Žaidimai

„G2 Esports“ – prestižinio „IEM Katowice 2023“ čempionai

Vasario 12 dieną, sekmadienį, baigėsi dar vienas kasmetinis Counter Strike: Global Offensive turnyras kaimyninėje Lenkijoje „IEM Katowice 2023“. Turnyre susikovė „G2 Esports“ ir „Heroic“ komandos.  Pirmoji komanda iki šios serijos nepralaimėjo nei vienerių varžybų.

Intensyvioje BO5 (ang. Best of 5) serijoje „G2 Esports“ nugalėjo norvegų organizacija „Heroic“ rezultatu 1-3 (16-12, 16-13, 11-16, 16-7) taip susižerdami 400,000 dolerių prizą ir tapdami „IEM Katowice 2023“ čempionais.

Vokietijos organizacijos „G2 Esports“ auklėtiniai į turnyrą buvo pakviesti pagal „ESL“ vedamą reitingą. Turnyre jiems teko susirungti su geriausiomis pasaulio CS:GO ekipomis, bei komandomis, patekusiomis į šį turnyrą per atviras atrankas.

„G2 Esports“ kovą pradėjo A grupėje. Pirmoji jų kova įvyko prieš Vokietijos organizaciją „BIG“. Čia ilgai netrukusioje kovoje rezultatu 2-0 „G2 Esports“ išsiuntė vokiečius į kovą dėl išlikimo. Sekančioje kovoje „G2 Esports“ susidūrė su „FaZe“ ekipa kurioje žaidžia net du Baltijos šalių atstovai. Čia čempionai parodė savo pranašumą ir rezultatu 2-0 nugalėjo „FaZe“. Grupių etapo pergalę „G2 Esports“ užsitikrino nugalėję Ukrainiečius „Natus Vincere“ rezultatu 2-0 taip užsitikrindami poziciją pusfinaliuose.

„ESL“ nuotrauka
Pusfinaliai

Pirmasis pusfinalių susitikimas įvyko prieš „Team Liquid“ ekipą iš Jungtinių Amerikos valstijų. Susitikime įtampos daug nebuvo. Po dviejų nesudėtingų žemėlapių „G2 Esports“ iškeliavo į finalus. Būtent tuo metu Vokietijos organizacijos auklėtiniai bendroje turnyrų serijoje turėjo 21-0 rezultatą, taip artėdami prie rekordo, kurį nustatė „Ninjas In Pyjamas“ ekipa iš Švedijos (57-0).

Didysis finalas

Finalinė serija prieš danų ekipą „Heroic“ prasidėjo „Nuke“ žemėlapiu, kurį pasirinko „G2 Esports“ ir savo pasirinkimą apgynė iškovodami pergalę 16-12. Antrasis buvo „Heroic“ pasirinkimas „Mirage“. Iš danų sudaryta komanda nesugebėjo laimėti savo pasirinkto žemėlapio, pralaimėdami jį 13-16 ir taip serijoje būdami 0-2. Trečiasis žemėlapis vėl buvo „G2 Esports“ pasirinkimas – „Inferno“. Čia „Heroic“ parodė „gyvybės ženklus“ nugalėdami varžovų žemėlapyje 16-11 ir pagerindami serijos rezultatą į 1-2. Puikų pasirodymą surengė Rene „TeSeS“ Madsen surinkęs 25 nužudymus ir miręs tik 16 kartų.

Paskutinio „Vertigo“ žemėlapio deja nebeprireikė, kadangi galiausiai seriją buvo užbaigta danų pasirinktame „Ancient“ žemėlapyje. Deja, bet serijos rezultato išlyginti nepavyko ir „G2 Esports“ be pasigailėjimo nugalėjo varžovus rezultatu 16-7 bei triumfavo turnyre iki 3 pergalių, laimėdami rezultatu 1-3. Geriausiai čempionų komandoje pasirodė bosnis Nemanja „huNter-“ Kovač ir australas Justin „jks“ Savage surinkę buvo 82 ir 80 nužudymų ir mirę paeiliui 64 ir 62 kartus. Australas taip pat tapo pirmuoju žaidėju nuo 2015-2016 metų „Fnatic“ komandos laimėjęs turnyrą paeiliui du metus iš eilės ir su dvejomis skirtingomis komandomis. 2022 metais žaidėjas triumfavo su „FaZe Clan“ komanda.