VALORANT

Pasibaigė pirmasis VALORANT EMEA Stage 1 ratas

Šią savaitę prasidėjo Champions Tour 2024: EMEA Stage 1, kuriame dėl kelialapio į „Masters Shanghai” kovoja 11 geriausių Europos komandų. Tarp jų ir dvi komandos, atstovaujamos lietuvių. Įdomiausia tai, kad nė vienam iš 6 susitikimų neprireikė trečiojo žemėlapio.

Team Heretics” kartu su „Boo” ir „MiniBoo” sėkmingai pradėjo savaitę, nukautuodami labiausiai tituluotą Europos komandą „Fnatic” rezultatu 2:0. „Heretics” po labai sėkmingo „2024: Masters Madrid” , kuriame ekipa pateko tarp 8 geriausių Europos komandų, EMEA lygos metu toliau demonstruoja savo nuostabią formą. Pirmojo žemėlapio metu lietuvių komanda sausai nugalėjo „Fnatic” jų pačių pasirinktame Icebox. Šis žemėlapis daugeliui žinomas kaip būtent „Fnatic” legendinis žemėlapis (jame buvo iškovota įspūdinga pergalė ir čempionų titulas „LOCK//IN Brazil” prieš „Loud” ). Bet „Heretics” tai buvo nė motais ir nuskynę pergalę rezultatu 13:4. Jie nesuteikė nė menkiausio šanso priešininkams, o „benjyfishy” ir „MiniBoo” abu surinko po 19 nužudymų.

Na, o antrasis žemėlapis – Lotus – tikrai nepagailėjo įtampos. Tik po keturių pratęsimų ir begalės situacijų, kurias „Heretics” turėjo pralaimėti ant popieriaus, pergalė buvo išplėšta rezultatu 17:15. Klasę demonstravo visi serveryje buvę žaidėjai, tačiau labiausiai komandas tempė „Leo” su 26 nužudymais bei „Riens” ir „Boo” su 25 ir 23 nužudymais savo sąskaitose.

Šiek tiek prasčiau sekėsi kito lietuvio „Cender” atstovaujamai „Team Vitality” , kur rezultatu 0:2 buvo nusileista „Natus Vincere” . Pirmajame Bind žemėlapyje kova buvo apylygė, tačiau „Navi” veteranas „Ange1” su 25 nužudymais atvedė komandą į pergalę 13:9. Lotus žaidimas buvo žymiai palankesnis „Navi” komandai, nors tai ir buvo „Vitality” komandos žemėlapis. Čia rezultatu 13:4 Ukrainos organizacija dominuojančiai pasiėmė savo pergalę.

Iš likusių 7 komandų geriausiai sekėsi „Karmine Corp” komandai. Čia taip pat sausai 2:0 buvo įveikta buvusi „Nukkye” komanda „GIANTX” rezultatu 13:4 bei 13:9.

Turkų „FUT Esports” komanda taip pat gerai pradėjo savo kelią lygoje, įveikdami „Team Liquid” komandą 13:5 ir 13:8. O kadangi lygoje yra nelygins – 11 komandų skaičius – „Team Liquid” per pirmąjį ratą sužaidė netgi du žaidimus. Jiems pavyko iškovoti pergalę prieš „KOI” 2:0 (13:9; 13:7).

Paskutiniame pirmojo rato žaidime išvydome prancūzų „Gentle Mates” debiutą lygoje. Čia jie rezultatu 2:0 (13:7; 13:11) įveikė dar vieną turkų komandą „BBL Esports„. Naujieji lygos prancūzai pasižymėjo savo komandiniu žaidimu. Lygos naujokas „nataNk” per du žemėlapius surinko net 45 nužudymus – daugiausiai iš visų žaidėjų per pirmąjį ratą. „nataNk” po žaidimo taip pat pasisakė, kas jo nuomone užims paskutinę vietą EMEA: