Žaidimai

Viskas apie 7 REASONS

Lietuvos esporto scenoje naujas žaidėjas: 7 Reasons. Organizacija visai neseniai žengė į Lietuvos ir užsieno esporto sceną su buvusia ALiVE ekipa, taip pat buvo paskelbta ir apie tarptautinės komandos sukūrimą. Komandos dalyvauja tiek SCL tiek ESEA lygose. Mums buvo įdomu pakalbinti Simoną ir sužinoti apie organizacijos ištakas ir ateities planus.

Papasakok šiek tiek apie save ir kaip kilo įdėja pradėti esporto organizaciją?

Mano vardas Simonas, man 28 metai, šiuo metu gyvenu Danijoje. Čia dirbu ir vystau savo verslą statybų srityje. Esu didelis esporto entuziastas ir labai mėgstu stebėti įvairiausias esporto varžybas. Iš visos Lietuviškos CS:GO scenos iki šiol pažinojau vos keletą žmonių. Domas, mūsų komandos žaidėjas, yra vienas iš jų. Su draugais stebėdavome jo varžybas su ALiVE komanda, tapome fanais, o kai komanda nusprendė išsiskirstyti buvo labai gaila. Būtent dėl to ir nusprendžiau suburti savo komandą. Tada kartu su Domu prikalbinome ir K0R4N su chessLow prisijungti prie projekto ir tęsti žaidimą kartu su šiek tiek pakeista sudėtimi.

Dauguma esporto entuziastų pradeda esporto „organizaciją” neturėdami aiškaus ilgamečio plano ir neretai resursų (biudžeto), kaip yra su 7 Reasons?

Pripažinsiu, kad aiškaus biudžeto kuriant komandą neturėjome, nes visos galimos išlaidos iš pradžių man buvo neaiškios. Nežinojau kiek tiksliai gali kainuoti dalyvavimas turnyruose, asmeninių serverių išlaikymas ir daugybė kitų dalykų. Tačiau dabar turime biudžetą ir žinome savo pagrindines išlaidas, o finansuoti šį projektą esu pasiryžęs pats. Tačiau kalbant apie ilgalaikius planus – ieškosime daug ambicijų turinčių partnerių, nes mūsų užsibrėžti tikslai reikalaus daugiau resursų nei aš pats galėsiu suteikti.

Kaip manai, kodėl Lietuvoje neturime tiek daug esporto organizacijų/komandų?

Kaip jau minėjau ankščiau, iki šiol nebuvau gerai pažįstamas su šia scena, todėl galvojau, kad visų pirma trūksta gerų žaidėjų. Tačiau jau spėjau įsitikinti, kad talentingų žaidėjų tikrai turime. Trūksta infrastruktūros. Investicijų į esportą Lietuvoje. O jei nekalbant apie finansus svarbu paminėti ir žaidėjų motyvaciją siekti bendrų tikslų. Mane dauguma žaidėjų Lietuvoje labai nustebino savo potencialu, tačiau atrodo, kad jie nėra tinkamai motyvuoti bandant siekti aukštumų.

Kokius tikslus esate išsikėlę savo organizacijai artimiausiais metais?

Visų pirma norisi, kad su komandomis taptume artimesni, kaip šeima. Tada bus žymiai lengviau siekti tolimesnių tikslų. Organizacijos tikslai artimiausiais metais – suteikti visas įmanomas galimybes žaidėjams tobulėti, žaisti ir parodyti savo rezultatus viešai. Mano manymu vienas svarbiausių aspektų šioje scenoje yra komandos viešumas ir bendravimas su sekėjais, todėl mes visomis išgalėmis stengsimės tam suteikti galimybes (pastovios varžybų transliacijos įvairiakalbei auditorijai, „video“ montažai ir pan.). Galiausiai, mūsų tiksluose yra numatyta ir vasaros stovykla su visais komandos žaidėjais. Šiam mini-projektui reikės didesnio finansavimo, tačiau tikiu, kad viską įgyvendinsime.

Visai neseniai jūs sukūrėte dar vieną CSGO komandą, šį kartą tarptautinę, kodėl nusprendėte turėti dvi komandas?

Visų pirma aš visada norėjau tarptautinės komandos, tačiau koją pakišo laiko stoka ir pažinčių trūkumas bandant surinkti komandą iki sezono pradžios. Tada susipažinau su „tabi“, kuris man nuo pat pradžių atrodė kaip vienas perspektyviausių jaunųjų talentų Lietuvoje. Kai bendravau su juo ir sužinojau, kad jų Lietuviška sudėtis iširo – jis man papasakojo apie jo ir „Ledzit“ planus suburti tarptautinę komandą. Jiems reikėjo organizacijos, o man tai buvo proga atverti duris į tarptautinę auditoriją. Šiek tiek pasidomėjęs netrukau įsitikinti, kad jų surinkti žaidėjai, įskaitant ir trenerį, yra labai jauni, talentingi ir perspektyvūs, todėl priėmiau jų pasiūlymą.

Kokius artimiausius tikslus turi jūsų CSGO komandos?

Kalbant tik apie artimiausius tikslus:
Su 7 Reasons MAIN komanda mūsų tikslas tapti TOP-3 komanda Lietuvoje ir ESEA turnyrę pakliūti į „Intermediate“ diviziją.
Su 7 Reasons INT komanda mūsų tikslas patekti į ESEA Main diviziją, o SCL lygoje sekantį sezoną parodyti lyderiavimą „Masters“ divizijoje. Taip pat, su šia komanda planuojame sudalyvauti ir kituose tarptautiniuose turnyruose, tačiau kol kas apie tai skelbti dar anksti.

Ar planuojate prijungti ir kitų esporto disciplinų komandų?

Taip! Esu didelis League of Legends fanas, todėl mažų mažiausiai norėčiau turėti komandą bent jau šioje disciplinoje. Tačiau kol kas darbų tikrai užtenka turint dvi CS:GO komandas.

Gal būt dar ką nori pridurti?

Jei galima norėčiau padėkoti žmonėms, kurie padėjo įgyvendinti tai, ką šiuo metu turime. Visų pirma jei ne „Carcass“ ir ne tu Teodorai, tai nebūčiau plačiau susipažinęs su šia bendruomene ir komandos suburti būtų nepavykę. Taip pat ačiū Domui, K0R4N ir chessLow, kurie pirmieji nepabijojo, patikėjo ir prisijungė prie jaunos mūsų organizacijos. Didelis ačiū Gabrielei, mano sužadėtinei, kuri labai palaiko komandas, kartu stebi varžybas ir leidžia man skirti tiek daug laiko šiai plėtrai. Ir galiausiai ačiū visiems fanams, kurių vis daugėja ir kurie ne tik palaiko ir džiaugiasi laimėjimais, bet kartu ir liūdi, kai pralaimime. Dėkui visiems!

7 Reasons galite sekti paspaudę ant nuorodos.