Žaidimai

Dominavę „Graveyard Keeper“ kūrėjai nušlavė „LT Game Awards“

Šeštadienį Vilniuje praūžė metų Lietuvos žaidimų apdovanojimai. Vaidilos teatre vykusioje ceremonijoje metų žaidimu išrinktas „Lazy Bear Games“ kūrinys „Punch Club 2“, žaidėjų balso apdovanojimą namo išsivežė „Brailliant“ kūrėjai, o metų turinio kūrėjo titulas iškeliavo į „Skill4LTU“ rankas.

Jau devintą kartą vykstantys metų Lietuvos žaidimų apdovanojimai, kuriuos organizuoja Lietuvos žaidimų kūrėjų asociacija, pritraukė visą būrį žmonių ir žaidimų kūrėjų. Tiesioginę transliaciją žiūrovai galėjo stebėti ne tik internete, bet ir LRT Plius televizijoje.

Svarbiausios šių metų nominacijos – metų žaidimo, žaidėjų balso, metų turinio kūrėjo ir apdovanojimas už nuopelnus žaidimų industrijai, tikrai pažėrė siurprizų.

Metų žaidimu išrinktas „Punch Club 2“, kurį sukūrė Vilniuje įsikūrusi studija „Lazy Bear Games“. Ši studija taip pat yra sukūrusi ir didžiulio populiarumo sulaukusį „Graveyard Keeper“. Studija iš viso laimėjo net tris apdovanojimus: metų žaidimo, geriausio garso dizaino ir geriausio meninio išpildymo.

„Punch Club“ žaidimo momentas / „Lazy Bear Games“ nuotr.

Žaidėjų balso apdovanojimas iškeliavo į „Brailliant“ rankas. Du jauni kūrėjai sukūrė stalo žaidimą, skirtą neregiams, kuris susilaukė milžiniško populiarumo ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Žaidėjų balso apdovanojimas atiduodamas komandai, surinkusiai daugiausiai balsų internetiniame balsavime.

Už nuopelnus Lietuvos žaidimų industrijai apdovanotas Liudas Ubarevičius, „SneakyBox“ studijos vadovas ir įkūrėjas. Būtent ši studija sukūrė „Star Trek: Resurgence“ žaidimą ir svariai prisidėjo prie „Lord Of The Fallen“ kūrimo.

Klausimų sukėlęs apdovanojimas

Vienas labiausiai laukiamų ir nustebinusių apdovanojimų – metų Lietuvos turinio kūrėjo apdovanojimas. Būtent jis skiriamas turinio kūrėjui, savo veiklą atliekančiam žaidimų industrijoje, už Lietuvos vardo garsinimą per žaidimus. Tai pirmą kartą įteikiama nominacija.

Šiemet ją namo išsivežė anglų kalba „World Of Tanks“ turinį kuriantis „Skill4LTU“ transliuotojas. Būtent šis komisijos pasirinkimas sukėlė didelį kiekį diskusijų socialinėje erdvėje, žinant, kad renginio rėmėjai buvo „Wargaming“, WoT žaidimo kūrėjai, o pačio renginio mintis – Lietuvos vardo didinimas per žaidimų industriją.

„Skill4LTU“ / „skill4ltu.eu“ nuotr.

Kiti nominuoti kūrėjai: „Žaidimų Balsas“, „LTU Republic“, „Lietuvos Policija“ (už reklaminį Lietuvos policijos turinį remiantis GTA 5 žaidimu).

Bendruomenėje kilo klausimas – kodėl apdovanojimą, skirtą Lietuvos turinio kūrėjams, organizatoriai atiduoda transliuotojui, darančiam turinį anglų kalba? Kitas kilęs klausimas – kodėl visas renginys, kuris skambiai pavadintas „LT Game Awards 2023“, vyko anglų kalba ir nugalėtojai, bei juos skelbę svečiai, turėjo tai daryti anglų kalba?

Kiti nominuoti kūrėjai dėl šios nominacijos nepyksta. „LTU Republicesportstop.lt žurnalistei patvirtino, kad nesitikėjo šio apdovanojimo, o jei ir būtų jį laimėjęs – nesijaustų vertas. „Žaidimų Balso“ komanda „Facebook“ grupėje „Žaidėjų Balsas“ pasidalino nuotrauka, užfiksuodami neturimą apdovanojimą, tačiau jokios pagiežos dėl to nekilo.