ispanų organizacija rezultatu 2-0 (13-11, 13-5) įveikė jau minėta „Kcorp komanda, laimėję „Pearl“ žemėlapyje rezultatu 13-11 ir lengvu rezultatu 13-5 palaužė priešininkus „Split“ žemėlapyje.

Toliau sekė dviejų organizacijų ispaniška akistata, kadangi kitas varžovas tapo „KOI“, su kuriuo „Giants“ teko labiau pasistengti. Po pratęsimo „Haven“ žemėlapyje laimėta rezultatu 12-14, o „Pearl“ be vargo pergalė pasiekta 5-13 rezultatu. Po šios pergalės laukė pasirodymas didžiajame finale.

Štai būsimų varžovų, „Natus Vincere“ kelias buvo šiek tiek sunkesnis. Pradėję toje pačioje vietoje, ukrainiečių organizacija pirmas savo varžybas pralaimėjo jau minėtai „KOI“ komandai, rezultatu 0-2 (6-13 ir 2-13) „Split“ ir „Pearl“ žemėlapiuose.

Nukritę į apatinę atkrintamųjų dalį, „NAVI“ susikovė su „Karmine Corp“, kur prireikė visų trejų žemėlapių, kad išaiškėtų nugalėtojas. Pirmieji „Lotus“ žemėlapyje triumfavo „Natus Vincere“, užtikrintu rezultatu 13-6. Prancūzų komanda išlygino serijos rezultatą 7-13 laimėję „Ascent“ žemėlapyje. Lemiamame žemėlapyje „Pearl“, 13-7, triumfavo „NAVI“.

Apatinės lentelės finale laukė dar vienas susitikimas su Ispanų „KOI“. Šį kartą pergalę šventė ukrainiečiai. Finale žaidžiant iki trijų pergalių, „Natus Vincere“ nepralaimėjo ne vieno žemėlapio. Po pratęsimo rezulatu 12-14, pergalė pasiekta „Split“ žemėlapyje, toliau sekė „Pearl“ ir „Fracture“, kur pergalės pasiektos 9-13 ir 10-13 rezultatais. Likusių „Ascent“ ir „Fracture“ žemėlapių šioje serijoje neprireikė, serija baigėsi 3-0 rezultatu.

Didysis finalas

Ispanijos „Giants“ kaip komandai pasiekus finalą nenukritus į apatinę turnyrinės lentelės dalį, šie turėjo teisę pašalinti du žemėlapius. Būtent todėl „Pearl“ ir „Fracture“ žemėlapių šioje serijoje neišvydome.

Serijoje iki 3 pergalių (angl. Best-of-Five) „Giants“ rinkosi pirmąjį ir trečiąjį žemėlapius, kuriais tapo „Bind“ ir „Haven“, o „Natus Vincere“ pasirinko „Lotus“ ir „Ascent“ žemėlapius. Paskutiniuoju penktuoju žemėlapiu tapo „Split“, vienintelis likęs pasirinkimas.

Serijai prasidėjus „Bind“ žemėlapiu, „Giants“ iškovojo pergale rezultatu 13-11 savo pasirinktame žemėlapyje. Bet spaudimo organizacija iš Ispanijos neatleido, priešininkų pasirinktame „Lotus“ žemėlapyje nugalėta 13-7 rezultatu.

Trūkus vienos pergalės iki „sauso“ rezultato, „NAVI“ sugrįžti nebepavyko. Žygimanto „nukkye“ Chmieliausko komanda „Haven“ žemėlapyje, rezultatu 13-9, įveikė savo priešininkus ir serijoje iki trijų pergalių nugalėjo 3-0, nepralaimėję ne vieno iš žemėlapių.

Lietuvis visose trejose žemėlapiuose pasitelkė „Omen“ agentą, atliko 56 nužudymus ir mirė 41 kartą. Per visus tris žemėlapius „nukkye“ surinko 1,19 reitingą ir turėjo 209 Average Combat Score (liet. Vidutinis kovos balą). Lietuvis savo „Twitter“ paskyroje nusprendė pašmaikštauti ir prilygino šia dvikovą „parodomosiomis varžybomis“ (angl. show-match).

Kita stotelė – Los Andželas

Po pergalės „Last Chance Qualifier“ turnyre, lietuvio komanda nuo rugpjūčio 6 dienos iki rugpjūčio 23 dienos kausis Jungtinės Amerikos Valstijų mieste Los Andžele, kuriame varžysis dėl čempionų titulo „VALORANT Champions 2023“ turnyre. Be jų turnyre žais dar 16 komandų, kurios suskirstytos į keturias grupes. Jau yra aiškūs ir „Giants“ priešininkai šiame turnyre.

Ispanų organizacija pateko į A grupę, kartu su „Paper Rex“ komanda iš Singapūro, „KRU Esports“ iš Argentinos ir „EDward Gaming“ iš Kinijos, su kuriais ir pradės kovą šiame turnyre.

Pirmųjų susitikimų nugalėtojai toliau kovos „Nugalėtojų“ rungtynėse, kur laimėjusi komanda patektų į atkrintamąsias, o štai pralaimėjusi komanda kovos su „pralaimėtojų“ rungtynių poros laimėtojų. Tai bus paskutinis lemiamas trečias susitikimas dėl antros vietos grupėje ir atkrintamosiose varžybose.

Turnyrą gyvai galėsite stebėti čia.

Grupių traukimo ceremonijos rezultatai / Valorant Esports „Twitter“ paskyros nuotrauka