Counter Strike 2

„Counter Strike 2“ turnyre – Rusijos propagandos šešėlis

Dar prieš kelias dienas Ukrainos esporto portalas „Players“ publikavo tyrimą, kuris atskleidė kaip Rusija išnaudoja esportą politinėms ir karinėms reikmėms. Į šias geopolitines pinkles įkliuvo ir didžiausių elektroninio sporto organizacijų komandos.

RCL 2024: Advanced League“ yra „Counter-Strike 2“ C lygio internetinis turnyras su 20 tūkst. JAV dolerių priziniu fondu, kuris buvo suplanuotas vasario 11 – balandžio 15 dienomis. Keturios geriausios komandos patektų į LAN finalą Maskvoje. Tačiau „Players portalo tyrimo dėka, daugelis pakviestų komandų oficialiai pasitraukė iš turnyro, o po dar vienos paros turnyras buvo visiškai atšauktas.

Organizatorius RESF, rangovas „OOO RUSSIAN ESPORTS LYGA

Turnyrą globoja Rusijos esporto federacija – RESF ir organizatorius RCL, kuris yra eksportinis pavadinimas Vakarų publikai. Originalus čempionato pavadinimas yra „ООО RUSSIAN ESPORTS LYGA“. Būtent steigimo dokumentai patvirtina, kad šį turnyrą užsakė Rusijos vyriausybė.

Ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas dokumento pavadinimui „Sutartis dėl bendro konkursų organizavimo“ kur valdančioji organizacija sutinka surengti šį turnyrą, faktinį vykdymą perleisdama įmonei pavadinimu „OOO ESPORTS LYGA“.

Taip pat yra dar vienas svarbus dokumentas, pavadintas „reglamentai patvirtint RESF“, kas įrodo, kad tai jungtinis čempionatas su VALSTYBĖS STRUKTŪRA. Žemiau pateikta tiesioginė citata iš dokumento, išversta į lietuvių kalbą:

„Rusijos kompiuterinio sporto federacija (rusiškai ФКС; rusiškai esporto federacija) yra visos Rusijos visuomeninė organizacija, atsakinga už masinio kompiuterinio sporto (esporto) plėtrą Rusijos federacijoje. Sporto ministerijos įsakymu Rusijos federacija Nr. 562, 2018 m. birželio 15 d., ФКС Rusija yra akredituota kaip visos Rusijos sporto federacija „Kompiuterinio sporto“ sporte.

РОССИЙСКАЯ КИБЕРСПОРТИВНАЯ ЛИГА / РЕГЛАМЕНТ

Be to, yra oficialiai patvirtintas Sporto ministerijos įsakymas, todėl RCL 2024 galime laikyti valstybiniu turnyru.

Papildomi faktai:

  1. Turnyras privalo samdyti teisėjus iš RESF, kuriems RESF moka atlyginimą.
  2. Turnyras turi atitikti RESF ir Rusijos federacijos informavimo politiką.
  3. Turnyras turi organizatorius, kurie yra valstybinės struktūros nariai.

Kaip veikia ši „viešojo ir privataus sektoriaus“ partnerystė?

Šio turnyro organizatorius ir užsakovas yra RESF, kuris turnyro organizavimą perdavė subrangovui – privačiai įmonei „OOO ESPORTS LEAGUE“ iš Vladivostoko. „Players“ šaltinių teigimu, visas esportas Rusijoje vyksta per šį miestą. Ši privati ​​įmonė viską daro be papildomos biurokratijos.

Visi šio turnyro darbuotojai yra iš RESF. „Faceit“ platformoje rasti du administratoriai, kurie anksčiau dirbo „Gazprom“ (didžiausios Rusijos valstybinės įmonės, užsiimančios naftos ir dujų gavyba ir pardavimu) esporto skyriuje. Atsižvelgdami į tai, kad reikia susimokėti už prizus, jie pasinaudojo šia įmone, nors šis turnyras yra visiškai valstybinis.

Elektroninio sporto federacijos registracijos dokumentas / „resf.ru“ dokumento nuotr.

Jei „esportas yra už politikos ribų“, kam dalyvauti turnyre, kurį reguliuoja ir valdo teroristinės šalies valdžios institucijos? Sutartis tarp privataus rangovo ir federacijos iš esmės perduoda finansinę veiklą privačiam sektoriui, kad daugeliu atvejų būtų išvengta biurokratijos. Taip pat sutartyje nurodyta išlyga, pagal kurią organizatoriai gali „nuslėpti turnyro finansavimo šaltinius“.

Šios sutarties 5 punktas taip pat potencialiai reiškia pinigų gavimą iš įmonių, kurioms taikomos sankcijos, ir (arba) iš Rusijos federacijos biudžeto ir mokesčių mokėjimą Rusijos federacijoje.

RESF pirmininkas ir jo raginimai naudoti esporto žaidėjus kaip karinį personalą

Atskirai sutelkime dėmesį į RESF pirmininko Dmitrijaus Viačeslavovičiaus Smito skambučius. Interviu su valstybine naujienų agentūra TASS jis kalbėjo apie tokius dalykus:

„Sugalvojome iniciatyvą ne tik atidėti esporto žaidėjus, bet ir sukurti specializuotus karinius dalinius esporto žaidėjams“, – pažymėjo jis.

Sportroty“ yra kariniai vienetai, kuriuose žmonės tarnauja, bet toliau varžosi. Kalbu apie tai, kad visi esporto žaidėjai yra išlavinę motoriką, dauguma esporto žaidėjų puikiai valdo objektus nuotoliniu būdu, o tai lengvai transformuojasi į šiuolaikinių nepilotuojamų technologijų (UAV) valdymą. Tai ne tik dronų specialistai, galima pasodinti Dota žaidėją, jis išmoks labai lengvai ir greitai“.

„Tai lengvai virsta šiuolaikinių nepilotuojamų technologijų (UAV) valdymu“ – tai tiesioginis raginimas formuoti vienetus, kurie kontroliuotų UAV, bombarduojančius Ukrainos miestus, žudančius ir žalojančius civilius gyventojus.

Turnyre turėjusios dalyvauti komandos / ekrano nuotr.

RESF ir DNR (Rusijos laikinai okupuota Ukrainos teritorija)

2023 metų lapkritį RESF akredituota jos filialas DNR (Rusijos laikinai okupuotoje Ukrainos teritorijoje) kaip valstybinė struktūra. Būtina atkreipti dėmesį į bet kurio įvykio Rusijoje artumą valstybės institucijoms. Dekretas rengti turnyrus yra išduotas asmeniškai prezidento V.Putino. Be to, Rusijos prezidentas asmeniškai dalyvauja turnyruose, RESF finansuoja ir vyriausybė.

Žaidėjų redakcija nuoširdžiai dėkoja Dmitrijui „Bamb1ni“ Kuzmenko už pagalbą ruošiant šį tyrimą.