Counter Strike 2

Lygių neradusi „Team Spirit“ – „IEM Katowice“ čempionai

Viso prestižinio „IEM Katowice“ turnyro metu dominavimą rodžiusi ir tik vieną žemėlapį prieš „Natus Vincere“ pralaimėjusi „Team Spirit“ sekmadienio vakarą tapo čempionais. 17-metis „donk“ pripažintas viso turnyro geriausiu žaidėju.

Į prestižinį turnyrą per įžaidimo etapą (ang. play-in)patekusi „Team Spirit“ jau nuo pirmų minučių rodė savo potencialą. Labiausiai stebinti pradėjęs žaidėjas – „donk“ dar pasiruošime į čempionatą neturėjo lygių, o CIS komanda tiesiog su vėjeliu pralėkė įžaidimo etapą, 13-0 nušluodama „Apeks“ ir serijoje iki dviejų pergalių 2-0 patiesdama „The Mongolz“.

Abiejuose kovose „donk“ griovė nusistovėjusią tvarką. „Apeks“ kovoje jaunasis profesionalas turėjo 2.24 reitingą, o mūšyje su Mongolais – 1.47. Viso įžaidimo etape „donk“ surinko 1.86 reitingo.

Svarbiausios turnyro kovos

A grupėje atsidūrę „Team Spirit“ savo krepšyje turėjo rimtų varžovų ir tikrai nebuvo grupės favoritai. Tačiau jau pirmoje kovoje 2-1 (13:7, 11:13, 13:4) nukovę legendinius NaVi žaidėjus su Justinu „jL“ Lekavičiumi priešakyje užsitikrino rimto konkurento vardą. Susitikimą „donk“ baigė su bendru 1.44 reitingu.

Antrame pagrindinio etapo susitikime CIS ekipa priėmė amerikiečių „Complexity“ iššūkį. Tiesa, iššūkio čia būta ne daug. „Team Spirit“ tiesiog nušlavė geriausiųjų dešimtuke esančią komandą 2-0 (13:3, 13:5) ir užsitikrino vietą atkrintamosiose. „donk“ šią kovą baigė su bendru 1.66 reitingu.

Paskutinė pagrindinio etapo kova buvo tarsi treniruotė prieš didįjį finalą. „donk“ dominavimo vedama „Spirit“ ekipa priėmė antrą geriausią pasaulio komandą „FaZe“ su dviem Baltijos šalių žaidėjais – „ropz“ iš Estijos ir „broky“ iš Latvijos. Čia didelio iššūkio nebuvo ir „Team Spirit“ užsitikrino pusfinalių poziciją 2-0 (13:10, 13:5) nukaudami europietiškąjį „FaZe“.

Finalinės kovos

Dėl ankščiau laimėtos pagrindinio etapo finalinės kovos „donk“ ekipa kovas pradėjo nuo pusfinalių. Čia, pirmame susitikime su Saudo Arabijos „Falcons“ buvo tikėtasi visko. Įvairūs transliuotojai, komentatoriai ir „Counter Strike“ žurnalistai tikėjosi rimtos kovos vien dėl patirties skirtumo.

Viskas ko trūko šioje kovoje tai ir buvo įtampa. Jau nuo pirmų sekundžių „donk“ dominavimas neleido didelę patirtį turinčiai „Falcons“ ekipai atsikvėpti ir ilgai netrukusi kova baigėsi rezultatu 2-0 (13:8, 13:3). „Team Spirit“ pirmą kartą keliauja į „IEM Katowice“ finalą, ir istorija yra keičiama įtraukiant jauniausią „Counter Strike“ žaidėją prestižiniame turnyro finale.

Finalas buvo tarsi pagrindinio etapo pakartojimas. Kovoje iki trijų pergalių „donk“ vedama „Spirit“ ekipa vėl susitiko su „FaZe“. Šioje kovoje buvo tikėtasi visko – dramos, kovos, paskutinių sekundžių atsistatymo ir finale – labiau „FaZe“ pergalės. Tačiau čia būta visko, tik ne europiečių pergalės.

„Team Spirit“ ekipa („donk“ priekyje) / „HLTV.org“ nuotr.

Pirmasis žemėlapis „Nuke“ ėjosi stabiliai. Pirmoje pusėje abi komandos turėjo tą patį (6) laimėtų raundų kiekį ir į antrą pusę išėjęs susitikimas turėjo daug intrigos. Tiesa, čia labiau susiėmę „Team Spirit“ žaidėjai visgi atsitiesė ir seriją pradėjo 1-0. Pirmame žemėlapyje „donk“ sukūrė istoriją, per 6 raundus surinkęs 16 nužudymų ir 2 mirtis, o susitikimą baigęs su 32 nužudymais.

Antrame „Mirage“ žemėlapyje kova tapo dar įdomesnė. Pirmą pusę 7:5 laimėję „FaZe“ turėjo šansą išlyginti serijos rezultatą, tačiau „donk“ dominavimo neatlaikę europiečiai vis greičiau degino pranašumą ir galiausiai kova baigėsi 13-11 „Team Spirit“ naudai. Serija jau 2-0.

Trečiame susitikime intrigos jau būta mažai. „Overpass“ žemėlapyje priblėsę „FaZe“ jau susitaikė su savo lemtimi. Pirmą žemėlapio pusę 11:1 pralaiminėję „FaZe“ atsitiesti vilčių turėjo mažai. Ir nors antroji žemėlapio pusė ėjo tolygiai, „Team Spirit“ per keturis raundus susirinko trūkstamas detales ir kovą uždarė 13:3, taip seriją baigdami 3-0 ir tapdami „IEM Katowice“ čempionais.

Tai pirmasis turnyras, kuriame matome „donk“ tarp stipriausių pasaulio ekipų. Artėjantis RMR žada daug įdomių kovų. Visų akys dabar nukreiptos į 17-metį žaidimo genijų, su įdomių charakteriu ir aukšto meistriškumo žaidimu.