Counter Strike 2

Už „match-fixing’ą“ ESIC užblokavo Rusijos žaidėją

Rusijos esporto rinkoje – dar vienas skandalas. Elektroninio sporto integralumo komisija (ESIC) dviems metams nubaudė Erkhaną „gokushima“ Bagynanovą už lažybas prieš save.

Gokushima“ atstovavo Rusijos „FORZE“ ekipą. 23-ių E.Bagynanovas po ilgo ESIC tyrimo galiausiai buvo užblokuotas. Jo draudimas prasidėjo kovo 27 dieną ir baigsis tik 2026 metų kovo 26 dieną. Šiuo periodu žaidėjas negalės dalyvauti visuose ESIC partnerių turnyruose, tarp kurių ir „Relog“, BLAST, ESL ir „DreamHack“.

23-ių žaidėjas į komandą prisijungė 2023 metų spalį ir iš šios startinės sudėties buvo pašalintas tik po ESIC sprendimo. Organizacija dar nėra pateikusi savo pozicijos dėl šio įvykio.

Šis sprendimas buvo priimtas tik kelios dienos prieš „FORZE“ pranešimą, kad šie pašalina visą „Counter-Strike 2“ ekipą. Po „gokushima“ užblokavimo „FORZE“ dalyvavo ir „Skyesports Masters“ ir „ESL Challenger League“ turnyruose, tačiau jau naudodami pagalbinį žaidėją, kuris keistų E.Bagynanovą.

ESIC pranešime aiškinama, kad žaidėjas pažeidė net 6 elgesio kodekso straipsnius. Tai korupcijos (2.1 straipsnis), lažybų ir manipuliacijos (2.2 straipsnis) ir siekio slėpti nusižengimą (2.1 straipsnis). Tiesa, mačai, kuriuose įvykdyti nusižengimai, nebuvo atskleisti.