Žaidimai

„Natus Vincere“ ir „jL“ – „EPL“ 18 sezono atkrintamosiose varžybose

Justino „jL“ Lekavičiaus atstovaujama komanda „Counter Strike: Global Offensive“ disciplinoje, pasiekė dar vieną solidų rezultatą. Maltoje Saint Džiulianso miestelyje nuo rugpjūčio 30 dienos iki spalio 1 dienos vyksta „ESL Pro League Season 18“ turnyras. C grupėje, „Natus Vincere“ rugsėjo 17 dieną užsitikrino pirmąją vietą grupėje ir pateko į turnyro ketvirfinalį.

Justinas „jL“ Lekavičius / „Natus Vincere“ „X“ paskyros nuotrauka

C grupės varžovai

Lietuvio atstovaujama komanda varžėsi dėl keturių kelialapių į kitą etapą su tokiomis komandomis kuris visi jau žino kaip: „FaZe Clan“, „Fnatic“, „Apeks“. Be šių organizacijų grupėje buvo ir mažiau žinomų vardų, kaip „9z Team“ iš Argentinos, „5yclone“ (buvusi „Rare Atom“) komanda iš Kinijos, „Imperial Esports“ iš Brazilijos ir „M80“ iš Jungtinių Amerikos Valstijų. Kiekvienas žaidimas buvo žaidžiamas iki dviejų pergalių (angl. Best of 3). „NaVi“ turnyrą pradėjo prieš jau minėtą „5yclone“ komanda ir čia nors rezultatas 2:0 (11-16 „Inferno“ ir 12-16, „Mirage“ žemėlapiuose, lemiamojo trečiojo „Nuke“ žemėlapio neprireikė) atrodė pakankamai užtikrintas, vaikinams teko šiek tiek paprakaituoti.

„Revanšas“ už buvusį trenerį

Po pergalės prieš organizaciją iš Kinijos, laukė jau dabar gerai pažįstamas varžovas – „Apeks“. Norvegų organizacija į turnyrą žengė pakeitusį buvusį vyriausiajį komandos trenerį. Buvo atsisakyta 35 metų Jakub „kuben“ Gurczyński iš Lenkijos paslaugų ir pastarąjį pakeitė „Apeks Rebels“ komandą treniravęs 33 metų Torbjørn „mithR“ Nyborg iš Danijos, kurio paskutinė treniruota komanda buvo „MOUZ“ ir strategui teko dirbti su mums gerai pažįstami Aurimu „Bymas“ Pipiru. Danas vadovavo komandai nuo 2020 metų lapkričio 14 dienos iki 2021 metų gruodžio 30 dienos. Į šį sprendimą savo „X“ (anksčiau Twitter) paskyroje sureagavo ir buvęs organizacijos žaidėjas, tautietis „jL“, kuriam panašu suteikė papildomas motyvacijos. „Natus Vincere“ užtikrintai rezultatu 2:0 (7-16 Anubis ir 5-16 Inferno žemėlapiuose, „Overpass“ žemėlapio neprireikė) nušlavė savo varžovus ir pateko į grupės „finalą“ kuriame dėl pirmos vietos ir patekimo į ketvirfinalį, kuriame jų laukė „FaZe Clan“ išbandymas. Komanda, kuri pasiekia pergalę šiame susitikime iškarto pateko į ketvirfinalį o štai pralaimėjusi komanda atkrintamųjų etape pradės aštuntfinalio (angl. Round of 12) etape.

Kova su pažįstamu varžovu

Ant popieriaus „HLTV“ reitinge „FaZe Clan“ iki šio susitikimo rikiavosi 6 vietoje, o štai „Natus Vincere“ užėmė 9 vietą, kas leidžia suprasti, jog favoritų galime laikyti „FaZe“. Deja, šį kartą pastarieji, nepasirodė gerai. „NaVi“ įrodė savo pranašumą ir Finn „karrigan“ Andersen komanda sausu rezultatu 2:0 (16-4 „Anubis“ ir 16-13 „Nuke“ žemėlapiuose, „Inferno“ lemiamo žemėlapio neprireikė) nusileido užimdami antrąją vietą grupėje bei atkrintamąsias pradės nuo „Round of 12“ (liet. aštunfinalis) etapo.

C grupės rezultatai / ESLCS „X“ paskyros nuotrauka

Paskutiniai keturi nežinomieji

23 metų lietuvio kito pasirodymo su „NaVi“ turėsime palaukti, kadangi grupių etapas dar nesibaigė. Rugsėjo 20 dieną D grupėje dėl 4 kelialapių į atkrintamąsias varžysis tokios žinomos komandos kaip „Cloud9“, „Team Liquid“, „G2 Esports“, „Complexity Gaming“ ir „Virtus Pro“ ir mažiau pažįstamos organizacijos kaip, „Eternal Fire“ iš Turkijos, „9INE“ iš Lenkijos bei „Lynn Vision Gaming“ iš Kinijos.

Komandos kurios jau turi kelialapius į atkrintamąsias yra: „Team Vitality“, „Movistar Riders“, „Astralis“, „FURIA Esports“, „ENCE“, „BIG“, „MOUZ“, „Monte“, „Natus Vincere“, „FaZe Clan“, „Fnatic“, „9z Team“.

Iki šiol įvykusios turnyro sensacijos

Kolkas didžiausia šio sensacija tapo „Heroic“ nepatekimas į atkrintamąsias. Ketvirtąją vietą „HLTV“ reitingą užimanti komanda, B grupėje nugalėjo „Rooster“ komanda iš Australijos, o poto sekė tris pralaimėjimai, rezultatu 2:0 prieš „BIG“ ir „MOUZ“ organizacijas ir 2:1 pralaimėjimas „Monte“ komandai. Be norvegų organizacijos, kaimynė iš Švedijos „Ninjas in Pyjamas“ komanda pradėjo turnyrą pergale prieš „Astralis“ rezultatu 2:0, bet po to sekė du pralaimėjimai 2:0 prieš „Major“ čempionus „Team Vitality“ ir „FURIA Esports“ bei skaudžiai nusileista rezultatu 2:1 „GamerLegion“ komandai.

Atkrintamųjų pradžia, rungtynių datos ir formatas

Atkrintamųjų etapas prasidės rugsėjo 26 dieną, kuriame susikaus 8 komandos A,B,C,D grupėse užėmusios 3 ir 4 vietas. Laimėjusios komandos žengs toliau į aštunfinalį kur susitiks su kitomis keturiomis komandos, kurios užėmė 2 vietą grupėje. Šiame etape nugalėjusios komandos žengs į ketvirtfinalį ir kausis su keturiomis, 1 vietą grupėje, užėmusiomis komandomis, tarp kurių ir Justino „jL“ Lekavičiaus „Natus Vincere“ ekipa. Ketvirfinaliai bus žaidžiami, ketvirtadienį, rugsėjo 28 dieną. Pusfinaliai mūsų lauks šeštadienį, rugsėjo 30 dieną, o didysis finalas – spalio 1 dieną, sekmadienį.