Žaidimai

Laukiamiausi vasaros žaidimai: ką išvysime jau visai netrukus?

Jau ilgus metus vasaros laikotarpis yra laikomas pasyviausiu žaidimų rinkoje. Atostogų laikotarpis tampa ramybės metu žaidimų rinkos maratonui, tačiau įdomu ir tai, kad vieni geriausių žaidimų pasirodo būtent vasarą. Tai ko galime sulaukti šiemet?

Nors vasarą išleistų žaidimų sėkmės faktorius nėra tvirta taisyklė, tačiau praėjusių metų sėkmė su „Street Fighter 6“, „Diablo IV“, „Final Fantasy XVI“, kurie pasirodė birželį, ir metų žaidimu „Baldurs Gate 3“, pasirodžiusiu rugpjūtį diktuoja kitokias tendencijas.

Bet ir šiaip sulėtėjimas nėra blogas dalykas. Šio laikotarpio žaidimai neretai yra ilgi, tad net ir aktyviausi žaidėjai turi ką veikti aiškindamiesi komplikuotas istorijas ar vykdydami gretutines misijas. Būtent dėl to vasaros vakarai ir yra labiausiai tinkami pabaigti jau prasidėjusias istorijas ar išbandyti kitų žaidimų plėtinius po ilgos darbo dienos ar poilsio prie vandens.

Tiesa, 2024 metų vasara tikrai turės ką pasiūlyti. Jau dabar pasirodė „Destiny 2: The Final Shape“ plėtinys, linksmasis „Killer Klowns from Outer Space“ ir visų lauktas „Elden Ring: Shadow of the Erdtree“ DLC. Žinoma svarbu nepamiršti dar prieš akimirką išėjusio „Final Fantasy XIV: Dawntrail“.

Ko galime sulaukti?

Vasara dar tik spėjo įpusėti, tad žaidimų, kurių bus verta palaukti, dar tikrai bus. O šiuo metu kaip tik ir yra geriausia proga papildyti savo žaidimų bibliotekas, nes vasarą žaidimų parduotuvės dažniausiai teikia solidžias akcijas ir pasiūlymus.

„Frostpunk 2“ / „11 Bit Sutdios“ nuotr.

Frostpunk 2 (liepos 25 d.)

Atsitraukiant nuo žaidimų plėtinių, „11 Bit Studios“ jau šią vasarą pasiūlys legendinio 2018 metais išleisto „Frostpunk“ žaidimo tęsinį „Frostpunk 2“, kuris nukels į 30 metų vėliau vykstančią alternatyvią žmonių išgyvenimo vulkaninėje žiemoje istoriją. Puikus žaidimas atvėsti nuo vasaros karščių!

Naujajame Londone vykstantis „Frostpunk 2“ tai miesto statymo ir išlikimo žaidimas, kuris sujungs planavimą ir įtemptą darbą, primenantį „SimCity“ ar „Civilization“ žaidimus. Čia žaidėjai statys ir palaikys miesto funkcijas blogiausiose įmanomose sąlygose. Miestui augant iškils ir kitų problemų, kurias spręsti bus galima naudojant idėjų medį (ang. Idea Tree).

Lėtesnio veikimo ir labiau metodiškų žaidimų mėgėjai tikrai ras ką veikti: nuo resursų valdymo iki politinių sprendimų priėmimo, šis žaidimas leis pasijusti tikru apokalipsės gyvenimo valdovu.

„Cat Quest III“ / „Kepler Interactive“ nuotr.

Cat Quest III (rugpjūčio 8 d.)

Ieškantiems laisvesnio atsitraukimo nuo karščių – puikus žaidimas būtų „Cat Quest III“. Naujausias „Cat Quest“ frančizės kūrinys leis išbandyti jėgas jūrinės piratų tematikos žaidime tiek vienam, tiek su draugu.

Pilnai kontroliuojamas piratų laivas leis tyrinėti „Purribean“ salyną, kur žaidėjai keliaudami per įvairias salas galės šaudyti patrankomis ar kovoti su varžovai tiesiai su kardais.

Nors „Cat Quest“ ir nėra skirtas užketėjusiems kovinių žaidimų fanams, tai lengvas ir smagus RPG žaidimas, kuris puikiai tiks jaunesnei auditorijai ar suaugusiems, ieškantiems lengvo ir paprasto žaidimo be didelių laiko investicijų. Kai „Elden Ring“ ar „Frostpunk“ reikalauja gilaus mąstymo ir strategijų, „Cat Quest“ leis pilnai atsipalaiduoti ir karštą vasarą nusikelti į laisvą kačių visatą.

„Black Myth: Wukong“ / „Games Science“ nuotr.

Black Myth: Wukong (rugpjūčio 20 d.)

Tikriausiai laukiamiausias šios vasaros žaidimas – „Dark Souls“ primenantis veiksmo RPG žaidimas „Black Myth: Wukong“. Tai XVI amžiaus kinų novele „Kelionė į vakarus“ paremtas žaidimas, kuris turės visko: nuo drakonų kovų iki Jet’o Li filmų, o svarbiausia – turės kovotoją beždžionę, kuriančią savo kelią iki legendos statuso.

Tai pirmasis didelis „Games Science“ studijos žaidimas po gausybės mažų ir nemokamų leidinių. „Black Myth: Wukong“ sieks sukurti AAA žaidimų veiksmo jauseną, kuri galėtų stovėti tarp tokių gigantų, kaip „Lies of P“ ar „Elden Ring“. Įspūdingas veiksmas, leidžiantis pilnai išnaudoti Wukongo legendinę lazdą ar transformacijos įgūdžius, pamatyti senovės Kinijos mitologiją ar drakonus – tai žaidimas kurio tikrai verta laukti.

Jei tu tokio pobūdžio žaidimų mėgėjas, tačiau vis dar neradai laiko išbandyti „Elden Ring“ – šis kūrinys tikrai gali būti puiki pradžia smagioje veiksmo RPG žaidimų frančizėje, jau nekalbant apie smagų vasaros praleidimo būdą.

„Star Wars Outlaws“ / „Massive Entertainment“ nuotr.

Star Wars Outlaws (rugpjūčio 30 d.)

Kalbant apie smagią vasarą ir laisvumą – ar kas galėtų suteikti daugiau laisvės, nei visiems gerai pažystami Žvaigždžių karai? Po galybės šios frančizės leidinių (tiek labai sėkmingų, tiek labai nuviliančių), naujasis „Star Wars Outlaws“ vėl kelia viltis, kad šie žaidimai gali grįžti į viršų.

Vieno veikėjo trečio asmens veiksmo ir nuotykių žaidimas, kurį sukūrė „Massive Entertainment“ studija, leis pabūti Žvaigždžių karų istorijoje tarp „The Empire Strikes Back“ ir „Return of the Jedi“ istorijų. „Outlaws“ seks moters vadovės Kay Vess kelionę per geriausius galaktikos nusikaltimus, kurie prikaustys visus šios frančizės fanus. Žaidimas, su slaptumo (ang. stealth) mechanikomis, istorija, primenančia „Uncharted“ žaidimą ir dideliu atviru pasauliu tikrai turės ką pasiūlyti.

Jei žaidimas bus sėkmingas – galime tikėtis dar daugiau naujovių ar net inscenizacijų būtent Žvaigždžių karų frančizėje. Tai gali būti mums labai reikalingas vasaros pabaigos džiaugsmas.


Parašykite komentarą