Counter Strike 2

Lietuviai „IEM Dallas“ Europos Sukčiavimo Skandale

Prieš kelias dienas „IEM Dallas” Europos kvalifikacijose iškilo skandalas dėl sukčiavimo – dėmesio centre atsidūrė du lietuviai. Šie kaltinami sukčiavimu vienų didžiausių turnyrų atrankose. Tai pravėrė „Pandoros skrynią“, mat aiškėja vis daugiau detalių, kur dar į sukčiavimus gali būti įsivėlę lietuviai.

Kovo 4-os dienos vakarą „NAMELESS”, kartu su dvejais lietuviais Armandu „RAFEOL” Dubikalčiu ir Tautvydu „tabi” Biliūnu pradėjo savo kelionę „IEM Dallas” antrame Europos kvalifikaciniame turnyre. Tą dieną komandai teko žaisti tris mačus – prieš „GermanBaiters” (19-16), „Entropiq” (13-11) ir „10minstack” (13-9).

Kovo 5-os ryte Marius „CagXD” Michailov pasidalino vaizdo įrašu, kuriame atskleidė „NAMELESS” ekipos santykius su kitais rusų žaidėjais susijusiais su sukčiavimu, taip pat su rusų sukčiavimo programų (pagrinde – „radar cheats”) pardavėjais.

Radar” principo sukčiavimo programos veikia rodydamos žmogui viso žemėlapio apžvalgą ir abiejų komandų žaidėjų pozicijas. Tai suteikia komandai, kuri naudoja šias programas, nesąžiningą pranašumą apie varžovus, o pozicijų vaizdavimas leidžia lengviau planuoti strategiją ir laimėti susitikimą.

Informacija pasklido internete

Skandalas prasitęsė „NAMELESS” ekipos nariui Armandui „RAFEOL” Dubikalčiui į „X“ (buvęs „Twitter“) platformą įkėlus dabar ištrintą įrašą. Po pergalės prieš „Team Secret”, A. Dubikaltis įraše džiaugėsi praėjęs į 32-ą turnyro raundą, nuo kurio statistika atvaizduojama HLTV.org tinklapyje. Po kelių minučių į įrašą atsakė „Team Secret” žaidėjas Sebastianas „Tauson” Tausonas, kuriame ironiškai pasveikina komandą su pergalę, ir prideda klipą. Vaizdo įraše matyti, kaip „NAMELESS” narys „limeni001” bėga „Overpass” žemėlapyje su dūmine granata rankose, tarsi žinodamas, kad priešų niekur arti nėra.

Pasėkoje „Secret” žaidėjas Mikkelis „Maze” Sparvathas į „X” įkėlė tris papildomus klipus, kuriuose matoma, kad komanda žaidžia su žymiai daugiau informacijos apie priešų pozicijas, nei logiškai galėtų turėti. Šis įrašas susilaukė beveik 470 tūkst. peržiūrų ir pritraukė daug bendruomenės dėmesio.

Makedonietis „limeni001” vakare įkėlė ilgą įrašą, kuriame neigia sukčiavęs. Taip pat teigia, kad treneris į žaidimą buvo prisijungęs tik keliems raundams, o komanda visą laiką buvo tik penkiese „TeamSpeak” kanale be jokių pašalinių šaltinių.

Po mačo prieš „Secret”, „NAMELESS” treneris „Alexan1ch” už sukčiavimą visam laikui prarado savo FACEIT paskyrą. Kiti komandos nariai – įskaitant „RAFEOL” ir „tabi” – susilaukė metų ilgumo užblokavimo iki 2025-ųjų kovo 5-os dienos.

Po „Counter-Strike 2″ oficialaus išleidimo padaugėjo sukčiavimo atvėjų turnyruose. Vienas iš paskutiniųjų turnyrų susilaukęs dėmesio dėl šių problemų – „PGL Major Copenhagen” atrankinės „RMR” varžybos.

Daug dėmesio pritraukusiuose „X” įrašuose apie savo patirtį pasisakė ir daugiau scenos atstovų, tokių kaip „ECSTATIC” savininkas „zipeL„. „Dynamo Eclot” treneris Pavelio „replay” Vanek komentarą: „Taip pat nutiko mums praeitą kartą, kai kurie atsitiktiniai žaidėjai visiškai akivaizdžiai sukčiavo prieš mus ir Ecstatic, ir jie vėl žaidė šiandien, nugalėdami Eyeballers ir Z10, tarsi nieko nebūtų nutikę praeitą kartą”.

Paskutinį kartą tokio rimtumo sukčiavimo skandalas, kurio epicentre – lietuviai, įvyko dar 2014 m. Kai GGWP.pro už sukčiavimą nutraukė sutartis su Gediminu „ellon” Pocevičium ir Vaidotu „snic” Sulniu. Tuo metu buvo atsisakyta visos komandos paslaugų, o incidentas sulaukė globalaus atgarsio.

(Esports Top susisiekė su „CagXD” ir „Tauson” dėl komentarų, tačiau atsakymo kol kas negavo. Asmenims pakomentavus situacija – bus papildyta.)

PILDOMA