Counter Strike 2

Pirmas kartas istorijoje: „jL“ tapo pasaulio čempionu

Velykinio sekmadienio vakarą Kopenhagoje (Danija) įvyko metų „Counter Strike 2“ renginys – „PGL Major Copenhagen“ pasaulio čempionatas. Intirguojančioje finalinėje kovoje po visų trijų žemėlapių pirmą kartą istorijoje čempionu tapo ir Lietuvos atstovas.

Finalinėje kovoje susitiko įstabią formą demonstruojanti „FaZe Clan“ ekipa su Justino „jL“ Lekavičiaus atstovaujama „Natus Vincere“.

Pirmame žemėlapyje solidų žaidimą demonstravę Ukrainos organizacijos auklėtiniai po truputį vedė žaidimą į priekį, tačiau FaZe žemėlapio pasirinkime lengva nebuvo – pirma žaidimo pusė baigėsi tik dviejų raundų skirtumu (7:5).

NaVi – pasaulio čempionai / PGL nuotr.

Į antrą pusę NaVi atėjo su dviguba jėga – užtikrinu žaidimu, puikiais refleksais ir aukšto meistriškumo žaidimu lietuvio atstovaujama ekipa uždarė kovą ir į antrą žemėlapį žengė su solidžiu pranašumu (13:9).

Antrą žemėlapį, „Mirage“, tikriausiai norės užmiršti visi CS fanai. Visiškai formos nesuradę NaVi žaidėjai nesugebėjo užsitikrinti sėkmingo raundų kiekio ir į antrą žemėlapio pusę žengė su tragišku rezultatu (2:10). Čia atsistatyti nepavyko ir NaVi nusileido skaudžiu 2:13 rezultatu.

Trečiame žėmelapyje atrodo pasirodė visi trūkstami žaidėjai. Įstabią formą demonstravo ukrainietis „b1t“, puikiai žaidė snaiperis „w0nderful“ na ir žinoma – dominavo lietuvis „jL“. Įstabų spurtą užkūrę NaVi žaidėjai pirmą žemėlapio pusę baigė 9:3 rezultatu, o antroje šio dalyje užtikrintai baigė žaidimą ir užsitarnavo pasaulio čempionų titulą.

Tai pirmas atvejis Lietuvos istorijoje, kada šalies žaidėjas laimi pasaulio čempionatą. Greta to, „jL“ įsirašė į istorijos metraščius ir kaip pirmasis žaidėjas, tapęs pasaulio čempionato naudingiausiu (MVP).

NaVi namo parsiveš puse milijono eurų prizą. Įdomu ir tai, kad tai pirmas kartas CS istorijoje, kada finale žaidė visų trijų Baltijos šalių žaidėjai – Lietuvos, Latvijos ir Estijos.