Žaidimai

“FaZe” problemos “BLAST” turnyre

Kelias dienas prieš pirmąjį ir vieną didžiausių 2023 metų CS:GO renginių “BLAST Premier Spring Groups” turnyrą Kopenhagoje, “FaZe Clan” ekipa vis dar nežinojo, su kokia sudėtimi teks žaisti.

Sausio 18 dieną, vos dieną prieš renginio pradžią, “FaZe” oficialioje “Twitter” paskyroje paskelbta, kad norvegų žaidėjas Håvard “rain” Nygaard negalės žaisti turnyre, kadangi laukiasi naujagimio. Ši informacija buvo paskelbta gan vėlai, tad komanda puolė ieškoti pakaitinių žaidėjų.

Iš pradžių organizacija kreipėsi į savo atsarginį žaidėją švedą Olof “olofmeister” Kajbjer, kadangi jis buvo užregistruotas kaip oficialus atsarginis žaidėjas, tris savaites prieš turnyro pradžia. Tačiau greitai paaiškėjo, kad šis negalės dalyvauti. Švedas savo “Twitch” transliacijos metu pranešė, kad jis pats nežinojo, kad yra užregistruotas šiam turnyrui kaip atsarginis žaidėjas. Tad visas įvykis buvo nuostaba ne tik “FaZe” organizacijai, bet ir pačiam žaidėjui. 

Šie įvykiai “FaZe” privertė ieškoti kito pakaitinio žaidėjo, tad buvo paprašyta turnyro organizatorių “BLAST” suteikti komandai skubų pakeitimą (angl. emergency substitution). Europiečių ekipa norėjo naudoti daną, buvusį “Astralis” žaidėją Kristian “k0nfig” Wienecke savo sudėtyje, tačiau iš karto atsirado kliūčių. Pirmiausia, “k0nfig” jau buvo užregistruotas kaip atsarginis žaidėjas danų “Heroic” ekipoje, ir kitos komandos išreiškė nesutikimą, kad šis žaistų “FaZe” sudėtyje. Taip pat, 2022 metų sezono “BLAST” taisyklėse nurodoma, kad komandos sudėtis negali turėti žaidėjo, kuris taip pat užregistruotas kitos dalyvaujančios ekipos sudėtyje. Ar skubūs keitimai komandoms būna suteikti, “BLAST” nusprendžia atsižvelgdami į konkretų atvejį. 

Turnyro organizatoriams oficialiai paskelbus, kad “FaZe” negalės žaisti su “k0nfig”, ekipos žaidėjas Russel “Twistzz” van Dulken “Twitter” paskyroje išreiškė savo nusivylimą. Pasak jo, “BLAST” prieš penkias dienas buvo pranešta komandai, kad jie galės naudoti “k0nfig” vietoj “rain”, tačiau sprendimas buvo panaikintas dėl neaiškių priežasčių. 

Pasinaudoję galimybe, “FaZe” į savo gretas pakvietė buvusį “NIP” danų žaidėją, Patrick “es3tag” Hansen. Šis buvo vienas iš kelių žaidėjų Danijoje, kuris galėjo pavaduoti “rain”. Ar “FaZe” pilnos ekipos neturėjimas iškils kaip didelė problema, pamatysime turnyro eigoje. Tačiau komanda jau laimėjo savo pirmąjį mačą prieš Šiaurės Amerikos “Complexity” ekipą 2-0 rezultatu. “es3tag” Jau parodė nuostabią formą pirmame mače, baigdamas antrą žemėlapį prieš “Complexity” su 31 nužudymais bei vos 9 mirtim savo sąskaitoje.

FaZe” savo kelionę B grupėje tęs jau šiandien, prieš “OG”. Tai B grupės viršutinės lentelės finalai.

Pilna “FaZe” sudėtis “Blast Premier Spring Groups” turnyre:

Helvijs “broky” Saukants (Latvija)
Russel “Twistzz” van Dulken (Kanada)
Finn “karrigan” Andersen (Danija)
Robin “ropz” Kool (Estija)
Patrick “es3tag” Hansen (Danija)
Eddie “Eddie” Han (JAV) (treneris)