Žaidimai

Baltijos šalys turės savo kelią į vieną didžiausių metų CS:GO renginių

Vienas didžiausių metų „Counter Strike: Global Offensive“ turnyrų „BLAST Premier: Spring“ kaip ir kiekvienais metais sugrįžta su savo „BLAST Premier: Spring Showdown“ turnyru, kuriame dėl galimybės žaisti pavasario finale susirungs geriausios skirtingų Europos regionų komandos. Išskirtine proga šiemet Baltijos šalių regionas turės savo atrankas „Baltic Blastoff“ kurios suteiks galimybę patekti į „RES West EU Masters“ turnyrą ir kovoti dėl vietos „BLAST Premier: Spring Showdown“ turnyre. Jas organizuoja Serbijos turnyrų organizatorius „Relog Media“ kartu su Estijos elektroninio sporto organizacija „sYnck Esports“.

Kaip ir kiekvienais metais vienas didžiausių „Counter Strike: Global Offensive“ turnyrų organizatorių rengia didžiulio mąsto renginį „BLAST Premier: Spring“. Būtent čia skirtingų regionų (Vakarų Europos, Rytų Europos, Baltijos Šalių, Šiaurės Europos) geriausios komandos kovos dėl vietos „BLAST Premier: Showdown“ turnyre. Šalia geriausių regioninių komandų turnyre dalyvaus ir trys į pavasario finalus nepatekusios profesionalios ekipos: „BIG“, „OG Esports“ ir „Ninjas in Pyjamas“. Šios komandos rungsis dėl $67.500 prizinio fondo ir vietos „BLAST Premier: Spring Finals“ renginyje, kuris gyvai vyks Vašingtono valstijoje, JAV.

„BLAST Premier: Spring Showdown“

Baltijos šalių atskirtis

Didžiausiose Europos ar pasaulio turnyruose Baltijos šalių komandos neretai būna atskirtos nuo visų. Dažnas atvejis kai Baltijos regionas yra užmirštas ir per aktyvius šio regiono elektroninio sporto atstovus turi išsikovoti vietą atrankose. Praėjusiais metais dėl patekimo į prestižinį renginį Baltijos šalių komandos turėjo „kalnus nuversti“: pirma nugalėti regionui organizuojamą „Predator Cup: Baltics“, taip užsitikrinant vietą atrankose į „Blast Premier: Fall Showdown“ atrankas. Sekantis žingsnis buvo užimti vieną iš pirmų dviejų pozicijų „SteelSeries: Nova Cup Western“ turnyre ir tik tada buvo galima patekti į pačio turnyro atrankas.

Metais ankščiau kvalifikacinius turnyrus organizuodavo „Fantasy Expo“ ir jie priklausydavo visai Europai, tad patekimas būdavo gerokai sunkesnis. Šiemet pirmą kartą turime savo atskiras ir tiesioginį ryšį su pagrindiniu turnyru turinčias atrankas. Kaip savo „Discord“ serveryje paskelbė „sYnck Esports“ atstovas, Estų organizacijos bendruomenės vadovas kartu su „Relog Media“ iniciavo šio turnyro sukūrimą.

Žinutė iš „sYnck Esports“ „discord“ serverio

Pati Estijos organizacija padės pasirūpinti turnyro organizavimu ir visos produkcijos užtikrinimu. Pats renginys vyks „Online“ principu, o jo kovos bus transliuojamos visomis trejomis Baltijos šalių kalbomis: estų, latvių ir lietuvių. Ar šiame organizavime prisidės visų šalių turnyrų organizatoriai kol kas nėra skelbiama.

Turnyro struktūra yra labai aiški: keturios geriausios Baltijos šalių komandos (atrinkimo kriterijai nėra skelbiami) bus tiesiogiai pakviestos į turnyro pagrindinį etapą. Kitos keturios – paaiškės atvirų kvalifikacijų metu. Turnyro atrankos prasidės jau netrukus: Vasario 18 dieną. Pagrindinis renginys įvyks dar po savaitės. Turnyras nemokamas tad jame gali dalyvauti visi.

Atrankos

Pirmosios turnyro atrankos čia
Antrosios turnyro atrankos čia