Žaidimai

ESEA Vidurio sezono apžvalga

Pasibaigė pirmoji “ESEA Season 42” dalis, tad žinome ir mūsų tautiečių rezultatus. Šį sezoną dalyvavo iš viso 14 lietuvių komandų. Apžvelkime, kaip joms sekėsi.

ESEA Open

Iš viso turėjome dešimt ekipu kovojančių “Open” divizione, ir netgi penkios iš jų sugebėjo patekti į atkrintamąsias varžybas. Tai reiškia, kad kitą sezoną turime šansą kelias iš jų išvysti aukštesniuose “Intermediate” ir gal net “Main” divizionuose, priklausant, kaip joms seksis atkrintamosiose.

Geriausia reitingą turinti komanda “Grindas” lengvai perėjo pirmąjį lygos etapą. Su vos vienu pralaimejimu vokiečių “SnogardDragons” ekipai, ir vienuolika laimėjimų, Ovidijaus “Sidivo” Miliausko vedama ekipa atvyksta pilnai pasiruošę pasiekti kitą diviziją, ir parodyti savo vertę po nesėkmingo pasirodymo “SvarbeuseDariti” CS:GO LAN turnyre, kurį paliko paskutinėje, 3-4 vietoje.

Matas „MAGILA” Magila iš „Grindas

Ne per daug nuo “Grindas” atsilikusi lietuvos veteranų ekipa “KalbosEgzaminas”, vadovaujama Aurimo “Kvik” Kvakšio, taip pat sieks įrodyti savo jėgas. Vidury sezono ekipai iškeitus Emilį “spardaus” Blažį į naują žaidėja Martyną “martenxD”, komanda susidūrė su šiek tiek neramumų. Komanda pralaimėjo savo dvi paskutines rungtynes, prieš baltarusų “Pavaga Gaming” 9-16 rezultatu, bei britų “shokrgozarPEEK” 17-19. Ar jiems pavyks bent kiek atsigauti, kad pakilti į “Intermediate” ar netgi “Main” diviziją?

SD-Invicta Academy” per savo laiką lygoje patyrė šiek tiek nestabilumo, tačiau vis tiek sugebėjo patekti į atkrintamąsias su septyniais laimėjimais. Taip pat Liudo “Liudas” Vinklerio vedama “Avantiura” ekipa sieks pasinaudoti savo stipria sezono pabaiga, jiems laimėjus paskutines šešias rungtynes. 

Užėmus antrą vietą “SvarbeuseDariti” CS:GO LAN” turnyre, “Panama” ekipai motyvacijos tikrai netrūksta. Po padoraus pasirodymo turnyre, bei su Mariaus “slokkeR” Jazbučio ir “maus” jėgomis, galime tikėtis gero pasirodymo.

Marius „slokkeR” Jazbutis iš „Panama”
ESEA Intermediate

“Intermediate” divizione dalyvavusios visos trys lietuvių komandos sugebėjo patekti į antrą etapą, kuriame yra penkiolika vietų patektį į main diviziją, ir geriausia komanda iš visų gali pasiekti net gi “Advanced’ lyga. 

Šis sezonas “7Reasons” organizacijai klostosi stebėtinai gerai. Abidvi “7Reasons AP” bei “7Reasons LT” ekipos sugebėjo ne tik patekti į “Amber Clutch” ketvirtą sezoną, bet taip pat pasiekė atkrintamąsias varžybas. Pirmoji “7Reasons LT” ekipa sugebėjo praeiti pirmąjį etapą be daug kliūčių, pralaimėdami vos du susitikimus prieš švedų “Curlews” bei prancūzų “GenOne” ekipas. Pagal statistikas geriausias komandos žaidėjas Edvinas “Ledzit” Fukartas sieks išnaudoti savo puikią dabartinę formą ir užsitikrinti vietą “ESEA Main”.

7Reasons AP” ekipa per šį sezoną pokyčių neišvengė, ir buvo pašalinti du žaidėjai, komandos šeštas žaidėjas Armandas “RAFEOL” Dubikaltis bei Pijus “Bad Boy” Begonis, pastarojo vietoje prisijungė Arnas “cliqa” Jurgelėnas. Ir neatrodo, kad tai labai pakenkė komandai. “7Reasons AP” pralaimėjo 4 mačus, ir su 8 pergalėm keliauja į atkrintamąsias.

Panašiai kaip ir kiti mūsų tautiečiai, Maksimo “PoKe” Kalinausko “Inferus eSports” taip pat sugebėjo ganėtinai lengvai patekti į atkrintamąsias varžybas. Imdami 10 pergalių bei pralaimėdami du mačus, ekipa kol kas yra išlošusi savo paskutinius 6 mačus iš eilės, ir prie to bandys įrodyti savo galias, bei patekti į “Main” divizioną.

ESEA Advanced

Sezoną pradėjusi kaip geriausia Lietuvos komanda, “SD-Invicta”, sezono gale, dėja, nepateisino lūkesčių. Kaip vienintelė “ESEA Advanced” lygoje žaidžianti Lietuvos komanda, jiems teko susidurti su sunkiais iššūkiais. Komandoje nesimatė beveik jokio nuoseklumo jų rezultatuose. Nors ir sezono metu komanda pakeitė Tautvydą “tabi” Biliūną į tarptautinės CS:GO patirties turintį Armandą “maty” Kneitą, to nepakako. Skaudus pralaimėjimas prieš europiečių “MOUZ NXT” ekipą rezultatu 16-14 sutriuškino jų šansus patekti į sezono atkrintamąsias varžybas. “SD-Invicta” baigė sezoną su vos trimis laimėjimais, bei devyniais pralaimėjimais.

Ateinantį sezoną “SD-Invicta” turėtų būt perkelti žemyn į “Main” diviziją, kadangi nesugebėjo surinkti daugiau nei keturių pergalių. 

Vilius „tAk” Keserauskas iš „SD-Invicta

Atkrintamieji etapai jau prasidėjo, tad galite sekti savo mėgstamiausias komandas per jų profilius “EsportsTop” svetainėje.