Counter Strike 2

Smūgis „Counter Strike“ scenai – „Heroic“ traukiasi iš Luvro sutarties

Didžiausia Norvegijos elektroninio sporto organizacija „Heroic“ pranešė pasitraukiantys iš „ESL“ Luvro sutarties. Dėl šios priežasties organizacija nebemokės nario mokesčio ir kartu nebesidalins lygos pelno.

ESL“ pranešė, kad Norvegijos gigantas „Heroic“ traukiasi iš Luvro sutarties ir šis sprendimas įsigaliojo nedelsiant. Pasitraukimas atleido organizaciją nuo nario mokesčių mokėjimo ir kartu atėmė galimybę gauti dalį lygos pelno.

Pasitraukimo momente komanda vis tiek išlaikė partnerių poziciją „IEM Chegdu“ turnyre ir ją turės dar dviem „ESL Pro League“ sezonams, kurie planuojama įvyks šiemet. Kaip pranešama, „Heroic“ šiemet praras tik vieną „ESL Pro Tour“ poziciją. Tai rudenį vyksiantis „ESL Fall“ turnyras.

Pati Luvro sutartis buvo sukurta 2020-ais. Ją pasirašė 13 didžiųjų organizacijų, kurios tapo „ESL Pro Tour“ akcininkėmis, taip sukuriant frančizės sistemą „Counter Strike“ profesionalioje scenoje. Greta to organizacijos įgavo privilegijų, kaip frančizės pelno dalinimasis ir partnerių pozicijos „ESL“ turnyruose.

Tiesa, Norvegijos gigantas „Heroic“ nebuvo viena iš pirmųjų 13-os organizacijų, pasirašiusių šią sutartį. Jie tai padarė 2022-ais kartu su Brazilijos „Furia“ ir Vokietijos „BIG“. Sutarties vertė – 20 milijonų JAV dolerių.

„ESL“ Luvro sutarties komandos / „ESL“ nuotr.

Ši frančizės struktūra tapo pavyzdžiu ir kitų turnyrų organizatoriams. Jos modelį pritaikė ir dar pavasarį pasaulio čempionatą organizavęs „BLAST“. Tačiau šis modelis bendruomenės akimis pakeitė žaidimo istoriją, kadangi „Counter Strike“ turnyrinė sistema remiasi atvira rinka, leidžiančia turnyrų organizatoriams laisvai pritraukti žaidėjus ir išdalinti prizus.

Šį partnerių pasiūlymą jau paneigė ir „Valve“, nuo 2025 metų uždrausianti individualioms įmonėms kurti verslo interesus su organizacijomis, taip suteikiant netinkamą pranašumą. Pagal naują struktūrą komandos į turnyrą galės būti arba pakviestos remiantis oficialiu „Valve“ komandų reitingu arba turnyras privalės turėti atviras jo atrankas.