League of Legends

„Lyncas“ ir „Karina“: su viena organizacija iškopė į du skirtingus taurės finalus

Spalio 31 dieną ir Lapkričio 1 dienomis, kovoje dėl Prancūzijos „League of Legends“ taurės Čempionų titulo „Coupe des Étoiles 2023“ ir „Coupe des France 2023“ (liet. Žvaigždžių ir Prancūzijos taurės 2023) turnyruose pamatysime du Lietuvą atstovaujančius žaidėjus „jungle“ rolėje.

Finalininkais tapo 23 metų lietuvė Agnė „Karina“ Ivaškevičiūtė atstovaujantį moterų „Team GO Aurora“ komandą ir 19 metis Linas „Lyncas“ Naunčikas, kuris šį sezoną gina pagrindines „Team GO“ komandos spalvas.

„Lynco“ sezonas ir kelionė iki finalo

Pirmiausia vietą turnyro finale išsikovojo jau minėtas „Lyncas“. Antrojo sezono pusėje žaidėjo pirmas rimtas išbandymas kovoti dėl titulo baigėsi „LFL 2023 Summer“ vasaros sezono atkrintamosiose, kur deja komanda suklupo pusfinalio barjere prieš „BK ROG Esports“ komandą rezultatu 3-0.

Po šio turnyro žaidėjas turėjo galimybę, gautis dėl antrame pagal stiprumą Europos turnyre „EMEA Masters 2023“ vasaros sezone. Kauniečio komanda įkrintamųjų etape žengė be pralaimėjimų ir pateko į pagrindinį turnyrą. Grupių etape iš D grupės išėjo į atkrintamųjų etapą su 4 pergalėmis ir 2 pralaimėjimais. Atkrintamosiose, lietuvio komanda pradėjo sunkia pergale 3-2 prieš „SK Gaming Prime“ atstovus. Deja, bet pusfinalio etape buvo pralaimėta galiausiai čempionais tapusiems „Karmine Corp“, rezultatu 2-3.

Taurės turnyre „Team GO“ savo žygį pradėjo antrajame etape, kaip vieną „LFL“ lygos Top 4 komandų, kadangi kitos likusios aštuonios turnyrą pradėjo nuo pirmojo etapo. Turnyre taip dalyvavo komandos antrosios LFL divizijos ir nors tai reiškia, jog šios komandos yra „ant popieriaus“ silpnesnės, jų nerašyti negalima. Bet tai nereiškė, jog 19 mečio komanda lengvai nueis iki finalo.

Linas „Lyncas“ Naunčikas / „Liquipedia“ nuotrauka

Jau pirmajame žaidime „GO“ serijoje iki trijų pergalių, atkakliu rezultatu 3-2 įveikė antrojo divizijono „Joblife“ komanda. Žengiant toliau trečiajame ture laukė pažįstamas varžovas ir tautiečių dvikova „džiunglėse“ prieš „GameWard“ ekipą, kuriai atstovauja 21 metis lietuvis Edgaras „Eckas“ Strazdauskas. Čia „GO“ susitvarkė šiek tiek lengviau, serijoje triumfavę rezultatu 3-1.

Po pergalės laukė pusfinalio dvikova su gerai žinoma ir minėta „BK ROG Esports“, bet šį kart atsirevanšuota po sunkios kovos serijoje vienu metu atsiliekant rezultatu 2-0. Lietuvio komanda laimėjo trys žaidimus iš eilės ir rezultatu 2-3 žengė „Coupe de France 2023“ finalą.

Dabar liko paskutinis žingsnis, prieš mažai žinomą antros divizijos „Team du Sud“ komandą, kurį beje išsikovojo vietą varžytis pirmojo „LFL“ divizijono varžybose 2024 sezone. „Lynco“ komanda galima laikyti favorite, bet nurašyti priešininkų tikrai negalima.

„Karinos“ kelias iki finalo

O štai kitoje pusėje – „Karina“. Merginos sezonas nebuvo iš lengviausių. Atstovavusį prestizinę „G2 Esports“ organizacijos merginų „League of Legends“ komandą „G2 Hel“, nuo 2022 metų rugsėjo mėnesio, šių metų gegužės 25 dieną žaidėją teko „atsisėsti ant suolo“. Oficialiai lietuvės ir „G2“ komandos keliai išsiskyrė rugsėjo 25 dieną. Ilgai laukti iki „Karinos“ pasirodymo rimtame turnyre nereikėjo.

Spalio 30 ir lapkričio 1 dienomis vykusiame „PATHFINDERS 3“ lietuvė atstovavo „Team GO Aurora“ spalvas. Grupių etape merginos užėmė pirmąją vietą su 2 pergalėmis 1 lygiosiomis ir 1 pralaimėjimu.

Į atkrintamąsias komandą žengė kaip pirmą vietą užėmusi komanda A grupėje ir metė antrą vietą B grupėje užėmusioms „Solary Academy“ merginoms. Čia deja didelės kovos nebuvo, „sausu“ rezultatu 2-0 pereitą į kitą etapą. Finale laukė principinis varžovas, buvusi lietuvės komanda – „G2 Hel“. Saldaus „revanšo“ deja pasiekti nepavyko, nusileista rezultatu 0-2, ir iškovota garbinga antra vieta.

Agnė „Karina“ Ivaškevičiutė / „G2 Esports“ nuotrauka

Po mėnesio laukimo, „Karinos“ laukė dar vienas išbandymas. Spalio 16 dieną prasidėjęs „Coupe des Étoiles 2023“ turnyras pradedamas pergale prieš „Star Force“ komandą ir spalio 18 dieną „Team GO Aurora“ pusfinalyje priėmė „Vitality French Bees“ komandos iššūkį. Priimtas iššūkis tapo pergale serijoje, rezultatu 2-0 ir kelialapiu į turnyro finalą spalio 31 dieną, Paryžiuje. Finale lietuvė ir jos komanda susitiks su „Team BDS Valkyries“ komanda.

Šis pasiekimas tikrai yra retas atvejis, kai vieno regiono dviejuose finaluose pamatysime du žaidėjus atstovaujančius tą pačia organizaciją ir ne toje pačioje rolėje. Linkime sekmės tiek Linui tiek Agnei.

Abu finalai įvyks konferencijų ir parodų centre „Paris Expo – Porte de Versailles“.

Team GO Aurora“ dvikova prieš „Team BDS Valkyries“ galėsite stebėti spalio 31 dieną, antradienį per „OTPlol_“ kanalą Twitch platformoje. Pirmojo žaidimo pradžia numatyta 21:00 valandą Lietuvos laiku.

O štai „Lynco“ ir „Team GO“ susitikimą su „Team du Sud“ galėsite stebėti taip pat per „OTPlol_“ kanalą nuo 12:00 valandos Lietuvos laiku. Deja, bet abi transliacijos vyks prancūzų kalba.