VALORANT

Champions Tour 2023: LOCK//IN São Paulo ALPHA grupės baigtis

Sekmadienį pasibaigė grupės ALPHA žaidimai Brazilijoje vykstančiame VALORANT turnyre, kur dvi komandos, LOUD bei DRX, perėjo į sekantį etapą.

Nuotrauka iš „VALORANT Champions Tour” Twitter

Grupės ALPHA laimėtojai

Kelią sėkmingai prasiskynė VALORANT Champions 2022 laimėtojų komanda LOUD. Po triumfo Turkijoje, komandą paliko du žaidėjai pANcada bei Sacy, kurie papildė Sentinels ekipą. Jų vietą LOUD komandoje užėmė nauji žaidėjai cauanzin bei tuyz. Tačiau branduolį išlaikiusi komanda neturėjo itin daug sunkumų įveikti grupę. Turnyrą pradėję pergale prieš Gen.G komandą (13:9; 14:12) vėliau įveikė ir naujai susibūrusią Europos frančizės komandą Karmine Corp (13:10; 13:8). Daugiausiai įtampos sukėlė trečiasis žaidimas prieš taip pat naujai susiformavusią frančizės komandą NRG. Trys naujos komandos žaidėjai FNS, crashies bei Victor atvyko iš OpTic Gaming, kurie jau buvo patyrę skaudų pralaimėjimą VALORANT Champions 2022 finale prieš LOUD, tad šis remačas buvo labai svarbus. Prie jų prisijungė NRG komandoje jau buvęs s0m ir FPX žaidęs bei puikią formą rodantis latvis Ardiis. Tačiau, net prieš tokios sudėties komandą brazilai savo namų arenoje įtemptame, 3 žemėlapių žaidime, po penkių pratesimų palaužė ir dar kartą padėjo tašką komandų akistatoje (13:3; 13:15; 18:16), taip užsitikrindami savo vietą finaliniame ketverte.

Antrasis bilietas į finalinį ketvertą atiteko DRX komandai. Jau ilgą laiką ta pačia sudėtimi žaidžianti komanda pirmajame susitikime nesunkiai įveikė turkų atstovaujamą BBL Esports (13:3; 11:13; 13:7). Sekančiame susitikime jų laukė stipri naujos sudėties amerikiečių komanda Cloud9, kurioje prie branduolio prisijungė žaidėjai Zelsis bei Yay. Tad Cloud9, turėdami superžvaigždę Yay, dar žinomu kaip „El Diablo”, atrodė kaip daug kam priešintis galinti komanda. Po pirmo pralaimėto žemėlapio DRX parodė savo susižaidimą ir 2 bei 3 žemėlapyje įrodė savo pranašumą (3:13; 13:7; 13:2). Paskutiniame žaidime korėjiečiai susitiko su Tailando komanda Talon Esports, kuri daugelio nuostabai įveikė Evil Geniuses (13:11; 13:10). Bet dar vieno netikėtumo Talon Esports nesugebėjo sukurti ir DRX taip pat kaip ir LOUD po pirmo pralaimėto žemėlapio bei toliau laimėję du likusius, užsitvirtino tolesnį gyvavimą turnyre (10:13; 13:6; 13:10).


Lietuvių atstovaujamų komandų sėkmė turnyre

Grupėje ALPHA žaidė ir dvi lietuvių vedamos komandos: Team Heretics bei Giants Gaming. Team Heretics, kurioje žaidžia Ričardas „Boo” Lukaševičius, yra naujai susiformavusi Europos komanda su Mixwell, Keloqz, zeek bei AvovA. Deja, tačiau turnyras komandai baigėsi anksti, nes pirmajame žaidime teko nusileisti Evil Geniuses komandai (8:13; 8:13). Pats Boo džiaugiasi, kad galėjo dalyvauti tokiame turnyre ir patirti įspūdingą jausmą žaidžiant ant tokios didelės scenos. Taip pat minėjo, kad labai girdėjosi minia, tad buvo labai keista žaisti, kai nesigirdi priešininkų žingsnių žaidime. Nepaisant turnyro baigties, Boo užtikrintai pareiškė, kad yra pasiruošęs reguliariajam sezonui, tad komandai linkime didžiausios sėkmės.

Na, o Giants Gaming turnyre nužygiuoti pavyko šiek tiek toliau. Taip pat naujos sudėties komanda, kur su Žygimantu „nukkye” Chmieliausku žaidžia Cloud, rhyme, hoody ir Fit1nho, pirmoje savo akistatoje įveikė japonų komandą DetonatioN FocusMe (13:4; 13:7). Kita akistata su NRG buvo žymiai labiau įtempta. Pirmajame žemėlapyje Lotus, Giants komanda didžiąją dalį valdė žaidimą, tačiau turėdami 12:8 rezultatą nesugebėjo „uždaryti” žemėlapio be pratęsimo. Įtemptose situacijose sėkmė lydėjo NRG komandos gretas, tačiau pratęsimo metu Giants laimėjo. Deja, bet likusius du žemėlapius NRG demonstravo savo klasę bei uždominavo oponentus, taip pašalindami dar vieną Europos komandą iš turnyro (14:12; 13:1; 13:7).