Žaidimai

Nauji tyrimai parodė – kai kurie žmonės mato daugiau FPS nei kiti

Naujas mokslinis tyrimas parodė, kad kai kurie žmonės išsiskiria jautrumu aukštesniam kadrų per sekundę (ang. Frames per second) (FPS) ir kompiuterio hercų kiekiui. Dėl šios priežasties dalis žmonių mato didesnį kadrų per sekundę kiekį.

Trejybės koledžo Dubline (Airija) mokslininkai atliko tyrimą ir paskelbė jo rezultatus „Plos One“ žurnale. Tyrimo metu buvo atrasta, kad kai kurie žmonės yra jautresni į kompiuterinių žaidimų kadrų per sekundę kiekį ir jų mato daugiau, nei įprasta.

Tyrime dalyvavo 88 žmonės tarp 18 ir 35 metų amžiaus. Jiems buvo atliktas mirgėjimo sintezės slenksčio tyrimas (ang. Critical Flicker Fusion). Būtent šis tyrimas leidžia nustatyti žmogaus laikinimą vizualikos supratimą, kuris nurodo greičiausią kadrų kiekį, kurį žmogus gali suprasti.

Tyrimo rezultatai

Tyrėjai sukūrė specialius akinius su šviesos įtaisais, kurie vienodais intervalais leido šviesos impulsus. Visi rodmenys buvo atvaizduoti kompiuteryje.

Vieni dalyvių tyrimas nurodė, kad šviesa nustojo mirgėti ties 35 kadrų per sekundę riba, kas yra laikoma standartiniu žmogaus matomų kadrų per sekundę kiekiu. Kitų nurodė, kad dalyvis mato šviesos mirgėjimus jau viršyjant 60-ies kadrų per sekundę ribą. Tai žaidimų pasaulio labai nekeičia, nes naujosios kartos technologijos kartų kiekį leidžia pakelti iki milžiniškų skaičių.

Asociatyvi nuotrauka / „EdTech Magazine“ nuotr.

The Guardian“ interviu metu, Trejybės koledžo docentė Clinton Haarlem teigė, kad žmonės, matę šviesos impulsus kuomet jų kiekis buvo didesnis ne retai priima daugiau vizualinės informacijos nei tie, kuriem šviesos blyksniai baigėsi ankščiau.

Šis naujas atradimas tiesioginės įtakos neturi, tačiau žinant elektroninio sporto žaidimų standartus, galimybė turėti didesnį reakcijos greitį visada yra naudinga. Tiesa, informaciją reiktų vertinti kritiškai, mat tyrimo imtis nesiekia nei 100 dalyvių, o ir tyrimas buvo atliktas tik vieną kartą.

Parašykite komentarą