League of Legends

Didžiausias „League of Legends“ asmenybes supykdęs skandalas – „vilkai“ priėmė sprendimą dėl Kinijos žaidėjų

Sausio 31 dieną, Ultralyga savo „X“ paskyroje paskelbė baigę savaitės su puse trukmės tyrimą, kurio epicentre – du Lietuvos organizacijos žaidėjai iš Kinijos: Wen „kylin“ Zhang ir Shuai „Odin“ Wang. Tyrimo metu pritrūkus įrodymų organizacija nusprendė grąžinti žaidėjus į pagrindinę sudėtį.

Sausio viduryje visą pasaulinę „League of Legends“ bendruomenę sudrebino žinia, kad Europos regioninėje lygoje (Ultraliga), net du žaidėjai įtariami žaidimo pardavimu (ang. match-fixing). Dėl šios priežasties didžiausia Lenkijos lyga kartu su „Riot Games“ ir sporto integralumo tyrimų centru „Sportradar“, kuriuo pasitiki didžiausi pasaulio sporto prekės ženklai, pardėjo tyrimą dėl šių dviejų žaidėjų elgesio. Tuo metu laikinai komandos sudėtį vėl papildė Lietuvos žaidėjai.

„Iron Wolves“ sudėtis / Iron Wolves „X“ paskyros nuotrauka

Nepakankamai įrodymų

Po pusantros savaitės trukusio tyrimo savo oficialioje „X“ paskyroje „Ultraliga“ išplatino pranešimą:

„Pranešimas, dėl pradėto tyrimo susijusio su „Iron Wolves“ žaidėjais“

Tyrimas, kurį įmonės Frenzy prašymu pradėjo Riot Games, dėl dviejų „Iron Wolves“ žaidėjų Wen „kylin“ Zhang ir Shuai „Odin“ Wang neturėjo pakankamai įrodymų, kad pateisintų griežtesnę bausmę. „Iron Wolves“ organizacija ir jos žaidėjai jau buvo informuoti apie tyrimo rezultatus.

Sažiningas konkurencingumas lygoje yra svarbi turnyro dalis. Todėl, Frenzy ir toliau nenustos stebėti turnyro ir, jeigu ateityje panaši situacija pasikartos, priims atitinkamus žingsnius užtikrinti sąžiningumą lygoje.

Organizacijos sprendimas

Iron Wolves“ praėjus 4 dienos po pranešimo, savo „X“ paskyroje pranešė apie sprendimą, kuriame rašoma:

„Riot Games“ tyrimui pasibaigus, Mes, „Iron Wolves“ organizacija, pasirinkome pratęsti Ultralygos sezoną su „kylin“ ir „Odin“.

Norėtume padėkoti „Sauliui“ ir „Jenxui“ ,kad parodė savo įgūdžius ir paaukojo savo laiką.

Norime visiems už jūsų kantrybę, laukiant mūsų sprendimo. Tikimės gero likusio sezono.

Pirmyn Vilkai!

Toks buvusios Lietuvos organizacijos, dabar valdomos išorės kompanijos „Stellar Strategic“ sprendimas neliko nepastebėtas. Bendruomenė liko nustebusi dėl priimto sprendimo, o savo nepasitenkinimą parodė ne tik atsakydami į oficialų pranešimą, bet ir dalindamiesi pykčiu oficialiame „IronWolves“ serveryje „Discord“.

Savo poziciją dėl sprendimo išsakė Lenkijos elektroninio sporto žurnalistai, transliuotojai ir scenos veteranai, išskirdami absurdą ir milžinišką riziką pakartotiniam sukčiavimui. Greta to išskyrė ir problematiką siekiant rasti rėmėjus, žinant, kad tokio masto incidentai nelieka nepastebėti.

Nuomonę išsakė ir profesionalai. Dėl situacijos susirūpinimą parodė „SK Gaming“ vidurio linijos žaidėjas Yasin „Nisqy“ Dincer, „TeamOrangeGaming“ apatinės linijos žaidėjas Eimantas „Yashiro“ Šniukas, legendinis LCS veteranas Christian „IWDominate“ Rivera ir galybės kitų profesionalų, atstovaujančių tokias ekipas kaip „Cloud 9“ ar „EvilGenuises“.

Degantis lietuviškas projektas

Po milžiniškos nepasitenkinimo bangos kurią sukėlė labai gerai žinomi pasaulio „League of Legends“ atstovai, pro rankas nepraslydo ir organizacijos atstovybė. Kaip žinoma, Gruodžio pabaigoje visos lietuviškos organizacijos valdymą perėmė kompanija „Stellar Strategic“. Nuo tos dienos organizacijoje nebėra Lietuvos darbuotojų.

EsportsTop susisiekė su buvusiu organizacijos vadovu ir jos bendrasavininku Algirdu „ChosenOne“ Griciumi. Buvęs savininkas išreiškė savo poziciją dėl priimto sprendimo, teigdamas, kad atiduodamas komandos vairą kitiems nesitikėjo, kad per mėnesį darbo organizaciją turės bene didžiausią kontraversiją per paskutinius metus visame „League of Legends“ profesionaliame pasaulyje.

A.Gricius paaiškino, kad nei pats, nei Saulius „Sauliuslol“ Lukošius nebėra savininkai. Tiesa „ChosenOne“ dabar konsultuoja „Stellar Strategic“ įvairiais klausimais ir buvo vienas iš iniciatorių, kad komandoje laikinai atsidurtų ir pats „Sauliuslol“.

A.Gricius daugiau detalių apie organizacijos perleidimą ir situaciją komentuoti nenorėjo, dėl esamos sutarties, bet paminėjo, kad apie visą organizacijos perdavimą ir kilusį skandalą plačiau pakomentuoti galės metų pabaigoje.