Žaidimai

ESEA Season 42 pabaiga – kaip sekėsi lietuviams?

“ESEA Season 42” jau pasiekė pabaigą, ir tikrai galime džiaugtis tautiečių pasiektais rezultatais šį sezoną. Turime komandų, kurios sugebėjo pakilti į aukštesnius divizionus, turime ir kelias, kurioms ne taip gerai sekėsi.

“ESEA Open” atkrintamosiose kovojo net trys lietuvių komandos iki pirmo pralaimėjimo. Pirmieji iškritę buvo “KalbosEgzaminas”. Nepaisant fakto, kad kartu ekipa sužaidė ganėtinai stiprų sezoną, patektį į bent “Intermediate” divizioną jiems nepavyko. Tačiau jie nepaliko ginčo dėl vietos “Intermediate” be kovos, ir paskutinis ekipos mačas vyko ne prieš ką kitą, o lietuvių “Panama” ekipa.

Tai anaiptol nebuvo vienpusė kova, todėl abi komandos stengėsi žaisti kuo geriau, kad iškovotų pergalę. Pirmasis žemėlapis buvo “Inferno”. Žiūrint žaidimą, tikrai nebuvo galima nuspėti, kas laimės šį mačą, kadangi komandos žaidė tolygiai, tačiau galų gale “KalbosEgzaminas” ekipai truputį atsipalaidavus, “Panama” sugebėjo paimti 6 raundus iš eilės, ir iškovoti pirmą pergalė 16-14 rezultatu.

Antrame žemėlapyje “Mirage”, atrodė, lyg būtume atsidūrę “Panama” žaidimų aikštelėje. Pirmoje žaidimo pusėje, žaisdami kaip “Counter-Terrorists”, “Panama” sugebėjo susikrauti didelę persvarą, 11-4 rezultatu jų naudai. Pergalė atrodė netoli, tačiau “KalbosEgzaminas” su “luccs” galia sugebėjo sugrįžti atgal, ir žemėlapį laimėti 16-13 rezultatu.

Galutinis nugalėtojas turėjo paaiškėti paskutiniame žemėlapyje, “Vertigo”. Ernestas “yakuza” Veržinskis pirmojoje žaidimo pusėje buvo vienintelis žaidėjas išlaikantis “KalbosEgzaminas” ant kojų, nes komanda sugebėjo pirmoje žaidimo pusėje laimėti vos 5 raundus. Tačiau pasikeitus pusėmis, “Panama” pradėjo vargti. Tačiau dėl nepriekaištingo Aleksandro “StreakN” Kantmino pasirodymo, “Panama” sugebėjo iškovoti pergalė 16-13 rezultatu, baigdami visą seriją 2-1 rezultatu.

Su šiuo pralaimėjimu “KalbosEgzaminas” baigė savo kelionę 42-ame ESEA sezone. Kitą sezoną šį penketuką pamatysime ESEA „Intermediate” divizijoje.

Nors ir Marijaus “slokkeR” Jazbučio vedama “Panama” pralaimėjo savo paskutinį sezono mačą prieš rusų “Storm Wolves” ekipą, jie vis tiek turėjo kuom džiaugtis. Kadangi jiems užteko tik pergalės prieš savo tautiečius “KalbosEgzaminas”, kad galėtų pakilti į “Intermediate” diviziją. 

Paskutinė likusi lietuvių ekipa “Grindas” taip pat sugebėjo prasiveržti ir patekti į “Intermediate”. Iškovodami dvi pergales, prieš portugalų “5DLM” bei britų “Nexus Academy”, abidvi 2-0 rezultatu, jų kelialapis buvo ganėtinai lengvas, su Matu “MAGILA” Magila, kaip geriausiai pasirodžiusiu komandos žaidėju.

SD-Invicta Academy” taip pat daug sėkmės neturėjo, pralaimėdami savo pirmą mačą atkrintamosiose varžybose prieš vokiečių “BM eSports” 1-2 rezultatu. Akivaizdu, kad komanda jau bando pakeisti savo sudėtį ir pasiruošti kitam sezonui, kadangi “ESEA” komandos profilyje kolkas išliko tik Pėteris “jeeko” Joris Juškevičius su “spollah” bei treneriu Domantu “MalunaZ’ Makūnu. Juos taip pat turėtume matyti kitą sezoną “Open” divizionę.

Abi buvusios “7Reasons” ekipos po “Intermediate” diviziono atkrintamųjų nuėjo skirtingais keliais. “7Reasons AP” po pirmo pralaimėjimo prancūzų “Somnus Esports” ekipai prarado visus šansus pakilti į kitą divizioną. Tačiau kita “7Reasons LT” ekipa sugebėjo iškovoti net tris pergales iki savo pirmojo pralaimėjimo, taip užimadmi 5-8 vietą visame “Intermediate” sezone, bei užtikrindami vietą “Main”. Po šių pasirodymų, “7Reasons” nusprendė sujungti abi savo ekipas į vieną.

Nors ir “Inferus eSports” sugebėjo su viena pergale patekti į “Main” diviziją, galime žinoti, kad pokyčių komandoje bus, sprendžiant iš komandos veterano Maksimo “PoKe” Kalinausko “Twitter” įrašo:

Lietuvos geriausi “SD-Invicta” deja iškrenta iš “Advanced” diviziono atgal į “Main” kadangi paprastojo sezono metu nesugebėjo surinkti daugiau keturių pergalių. 

KomandaSena divizijaNauja divizija
SD-InvictaAdvancedMain
SD-Invicta AcademyOpenOpen
Inferus eSportsIntermediateMain
GRINDASOpenIntermediate
7ReasonsIntermediateMain
PanamaOpenIntermediate
KalbosEgzaminasOpenIntermediate
Divizijų pokyčiai