Counter Strike 2

Pasaulio čempionate – rimtas „CSGOEmpire“ sukeltas saugumo fiasko

Pasaulio „Counter Strike 2“ čempionato ketvirtfinalyje – rimtas saugumo fiasko. Ant didžiosios scenos pradėjo veržtis žmonės, kaip pranešama – tai „protesto“ prieš G2 rėmėjus „CSRoll“ išraiška, kurią galėjo organizuoti „CSGOEmpire“.

Ketvirtfinalio tarp „Mouz“ ir G2 metu į sceną išbėgo du vyrai, kurie nuvertė Pasaulio čempionato trofėjų. Šis incidentas privertė išvesti žaidėjus nuo scenos ir 20-čiai minučių sustabdyti susitikimą.

Kaip paaiškėjo vėliau – asmenys nuvertę trofėjų buvo susiję su CS2 lažybų bendrove „CSGOEmpire“, kurie prisiėmė šio incidento kaltę „X“ platformoje. „Kai kurie mūsų vyrai yra surakinti ant žemės. Bet mums pavyko“, – rašoma pranešime.

Minutėms iki incidento pradžios „CSGOEmpire“ paskelbė įrašą „Karas kurį mes iškeliame“ (ang. „The war we wage“). Jame rašoma apie G2 partnerystę su „CSRoll“, kuri šių teigimu yra nusikalstama. „Jie tiesiogiai susiję su aukomis, kurios praranda milijonus nesąžiningų lažybų metu“, – rašoma įraše.

Būtent įraše yra teigiama, kad G2 turi nutraukti partnerystes su įmonėmis, kurios, kaip teigiama, kuria „ponzi“ schemos lažybas. Dar iki mačo pradžios „CSGOEmpire“ arenoje dalino skrajutes apie G2 ir „CSRoll“ partnerystę, o kiek ankščiau – susisiekė su G2 generaliniu direktoriumi Albanu Dechelotte ir siūlė nutraukti sutartį su lažybu bendrove, o vadovui – atsistatydinti.

Žiūrovams dalintos skrajutės / Mateuzo Miterio, „DotEsports“ nuotr

Visa situacija prasidėjo dar praėjusių metų vasarą. Tiesa – incidentas neblėsta iki šių dienų, o sprendimai, kuriuos priima „CSGOEmpire“ administracija – nebeatrodo teisėti ir sąžiningi. Apie tai pasisakė ir bendruomenė, įvairiais vardais vadindama „CSGOEmpire“ organizaciją.

Apie tai pasisakė ir Justinas „jL“ Lekavičius, atstovaujantis NaVi ekipą. Jo komentare „CSGOEmpire“ vadinama „šūdo gabalais“, kurie tesugeba rodyti piršu į kitus, nors patys užsiima tuo pačiu dalyku. Turnyro komentatoriai turėjo panašią reakciją į situaciją.

PGL po incidento išleido pranešimą, kuriame pranešama, kad nusikaltę asmenys sulaikyti policijos, jiems iškelti kaltinimai.

Bendruomenėje jau sklinda šios situacijos palyginimai ne su „protestu“, bet labiau su mažos skalės teroristiniu išpuoliu.