Counter Strike 2

Istoriją rašantys „Apeks” ir lietuvio triumfas

Įspūdingai savo kelionę paskutiniame Counter Strike: Global Offensive „major” pradėjo lietuvio Justino „jL” Lekavičiaus atstovaujama Norvegijos „Apeks” organizacija. Pirmąją „BLASTtv Paris Major 2023” dieną po Europos vėliavą žaidžiantys profesionalai užbaigė įspūdingu 2-0 rezultatu ir jau šiandien stos į kovą dėl vietos legendų etape.

Tarsi su papildomomis jėgomis į „Challengers” etapą atvykę Jakubo Gurczynski auklėtiniai pirmoje kovoje turėjo susitikti su JAV gigantu „Team Liquid„. Nors šiai komandai paskutiniuoju metu sunkiai sekasi ką įrodyti, tačiau komandą veda jau visiems gerai žinomi vardai kaip Nicolas „Nitr0” Cannella ar Mareks „YEKINDAR” Galinskis.

Pirmasis susitikimas įvyko „de_ancient” žemėlapyje. Tvirtai kovą pradėję Justino „jL” Lekavičiaus vedami „Apeks” užsitikrino pirmosios pusės persvarą 10:5. Vis į žaidimą įeiti nepavyko „Team Liquid” žaidėjui Keith „NAF” Markovic. Šis beveik visą pirmąją žemėlapio pusę neturėjo nei vieno nužudymo, o tai buvo tarsi vyšnia ant torto „Apeks” žaidimui. Antroje pusėje kiek labiau atsigavę amerikiečiai vis vien nesugebėjo sugrįžti į žaidimą. Justinas šioje kovoje visiškai stabdė „Team Liquid” žaidimą, surinkęs 25 nužudymus ir 1.25 reitingo. Žemėlapis baigėsi 16-12 „Apeks” komandos pergale.

Justinas „jL” Lekavičius ir „Apeks” /„Dexerto.com” nuotr.

Antrasis susitikimas įvyko prieš Australijos „Greyhound” ekipą. Tačiau čia nutiko kažkas neįtikėtino. Visiškai dominavimą rodę europiečiai nušlavė australus nuo žemėlapio. Pirmąją pusę „Greyhound” nesugebėjo iškovoti nei vieno raundo, o persikėlus į antrąją žaidimas baigėsi jau po pirmo raundo 16-0 „Apeks” pergale. Tai trečias kartas CS:GO istorijoje kai komanda „Major” sugeba nugalėti 16-0. Pirmus du kartus tai sugebėjo padaryti tik Danijos „Astralis” ekipa.

Bendroje sumoje Justinas „jL” Lekavičius per pirmąsias dvi kovas sugebėjo susirinkti 48-24 rezultatą ir surinkti 1.63 reitingą. Tai geriausias lietuvio pasirodymas visoje šio profesionalioje karjeroje (ankščiau didžiausias turėtas reitingas pagal „HLTV” buvo 1.43).

RMR iššūkiai

Lietuvio atstovaujama „Apeks” ekipa dar RMR metu susidūrė su iššūkiais. Pirmąją kovą prieš Vokietijos organizacijos „GamerLegion” auklėtinius Justinas su komanda nugalėjo tvirtu 16-8 rezultatu. Tačiau, nors ir atkrintamųjų etapą dėl patekimo į paskutinį CS:GO „major” lietuvis pradėjo rimtu 29-15 rezultatu (1.79 reitingas), antroje kovoje jiems teko susirungti su „PGL Major Antwerp 2022” čempionais „Faze Clan„. Čia tarsi Dovydo ir Galioto kovoje po įnirtingos kovos kovą deja laimėjo Galiotas. „Apeks” teko nusileisti rezultatu 13-16.

Po šio pralaimėjimo sekė ir sekantis prieš Kosovo „Bad News Eagles” rezultatu 19-16. Prie iškritimo ribos atsidūrę Jakub’o Gurczynski auklėtiniai turėjo nugalėti žūtbūtinę kovą prieš Vokietijos „Sprout„. Kova daug intrigų nesukėlė ir Norvegijos organizacijos „Apeks” žaidėjai iškovojo galimybę kovoti dėl vietos „Challengers” etape. Lietuvio vedama komanda nugalėjo „Sprout” rezultatu 2-0 (16:11, 16:11).

Justinas „jL” Lekavičius /”Apeks” nuotr.

Paskutinėje kovoje „Apeks” teko paplušėti. Čia jie susitiko su Ukrainos „B8” ekipa. Vis nepavykstant uždaryti pirmojo „de_vertigo” žemėlapio kova nusitęsė net iki pratęsimo. Čia galiausiai fortūnai nusišypsojus „Apeks” pavyko uždaryti pirmąjį žemėlapį rezultatu 25-23 ir kova persikėlė į antrąjį „de_anubis” žemėlapį, kuriame jau persvara krypo į „Apeks” ekipos pusę. Čia daug intrigos nebuvo. Rezultatu 16-7 norvegiškasis „Apeks” uždarė žaidimą 2-0 ir užsitikrino vietą paskutiniame CS:GO „major”.

Savo kovą Norvegijos organizacija „Apeks” su lietuviu priešakyje tęs jau šiandien 15:30 Lietuvos laiku. Čia, serijoje iki dviejų pergalių šie susitiks su didžiausia Europos organizacija laikoma „G2 Esports„. Transliaciją galite stebėti oficialiame „BLASTtv” kanale. Lietuviško komentavimo norintiems transliaciją galite stebėti „EsportsNamai” twitch kanale.