Žaidimai

ESEA 41 sezono apžvalga

Prieš kiek daugiau negu mėnesį praūžė 41 ESEA sezonas. Kaip ir kiekvieną sezoną, šioje lygoje turėjome gausų būrį Lietuvos komandų. Net 10 komandų konkuravo tarp 900 komandų iš visos Europos. Šį sezoną lietuviai kovojo ESEA Open, Intermediate ir Main divizijose. Tad apžvelkime, kaip jiems sekėsi šį kartą.

ESEA Open 41 sezonas

ESEA Open sezoną pradėjo net 5 komandos iš Lietuvos. Prasčiausiai sekėsi visiems gerai pažįstamai komandai Team reOs. Ši jau legenda tapusi komanda sezoną pradėjo su dvejais pralaimėjimais prieš Vokietijos ir Prancūzijos ekipas, tačiau toliau sekė 7 pergalės, kurios sukėlė viltį komandai patekti į atkrintamąsias. Deja, to neužteko ir Team reOs su 8 pergalėmis ir 6 pralaimėjimais liko 201 pozicijoje dėl laimėtų ir pralaimėtų raundų skirtumo ir nepateko į atkrintamųjų ratą.

Su tokiu pačiu rezultatu kaip Team reOs ekipa liko ir Simo „SvarbeuseDariti“ Anužio valdoma SD-Invicta Academy. Jaunasis Lietuvos penketukas sezono metu parodė ne vieną įspūdingą pasirodymą ir taip su 8 pergalėmis ir 6 pralaimėjimais liko 149 pozicijoje ir užsitikrino vietą atkrintamųjų rate. Būtent ten laimėję pirmą seriją iki dviejų pergalių prieš Prancūzijos ekipą „YoD Esports” nusileido Danų organizacijai „Brondby” ir baigė savo kelionę 41 ESEA sezone. 

Savo pirmąjį ESEA sezoną pradėjo ir 7 Reasons ekipa. Reguliariajame sezone  laimėję 9 kovas ir pralaimėję 5 ir užėmę 119 poziciją be didesnio vargo pateko į atkrintamųjų ratą, tačiau čia iš kart nusileido Portugalijos ekipai „GTZ Bulls” ir taip baigė savo kelionę šiame sezone.

Britų organizacijai priklausantis Lietuvių penketukas VANDALS nors ir turėjo tokį patį rezultatą kaip 7 Reasons tačiau dėl laimėtų ir pralaimėtų raudų skirtumo liko 101 pozicijoje. Tai geriausias šios ekipos pasirodymas ESEA lygoje. Sėkmingą sezono pradžią įtvirtinusios 5 pergalės padėjo garantuoti poziciją atkrintamųjų rate kur VANDALS ekipa nugalėjo Suomijos ekipą „HIILIKUITU” rezultatu 2-1, įveikė lenkų penketuką „SpaceDevelopment” rezultatu 2-0 ir taip užsitikrino poziciją 42 sezono ESEA Intermediate divizijoje. Jų kelionė ESEA Open sezone baigėsi sekančioje kovoje susitikus su Serbijos organizacija „Clique”, kur VANDALS nusileido rezultatu 0-2.

Įspūdingą sezoną rodęs Lietuvių penketukas After Party reguliarųjį sezoną užbaigė likdami antroje pozicijoje. Šis penketukas sezono metu sugebėjo laimėti 13 kovų ir nusileido tik vienoje prieš Lenkijos penketuką „Pepega Aim” rezultatu 16-14. Būtent šis rezultatas lėmė sėkmingą poziciją atkrintamosiuose. Čia kovą pradėję prieš lenkus „Juniorki” sugebėjo laimėti rezultatu 2-1, vėliau rezultatu 2-0 įveikę vokiečius „AnimeGirls” ir tokiu pačiu rezultatu įveikę Slovakus „Orion Esports” užsitikrino vietą ESEA Intermediate 42 sezone. Kovoje dėl patekimo į ESEA Main lietuviai nusileido šį sezono vice-čempionais tapusiai Danų organizacijai „Atlantic”.

ESEA Intermediate 41 sezonas

ESEA Intermediate divizijoje turėjome tris Lietuvių komandas, kurios konkuravo dėl patekimo į ESEA Main 42 sezoną.

Prasčiausiai sekėsi 15min Force Gaming ekipai. Jie laimėję 5 kovas ir pralaimėję 9 liko 138 vietoje ir nepateko į atkrintamųjų ratą. Kiek vėliau buvo paskelbta, kad komandos žaidėjų keliai išsiskiria ir tai buvo paskutinis šios ekipos sezonas.

Žymiai geresnį rezultatą parodė Vokietijos organizacijai priklausantis lietuvių penketukas Inferus Esports. Jie laimėję 9 kovas ir pralaimėję 5 užsitikrino 44 poziciją reguliariajame sezone ir pateko į atkrintamąsias. Čia, deja, iškart nusileido Ispanijos organizacijai „INTRUX Esports” rezultatu 2-1.

Įspūdingą sezoną parodžiusi Lietuvos organizacijai priklausanti lietuvių ir užsieniečių komanda 7 Reasons International, kurią atstovauja du mūsų tautiečiai, reguliarųjį sezoną baigė su 10 pergalių ir tik 4 pralaimėjimais, taip užtikrindami 11 poziciją turnyrinėje lentelėje ir garantuodama savo vietą atkrintamosiose. Būtent ten sėkmingai pradėję kovą prieš suomius „faijasperse” laimėjo rezultatu 2-0, vėliau įveikę britus „ArcticRaptors” rezultatu 2-1 užsitikrino vietą ESEA Main 42 sezone. Sezoną baigė galiausiai nusileidę Rusijos ekipai „BREAKTHROUGH” rezultatu 2-0.

ESEA main 41 sezonas

ESEA Main divizijoje 41 sezoną turėjome tik vieną lietuvių ekipą. Tai Simo „SvarbeuseDariti“ Anužio valdomos organizacijos SD-Invicta pagrindinė komandą. Šis sezonas jiems buvo ypatingai sėkmingas. Reguliaraus sezono metu sugebėję laimėti 11 kartų ir pralaimėti tik 3 jie užsitikrino 11 poziciją turnyrinėje lentelėje ir poziciją atkrintamosiuose. Būtent ten ir prasidėjo įspūdingas jų pasirodymas.
Įveikę Danijos organizaciją „IMPERISHABLE CLAN” rezultatu 2-1 jie sėkmingai pradėjo savo kelionę atkrintamosiuose. Vėliau įveikę čekus „Crytova” ir Prancūzus „Ambush” rezultatu 2-1 susitiko su šio sezono ESEA Main divizijos čempionais „HOTU” iš Rusijos. Jiems galiausiai nusileido rezultatu 2-0 (16-8, 16-2) ir nukrito į apatinę lentelės dalį. Čia įveikę kitą Rusijos komandą „LF0-” rezultatu 2-0 toliau tęsė savo kelionę. Sekantis susitikimas buvo prieš dar vieną Rusijos ekipą „premghouls”, kurią po įnirtingos kovos sugebėjo įveikti rezultatu 2-1 ir taip užsitikrino 3 poziciją ESEA Main divizijoje, na ir žinoma, garantavo savo vietą 42-ame ESEA Advanced sezone. Galiausiai jų pasirodymas baigėsi kovoje prieš Ukrainos ekipą „Dirty Legs”, kuriai nusileido rezultatu 2-0 (16-14, 16-9). Tai geriausias rezultatas Lietuvos CS:GO scenos istorijoje.

Laukia įdomus ESEA 42-as sezonas, kuriame ne tik, kad išvysime senąsias komandas, tačiau ir pamatysime naujų penketukų. Sezono startas jau Rugpjūčio 1 dieną. Savo mėgstamiausią komandą galite palaikyti jų socialinėje medijoje.