League of Legends

Japonijos regiono LJL lyga jungiasi prie Ramiojo vandenyno čempionato sistemos

Šią savaitę Riot Games paskelbė, kad Japonijos „League of Legends“ lyga LJL (ang. LoL Japan League) kitą sezoną prisijungs prie Ramiojo vandenyno – PCS (ang. Pacific Championship Series), sistemos. Tai reiškia, kad patekti į MSI (ang. Mid Season Invitational) ir pasaulio čempionatą Japonijos atstovams taps žymiai sudėtingiau.

Šiemet Riot Games pristatė ne vieną atnaujinimą savo elektroninio sporto formate. Tarp jų ir paskutiniu metu iš LCS (ang. League Championship Series) išėjusios dvi komandos: Golden Guardians ir Evil Geniuses. Atrodo, kad „League of Legends“ profesionali rinka traukiasi: naujasis pakeitimas tik pasunkins kelią Japonijos atstovams užsitikrinti vietą didžiausiuose metų turnyruose.

„Evil Genuises“ ir „Golden Guardians“ / „LoLEsports“ nuotr.

Ateinantis 2024 sezonas

Toks pat sprendimas – prijungti stipriausias vienos lygos atstovus prie kitos atkrintamųjų varžybų jau buvo priimtas 2022 metų pabaigoje. Tada LCO (ang. League of Legends Circuit Oceania) dvi stipriausios komandos turėjo įveikti geriausias PCS komandas, kad gautų galimybę varžytis tarp stipriausių ekipų pasaulyje.

Tuomet LCO komandoms į Pasaulio čempionatą patekti nepavyko. Dvi geriausios Ramiojo vandenyno čempionato komandos pasidalino 7 ir 8 vietas.

LCO / „Faceit ESL Group“ nuotr.

Sezono pradžia bus tokia kaip visada – visos LJL komandos žais reguliariajame sezone. Tačiau skirtingai nei anksčiau, atskirtų atkrintamųjų varžybų Japonijos lygoje nebebus. 3 stipriausios reguliariojo sezono atkrintamosiose varžybose komandos turės susikauti su šešiomis PCS ir dvejomis LCO komandomis dėl galimybės patekti į didesnį turnyrą.

Kelias link MSI ar pasaulio čempionato visoms Japonijos komandos taps sunkesnis, nes geriausius rezultatus iš visų ne pagrindinių regionų, demonstruoja būtent PCS, o kartais ir VCS (ang. Vietnam Championship Series) atstovai. Apie šių metų vietnamiečių pasirodymą skaitykite čia.

Toks sprendimas priimtas ir toliau siekiant stiprinti Azijos regioną, neįskaitant Pietų Korėjos ir Kinijos. Japonijos ir Australijos lygos niekad nedemonstravo gerų rezultatų, tad šis pakeitimas, pagal Riot Games, turėtų padidinti APAC regiono konkurencingumą.

Šis pakeitimas taip pat reiškia, kad LJL praras savo vietą MSI ir „League of Legends“ pasaulio čempionatuose. Kolkas dar nėra žinoma, kam ši papildoma vieta atiteks.

„MSI“ čempionatas / „LoLEsports“ nuotr.

Ne visi „League of Legends“ ir LJL fanai yra patenkinti šiuo sprendimu, nes tai gali pakenkti lygos populiarumui, o šansas, kad vieną iš Japonijos komandų pamatysime didžiausiuose metų turnyruose, nėra didelis. LCS analitikas „Raz“ pareiškė, kad šis sprendimas gali pakenkti visai LJL lygai žiūrovų atžvilgiu.

Kaip bus iš tikrųjų pamatysime 2024-ųjų pradžioje. Naujas sezonas žada daug pasikeitimų ir profesionalų lygoje, ir pačiame žaidime.