VALORANT

Čempioniškos „Evil Geniuses” komandos subyrėjimas VALORANT

Besiruošiant už kelių dienų startuojančiam „VALORANT Champions Tour 2024”, labai stipriai 2023-iais metais pasirodžiusioje „Evil Geniuses” organizacijoje – kritimas gylyn.

EG komanda daugelį nustebino netikėtai laimėdami vasaros pabaigoje vykusį „VALORANT Champions 2023” turnyrą. Tačiau jau po poros savaičių organizacija sugebėjo įtraukti žaidėjus į kontrakto kalėjimą.

Komandos nariai, laimėję svarbiausią metų turnyrą, buvo forsuojami pasirašyti naujas sutartis, kuriose jų algos buvo ženkliai – maždaug dvigubai – mažesnės. Tai jie turėjo padaryti, norėdami išlikti komandos dalimi, arba galėjo rizikuoti ir mėginti likti laisvais agentais. Nepaisant to, žaidėjų išpirkos neegzistavo, tad organizacija galėjo atmesti visus kitų komandų pasiūlymus, taip dar labiau „prirakinant“ žaidėjus prie organizacijos, prieš tuo metu artėjantį sausio mėnesio komandos sudėčių „užrakinimą”.

Anot šaltinių, NRG organizacija už turnyro MVP „Demon1” bei „Ethan” pasiūlė 100 tūkst. JAV dolerių, ir tai tik pačių žaidėjų išpirkos kaina, be algų minėtiems žaidėjams. Tačiau toks pasiūlymas buvo atmestas. Akivaizdi organizacijos nepagarba žaidėjams nebuvo nepastebėta, o socialinėse medijose pyktis į organizacijos pusę nesustojo lietis.

VCT pozicijos fiasko

Bet kontraktų suirutė ilgai neužtruko – žiemą iš čempioniško žaidėjų penketuko liko tik vienas žaidėjas – „jawgemo” . Likę keturi sugebėjo pabėgti savais keliais: „Demon1” bei „Ethan” pasirašė sutartį su NRG organizacija, „Boostio” iškeliavo į 100T rinktinę, o C0M išskrido į Čilės stipriausią komandą „Leviatán”. „Evil Geniuses” pasistiprino 4 naujais žaidėjais: „Derrek” , „NaturE” , „Apoth bei „supamen” .

Deja, tačiau čia komandos krachas nesibaigė – „Evil Geniuses” taip pat mėgino parduoti savo komandos VCT vietą amerikietiškai organizacijai „FlyQuest” . Tarpusavio susitarimas buvo įvykdytas, tačiau „Riot Games” tokio sandorio nepatvirtino. Apie tai pasisakė vienas iš VALORANT bei „Riot Games” vadovų Leo Faria: „Partnerystė, tai ne nuosavybė, komandos neturi pozicijos nuosavybės, todėl ir negali jos pardavinėti”,- taip akcentuodamas, jog galutinis sprendimas visgi priklauso „Riot Games” kompanijai.

Na, o prieš porą dienų, po nesėkmingo sandorio, organizacija į socialines medijas įkėlė video, tituluotą „Įkūrti 1999. Sveiki atvykę į blogiukų erą”, dar kartą pritraukdami nepasitenkinimą iš fanų bei kitų lygos žaidėjų.