VALORANT

„Valorant Champions 2022” turnyro finišo tiesioji

Sekmadienį pasibaigė paskutinis didžiausias VALORANT turnyras šiemet, kuriame užtikrintai trofėjų iškėlė LOUD komanda, finale įveikusi OpTic Gaming komandą rezultatu 3:1.

Atkrintamųjų etapas

Atkrintamosios prasidėjo gana mažu sužaistų žemėlapių skaičiumi. 3 iš 4 komandų sužaidė vos po du žemėlapius ir lengvai tęsė savo kelią titulo link. Pirmuosius žaidimus laimėjo DRX prieš FunPlus Phoenix (19:17; 13:5), LOUD įveikė Leviatán (14:12; 13:6), o XSET nurungė FNATIC (13:8; 13:11). Tiktai OpTic Gaming komandai teko ilgiau pabūti scenos šviesose. Ten jie įveikė Team Liquid trečiajame žemėlapyje (7:13; 13:8; 13:8), taip užtikrindama, kad nė viena Europos komanda neliktų viršutinėje turnyrinėje lentelės dalyje.

Pusfinaliuose susitiko LOUD su DRX bei OpTic Gaming su XSET ekipa. DRX komanda buvo nepatyrusi nė vieno žemėlapio pralaimėjimo, tačiau būtent LOUD komandai tai pavyko pakeisti ir išmest DRX į apatinę turnyrinę lentelę (13:11; 13:6). O ginklus surėmusi XSET turėjo pripažinti OpTic Gaming pranašumą (9:13; 13:11; 8:13).

Viršutinės turnyrinės lentelės finale LOUD labai užtikrintai laimėjo prieš OpTic (13:10; 13:3). Dominuojanti brazilų bei argentiniečio komanda gavo pelnytą vietą didžiajame finale, net neleisdami pasvajoti apie sugrįžimą į žaidimą antrajame žemėlapyje. Čia 3 žaidėjai nesugebėjo surinkti dviženklio nužudymų skaičiaus.

Apatinėje turnyro lentelės dalyje FPX nurungė Leviatán (13:6; 13:11), FNATIC įveikė Team Liquid (13:6; 13:7). Sekantys žaidimai sukėlė daug aistrų ir netikėtumų. DRX sugebėjo išmesti iš turnyro FNATIC (7:13; 14:12; 13:9), o žaidime tarp FPX bei XSET atsitiko neregėtas įvykis, kuomet jau po paskelbtos FPX pergalės, dėl Killjoy bokštelio klaidos, oficialiu RIOT Games sprendimu buvo peržaistas paskutinis trečiojo žemėlapio raundas, kurį laimėjo XSET ir ištraukė komandą į pratęsimą. Tačiau sužaidus trečią pratęsimą, dar vieno netikėtumo sukelti nebepavyko ir FPX komanda padėjo užtikrintą bei pergalingą tašką (11:13; 13:10; 16:14).

Tačiau net ir tokią dramą išgyvenusi FPX komanda tolesniame etape nebeišsigelbėjo bei turėjo pripažinti DRX stiprumą (11:13; 9:13), kurie tarsi turėdami kriptonitą išspyrė Europos komandas vieną po kitos. Tačiau korėjiečių komandos stebuklingas bėgimas buvo sustabdytas OpTic tvirtumo penkių sužaistų žemėlapių serijoje (8:13; 5:13; 13:8; 13:6; 10:13), taip užleisdama paskutinę vietą finale Šiaurės Amerikos ekipai.

Didysis finalas

Trečią kartą Stambulo turnyre susitinkančių komandų akistata atrodė nenuspėjamai. Jau pirmasis žemėlapis negailėjo įtampos, kur antro pratęsimo metu rezultatu 15:13 laimėjo LOUD. Monstrišką pasirodymą šiame žemėlapyje surengė Sacy, surinkęs 32 nužudymus ir 15 mirčių bei gelbėdamas komandą sunkiausiais momentais.

Antrajame žemėlapyje Bind rezultatą išlygino OpTic ekipa, laimėjusi rezultatu 13:6. Taip šiek tiek pristabdydami įsikarščiavusią Brazilijos komandą. OpTic komandos nariai žaidė apylygiai, tačiau žaidėjai yay ir Marved čia buvo arčiausi lyderio rolės.

Trečiąjį žemėlapį Breeze, OpTic puikiai spurtavo pradžią 5:0, tačiau po kiek laiko leido LOUD ekipai atkartoti spurtą ir jiems pralaimėjo 7 raundus iš eilės. 24 raundai žaidimo antrą kartą baigėsi lygiosiomis ir buvo keliauta į pratęsimą. Čia pratęsimo metu ir vėl nepasisekė OpTic ekipai, kuri skaudžiai 14:16 nusileido aspas vedamai ekipai. Aspas ir jo snaiperis žaidimo eigoje, o ypač pabaigoje, turėjo labai didelę įtaką LOUD sėkmei.

Ketvirto Haven žemėlapio metu intriga nebuvo išlaikyta ir būtent OpTic pasirinktame žemėlapyje LOUD šaltakraujiškai užbaigė seriją rezultatu 13:5, atnešdami čempionų titulą į Pietų Amerikos regioną. LOUD komanda per visą turnyrą pralaimėjo tik 3 žemėlapius iš 17 sužaistų, o visi 3 pralaimėti žemėlapiai buvo prieš OpTic komandą. LOUD pademonstravo beveik nepriekaištingą formą turnyro metu. Taip pat svarbu nepamiršti, kad komandos sudėtis keitėsi metų bėgyje, o tai padaro jų žygį dar įspūdingesnį.