Counter Strike 2

Vienas žingsnis iki „Spodek“ – NaVi su „jL“ liko už atkrintamųjų ribos

Sunkiai turnyrą pradėję, bet apatinėje turnyrinės lentelės dalyje stebuklą sukūrę NaVi su Justinu „jL“ Lekavičiumi priešakyje krito lemiamoje kovoje dėl galimybės žaisti ant legendinės „Spodek“ arenos scenos.

Pergalinai naujus metus pradėjusi legendinė Ukrainos organizacija NaVi į didžiausią turnyrą Lenkijoje atvyko kaip viena iš favoričių. Kiek ankščiau metuose solidžiai užsitikrinę vietą „BLAST Spring Finals“ turnyre ir RMR poziciją pasaulio čempionate lietuvio vedama ekipa iškart susidūrė su sunkumais.

Pirmoje A grupės kovoje lietuvio vedamai ekipai teko susitikti su naujai suformuota ir galingai atrodančia „Team Spirit“ ekipa. Čia, po intensyvaus, visų trijų žemėlapių pareikalavusio žaidimo, Justino Lekavičiaus komandai teko pripažinti jaunosios „Team Spirit“ pranašumą. Kova baigėsi 1-2 (7:13, 13:11, 4:13).

Pirmasis pralaimėjimas NaVi pastatė prie prarajos krašto ir ekipai turnyrą pradėti reikėjo iš turnyrinės lentelės apačios. Atsakomojoje kovoje NaVi priėmė buvusios J.Lekavičiaus ekipos „Apeks“ iššūkį.

„Apeks“ prieš NaVi / HLTV.org nuotr.

Ilgai išsitęsusi kova atnešė vaisių. „Apeks“ pasirinktą žemėlapį laimėję NaVi žaidėjai antrame turėjo nemenkai paplušėti. Savo pasirinktame „Anubis“ lietuvio vedama komanda pirmoje žaidimo pusėje nesugebėjo susikurti pranašumo ir jo siekė antroje žaidimo dalyje. Tačiau to neužteko ir „Apeks“ žaidimą išvedė į trečiąjį žemėlapį. Čia savo klaidas sutvarkę NaVi užtikrintai pradėjo žaidimą ir jo kontrolė laikė iki pat pabaigos. Susitikimas baigėsi 2-1 (13:11, 11:13, 13:8).

Trečiasis turnyrinis susitikimas laukė prieš geriausią Turkijos ekipą „Eternal Fire“. Tvarkingai žaidimą pradėję NaVi greitai pametė tempą, o tuo pasinaudoję „Eternal Fire“ savo žemėlapyje išplėšė pergalę ir susikūrė kovos pranašumą. Antrame žemėlapyje NaVi parodė savo sugebėjimus. Ihoro „w0nderful“ Zhdanovo tempiamas Ukrainos klubas užtikrinai išplėšė pergalę ir išlygino serijos rezultatą.

Trečiame ir lemiamame susitikime NaVi neturėjo lygių. Nors žaidimo pradžia ir buvo tolygi, gretai žaidimo tempą pagavęs Justinas „jL“ Lekavičius neleido Turkijos gigantui atsikvėpti. Perėjus į antrą žaidimo pusę NaVi ir „jL“ dominavimas buvo toks stiprus, kad „Eternal Fire“ nesugebėjo laimėti nei vieno raundo ir kova lietuvio ekipai baigėsi pergalinai 2-1 (11:13, 13:8, 13:5).

Paskutinis šansas

Lemiamą kovą prieš Saudo Arabijos „Falcons“ lietuvio ekipa pasitiko užtikrintai. Pirmą žemėlapį atsipalaiduoti nedavę Ukrainos ekipos auklėtiniai parodė savo pranašumą. „Falcons“ viltis skaldė Ihoras „w0nderful“ Zhdanovas, žaidimą pradėjęs be mirčių ir su 6-iais nužudymais. Tačiau to neužteko.

Visiškai su kitu pasiruošimu antrą žemėlapio pusę pradėję „Falcons“ greitai suskaldė skirtumą (3-9) ir pradėjo artėti link pergalės. NaVi ekipai neatradus būdų kaip uždaryti žemėlapio, Saudo Arabijos ekipa greitai išlygino ir persvėrė rezultatą. Pirmas susitikimas baigėsi 11-13.

NaVi žemėlapio pasirinkime bendruomenė tikėjosi Ukrainos ekipos atsako. Deja, jo nematėme. Vis dar pirmo žemėlapio pralaimėjimo prislėgti Andrey „B1ad3“ Gorodenskiy auklėtiniai nesugebėjo sugrįžti į žaidimą ir kovą pradėjo analogišku rezultatu 3-9. Per didelį skirtumą susikūrę „Falcons“ tiesiog užtrenkė durimis antroje žaidimo pusėje ir pirmą kartą turnyre susitikimą užbaigė užtikrinai 2-0.

Pralaimėjimas NaVi išsiuntė namo, o Saudo Arabijos organizaciją atstovaujantys „Falcons“ primą kartą organizacijos istorijoje lips ant legendinės „Spodek“ arenos scenos. Greta jų į atkrintamąsias pateko „Team Spirit“, „MOUZ“, „G2“, „FaZe“ ir „ENCE“. Geriausiai pasirodę „Team Spirit“ ir „MOUZ“ kovas pradės tiesiai nuo pusfinalių.

NaVi sekantis iššūkis – kova dėl pozicijos pasaulio čempionate, kur jau trečiadienį Rumunijoje priims ispaniškojo „KOI“ iššūkį.