Žaidimai

Kuriozas už Atlanto – parą išlaikyta „Overwatch“ sudėtis atleista

Jungtinių Amerikos valstijų (JAV) organizacija „M80“ prieš parą pasirašė sutartį su nauja „Overwatch“ sudėtimi artėjant naujam šios lygose sezonui. Tačiau internete pasklidus nuotraukoms, kuriose vienas iš naujos sudėties žaidėjų vartoja rasistinius pasisakymus, organizacija nutraukė sutartis su visa sudėtimi.

„M80“ oficialiai atsisakė amerikiečio Samuelio „s9mm“ Santoso paslaugų, kai internete pasirodė nuotraukos, kuriose žaidėjas privačiame „Discord“ pokalbių kanale kalbėdamas su tiek su profesionalioje scenoje esančiais, tiek su karjerą baigusiais „Overwatch“ žaidėjais naudoja rasistinius pasisakymus.

Nepraėjus nei parai nuo naujos sudėties pristatymo visa komanda buvo atleista. Tai dotesports.com patvirtino ir organizacijos generalinis direktorius Marco Mereu.

Organizacija pažymėjo, kad netikėtas situacijos pokytis sugriovė visus planus sukurti aukšto kalibro profesionalią komandą. Pranešime pažymėta, kad organizacija rinkosi iš dviejų kelių: pašalinti nusižengusius žaidėjus ir sudėtį formuoti iš naujo ar atsisakyti visos sudėties.

Pačiai sudėčiai įvykiai negalėjo susiklostyti blogesniu laiku. Žaidėjai vos spėjo užpildyti komandos spragą ir į lygą užsiregistruoti po „LFO“ vardu.

Paviešinta informacija

Rasistinių pasisakymų nuotraukas „X“ platformoje (buvęs „Twitter“) išplatino vartotojas @viewerOW, kuris teigė, kad jam nežinomas asmuo atsiuntė nuotraukas, kuriose Samuelis „s9mm“ Santosas, Christianas „Ojee“ Hanas ir Maiklas „mikeyy“ Konicki daugybe kartų vartojo rasistinį „N“ žodį. Spekuliuojama, kad nuotraukos galėjo būti paimtos Prancūzijos „Overwatch“ rinktinės žaidėjų per pasaulio „Overwatch“ taurę, mat „Ojee“ ten buvo prisijungęs prie savo „Discord“ paskyros.

Viewer“ iki informacijos paviešinimo susisiekė su S.Santosu, kuris patvirtino, kad naudojo tokius žodžius. Kaip teigia „Viewer“, su juo susisiekė „M80“ organizacijos atstovai, kurie grasino šia informacija nesidalinti. Šią informaciją dotesports.com žurnalistui Skotui Robertsui paneigė „M80“ generalinis direktorius, aiškindamas, kad jei ir kažkas susisiekė su vartotoju, tai nebuvo jo organizacijos darbuotojas.