Counter Strike 2

„Sprout“ stabdo veikla, lietuvis lieka be komandos

Kovo 25 diena, „X“ platformoje pasklido naujiena, kad Vokietijos organizacija „Sprout“ stabdo savo veiklą. Po šios žinios 9 „Counter Strike 2“ (CS2) pagrindinės ir akademinės komandų žaidėjai tapo laisvaisiais agentais, tarp jų ir lietuvis Vilius „tAk“ Keserauskas.

Žaidėjas prisijungė prie akademinės sudėties vasario 22 dieną, ir po šiek tiek daug, nei mėnesio kelionė baigėsi nesužaidus nei vieno oficialaus žaidimo vilkint ekipos spalvas.

Sprendimo priežastys, pasiekimai ir įsimintiniausi žaidėjai

Komanda įsikūrė 2017 metų gruodžio 11 dieną ir šių metų gale būtų šventusi 7-erių metų gimtadienį. Paskelbtame straipsnyje minima, jog dabartinis organizacijos verslo modelis nebėra įmanomas tvariam organizacijos augimui. Taip pat pranešime minima, jog buvo prieita prie išvados, kad talentų ugdymo modelis nėra finansiškai tvarus, kad būtum ir rimtu oponentu varžymuisi didžiausiose ir prestižiniuose turnyruose.

Mūsų dabartinis verslo modelis nebėra veiksmingas, kad užtikrintų reikiamą, tvarų ir sveiką augimą. „Sprout“ istorijoje visada buvo sunku išsilaikyti po kylančių talentų praradimo ir iškylančių iššūkių bandant lipdyti naują komandos sudėtį, dėl ko vėl ir vėl prarandama brangi pažanga. Žvelgiant į alternatyvias strategijas, pvz. didinant paskatas, todėl didinant sėkmės potencialą, mes nustatėme, kad šis modelis kelia riziką, viršijančią tą, kurią laikytume savo komforto zona. Priimti modelį, kuris labai nukrypsta nuo mūsų nusistovėjusio požiūrio, mums buvo per daug rizikinga.

Sprout vienas iš pranešimų išverstas iš anglų kalbos

Geriausi organizacijos pasiekimai yra buvo 16-ta vieta HLTV geriausių komandų reitinge 2020 metais. Taip pat pasirodymai 2018-ųjų ELEAGUE pasaulio čempionate Bostone ir 2022 metų Pasaulio čempionate IEM Rio 2022, Brazilijoje.

Paskutiniame turnyre, kuriame buvo švęsta pergalė, įvykusiame 2021 gruodžio 19 dieną, laimėtas „ESEA Season 39: Premier Division – Europe“ turnyras, finale sausu rezultatu 3-0 nugalėta „Entropiq“ organizacija iš Čekijos. Labiausiai žinomi žaidėjai, vilkėję organizacijos spalvas, buvo dabartinis „Natus Vincere“ žaidėjas 19-metis Ihoras „w0nderful“ Ždanovas. Taip pat komandai atstovavo ir ukrainiečio bendrametis, dabartinis „Astralis“ žaidėjas Viktoras „Staehr“ Staehr iš Danijos. Tai labiausiai šiuo metu žinomi jaunieji talentai.

Lietuvio reakcija ir komentaras

19-metis lietuvis į naujieną sureagavo savo asmeninėje „X“ paskyroje tik vienu žodžiu „unlucky“ (liet. nepasisekė). Po šio humoro formą interpretuoto įrašo, žaidėjas paskelbė, jog ieško naujų galimybių toliau augti kaip žaidėjas. Norime palinkėti Viliui tolimesnės karjeros stotelės paieškose!

Esports Top susisiekė su V.Keserausku, tačiau komentaro gauti nepavyko. Jį gavus straipsnis bus papildytas.