Counter Strike 2

Nenuspėjamas PGL ketvirtfinalis – kritę favoritai ir „jL” pusfinalyje

Ketvirtadienį Kopenhagoje (Danija) prasidėjo Pasaulio „Counter Strike 2“ čempionato atkrintamųjų etapas. Įstabių ir nustebinusių kovų metu paaiškėjo šeštadienio pusfinalių poros, tarp jų – Justino „jL“ Lekavičiaus atstovaujama „Natus Vincere“.

Dvi dienas trukęs ketvirtfinalio etapas pateikė įstabių susitikimų. Pirmieji savo pajėgumą demonstravo rusiškoji „Cloud9” sudėtis priimdama Prancūzijos gigantų „Team Vitality” iššūkį. C9 čempionato metu buvo viena favoričių prasibrauti ir iki finalinio etapo, dar grupėje nukovę G2 ekipą ir laikinai pristabdę J.Lekavičiaus patekimą į atkrintamąsias.

Tiesa, kova daug siurprizų nepažėrė. Pasaulio čempionai „Team Vitality” be vargo susidorojo su C9 ir jau ketvirtadienio vakarą užsitikrino vietą pusfinalyje. Susitikimas baigės 2–0 rezultatu.

Danas „apEX” Madesclairas / HLTV.org nuotr.

Antrame ketvirtfinalyje nutiko kažkas neįtikėtino. Čia europietiška „FaZe” į atlapus kibo nuostabią formą rodančiai „Team Spirit” ekipai su Danilu „Donk” Kryshkovetsu prieaškyje. Dar visai šviečiai profesionalo karjerą pradėjęs jaunuolis jau keičia žaidimo tvarką ir gerina visus įmanomus rekordus.

Tiesa, tokios kovos tikriausiai niekas nesitikėjo. Dar prieš finalinį etapą čempionais laikyta „Team Spirit” susidurė su rimtu pasipriešinimu. Įspūdingo latvio „brooky” žaidimo užvesti „FaZe” žaidėjai greitai kūrėsi pranašumą ir pirmą žemėlapį uždarė pergalingai (13–7). Antrame žaidimas svėrėsi į abi pusias, bet galiausiai 19–16 jį užsiėmė „Team Spirit”. Rezultatas 1–1.

Paskutiniame ir gerokai „FaZe” ekipai patogesniame „Vertigo“ žemėlapyje kova užvirė iki paskutinių momentų. Taškas į tašką žaidė abiejų ekipų žaidėjai rezultatą nuvedė iki pratęsimo ir dar 15–14 momentu, kai „FaZe” pirmavo nebuvo aišku kuri ekipa uždarys kovą. Tiesa, nuostabūs paskutiniai momentai ir įstabus latvis uždarė žemėlapį ir nustebinę visą pasaulį išsiruošė į pusfinalius.

Paskutinieji penktadienio ketvirtfinaliai

Antroje ketvirtfinalių dienoje atidaromąją kovą demonstravo visos Lietuvos palaikym sulaukęs Justinas „jL” Lekavičius su NaVi. Būtent šiai Ukrainos ekipai teko garbė susitikti su įstabią formą demonstruojančia „Eternal Fire” ekipa. Būtent EF grupėse nugalėjo „Team Vitality”, „Virtus.Pro” ir „FaZe”, o po sunkios kovos nusileido „Mouz”.

Kaip nenuostabu – intrigos pirmame žėmėlapyje netrūko. Jau „Mirage“ vykusi pirma kova nusikėlė į pratęsimą. NaVi kovą pradėjo sausa puse, bet greit gavo rimtą turkų pasipriešinimą ir turėjo vytis. Įstabus „w0nderful” ir „jL” dueto pasirodymas uždarė žemėlapį ir seriją išvedė į 1–0 rezultatą.

„w0nderful” ir „jL” / HLTV.org nuotr.

Antrame žemėlapyje intrigos buvo kiek mažiau. Nuo mačo pradžios žaidimo eigą kontroliavę NaVi žaidėjai be didesnių bėdų susitvarkė su EF ir užsitikrino vietą pusfinalyje. Kova baigėsi 2–0.

Antrasis ketvirtfinalis neapsiėjo be dramų. Jos vyko ne tik žaidime, bet ir už jo ribų. Būtent čia susitiko vienais favoritų laikoma „Mouz” ekipa ir europietiškasis G2. Tiesa, stebuklų būta ir žaidime – bene karjeros žaidimą sužaidę „NiKo” ir „Hunter” nepaliko šansų pasaulio ketvertuke stūksančiai „Mouz” ekipai ir jau pirmą žemėlapį užbaigė 13–9 rezultatu.

Antrojo žemėlapio metu prasidėjo fiasko arenoje, kuomet žiūrovai ir protestuotojai šoko ant scenos ir pradėjo bėgti link žaidėjų. Greit reaguodami organizatoriai susitvarkė su iškilusia krize, tiesa – dėl protestuotojų kiekio žaidėjus ginti teko ir videografams.

Antrasis žemėlapis buvo dar užtikrintesnis. „Mouz” neradus savo žaidimo jau žaidimo viduryje buvo aiškus rezultatas – G2 žaidimą uždarė 2–0 rezultatu ir užsitikrino vietą pusfinalyje.

Šeštadienį prasideda pusfinaliai. Pirmas susitikimas 18:00 – čia susitiks Prancūzijos „Team Vitality” ir europietiškas „FaZe”.

Antrasis ir šaliai svarbiausias susitikimas prasidės 21 valandą. Čia J.Lekavičiaus vedama NaVi priims „NiKo” ir G2 iššūkį.