League of Legends

Pirmasis lietuvio sezonas „LEC“ – už atkrintamųjų borto

Birželio 30 dieną baigėsi „League of Legends EMEA Championship“ (LEC) vasaros reguliarusis sezonas. Šiame turnyre buvo ir lietuvišku veidų – prie organizacijos iš Prancūzijos, „Team Vitality“, prisijungė 20-metis Linas „Lyncas“ Naunčikas. Deja, bet pirmu bandymu gerų rezultatų pasiekti nepavyko – „bitės“ liko už atkrintamųjų ribos.

Kaunietis prie komandos oficialiai prisijungė gegužės 13 d., nors apie galimą šuolį iš „La Ligue Française“ (LFL) į rimčiausią Europos lygą buvo kalbama dar balandžio mėnesio pradžioje.

Iš dešimties komandų Prancūzijos „bitės“ liko devintoje vietoje su dvejomis pergalėmis ir septyniais pralaimėjimais. Tiesa, atkrintamųjų riba buvo labai arti – tokį patį pergalių ir pralaimėjimų santykį turėjo ir žemiau (10-oje vietoje) likę „Rogue“ bei paskutiniu bilietu vietą atkrintamosiose užsitikrinę Ispanijos „Mad Lions KOI“.

Sunki sezono pradžia

Team Vitality“ su L. Naunčiku reguliarų sezoną pradėjo sunkiai – pirmąją savaitę Prancūzijos ekipai nepavyko iškovoti nei vienos pergalės ir buvo nusileista „Team BDS“, „Rogue“ ir „Fnatic“ ekipoms. Nors sezono pradžia ir buvo niūri, antroji savaitė įpūtė šiek tiek vilties.

Antrame kovų rate „Team Vitality“ atsigavo ir nukovė „Mad Lions KOI“, o po to antruoju žaidimu solidžiai nugalėjo ir „Team Heretics“, keisdami savo sezono rezultatą į dvi pergales ir tris pralaimėjimus. Tačiau tolimesniuose kovų ratuose viskas vėl griuvo.

Neužtikrintas vasaros sezonas

Paskutinės dvi savaitės „bitėms“ tikrai nebuvo smagios. Po pergalingai užbaigto rato „Team Vitality“ krito prieš „GiantX“ ekipą ir antroje kovoje neatsilaikė prieš ankstesnius „Lynco“ namus „Karmine Corp“ , o paskutinę ir išlikimui svarbiausią savaitę nepavyko nugalėti reguliariaus sezono geriausiųjų trejetuke likusią „G2 Esports“ ekipą ir reguliaraus sezono čempionus „SK Gaming“.

Tiesa, dėl vienodo pergalių ir pralaimėjimų santykio „Team Vitality“ turėjo žaisti lygiąsias sprendžiančią kovą prieš „Mad Lions KOI“. Nors ir kartą įveikę šią ekipą Prancūzijos gigantai paslydo ir krito išlikimo kovoje. Po LEC sezono Prancūzijos ekipa liko per tik už brūkšnio kovoje dėl vietos pasaulio čempionate.

Reguliarus sezonas lietuviui jau baigtas ir šį kartą kovoje dėl pasaulio čempionato vietos jo nematysime. Artimiausios atkrintamųjų kovos prasidės jau liepos 12 d.