Counter Strike 2

PGL čempionatas tapo trečiu labiausiai stebėtu CS renginiu istorijoje

Pirmasis „Counter-Strike 2“ (CS2) pasaulio čempionatas „PGL Major Copenhagen“ pasiekė įstabius žiūrovų skaičius ir fiksavo geresnį žiūrimumą už praėjusiais metais įvykusį paskutinį „Counter Strike: Global Offensive“ (CS:GO) pasaulio čempionatą Paryžiuje.

Esports Charts duomenimis pasaulio čempionato finalą tarp „FaZe Clan“ ir „Natus Vincere“ internetu stebėjo 1,85 milijono žmonių, o Danijos širdyje, sausakimšoje „Royal Arena“ arenoje susirinko apie 16 tūkst. elektroninio sporto aistruolių. Tokie skaičiai pirmą CS2 pasaulio čempionatą pastatė į trečią vietą tarp labiausiai stebėtų CS turnyrų istorijoje.

Greta nuostabaus žiūrovų kiekio iš viso renginį peržiūrėjo 58 milijonus valandų iš 105 valandų eterio laiko.

Pasaulio čempionato žiūrėjimo rodikliai / „Esports Charts“ nuotr.

Rekordiniai PGL skaičiai

Pirmasis CS2 turnyras pasiekė geresnius skaičius nei „BLAST Paris Major“ čempionatas praėjusių metų pavasarį. PGL organizuotas čempionato finalas surinko 320 tūkst. daugiau žiūrovų internete (1,85 milijono prieš 1,53 milijono) ir vidutiniškai turėjo 42 tūkst. daugiau žiūrovų (552 tūkst. prieš 507 tūkst.).

Įdomu ir tai, kad kiti du čempionatai, surinkę rekordinius skaičius, taip pat buvo organizuoti PGL. Pirmoje vietoje tvirtai sėdi Švedijoje organizuotas „PGL Major Stockholm 2021“ (2,7 milijono), o antroje – Belgijoje vykęs „PGL Major Antwerp 2022“ (2,1 milijono). Tiesiai po PGL trijule rikiuojasi „BLAST Paris Major“, o penketuką uždaro „IEM Rio Major“ čempionatas.

2021-ųjų pasaulio čempionatas Stokholme / PGL nuotr.

Pasaulio čempionai NaVi buvo labiausiai stebėta komanda su 15,3 milijono valandų žiūrėjimo laiko, lyginant su antra finalininke FaZe, kurią stebėjo 13 milijonų valandų. Įstabūs PGL skaičiai buvo matomi jau grupių etape, kuomet didžiausias žiūrimumas beveik pasiekė 1 milijoną žiūrovų.