Žaidimai

Lietuviai vidurio europos čempionate

Šį sekmadienį, Spalio 2 dieną, baigėsi Vidurio Europos Counter Strike: Global Offensive čempionato trečiasis etapas. „Champions of Champions Tour” turnyras, kurį organizuoja „GRID„, „Relog Media„, „Fantasy Expo„, „EDEN Esports” ir „Faceit” yra padalintas į 7 regionus (Šiaurės, Pietų, Rytų, Vakarų ir Centrinė Europa, bei Šiaurės ir Pietų Amerika). Kiekvieną regioną prižiūri vis kitas turnyrų organizatorius. Pats čempionatas yra padalintas į 8 dalis (serijas). Čia po 4 serijų įvyksta tarpinis finalas, kuriame paaiškės kokios komandas pateks į visų regionų finalą kovoti dėl didžiulio, $500.000 prizinio fondo.

„Champions of Champions” titulinis

Kiekviena čempionato dalis (serija) žaidėjams siūlo $50.000 prizinį fondą. Jose, 4 geriausiai atvirose atrankose pasirodžiusios komandos yra pakviečiamos žaisti to regiono serijos uždarose kvalifikacijose. Jose atvirų kvalifikacijų ketvertukas prisijungia prie 12 kviestinių komandų. Iš uždarų kvalifikacijų 4 geriausios komandos patenka į serijos finalus kur kovoja kartu su dar pakviestų 20 komandų iš visos Europos. Tarp pakviestų komandų yra gerai žinomi vardai kaip Bulgarijos ekipa „SKADE”, Makedonijos „BlueJays„, Danijos „Copenhagen Flames” ar Turkijos „Eternal Fire„, bei daugybe kitų.

„Champions Of Champions Tour” Vidurio Europos sistema
Pirmasis etapas

Pirmajame etape turėjome ir Lietuvos komandą „SD-Invicta” kuri bandė užsitikrinti vietą uždarose kvalifikacijose. Deja jiems kelią uždarė Slokavijos ekipa „Dark Tigers„. Kartu atrankose dalyvavo ir Latvijos žaidėjai su maišyta sudėtimi „Moratur„, kuriems pavyko įveikti savo oponentus „eClub Brugge” bei „AllStars Gaming” ir taip užsitikrinti vietą uždarose kvalifikacijose. Britų komandoje „ROYALS” turėjome ir lietuvį žaidėją Arną „Sterzig” Kavoliūną. Jis, kartu su komanda, be didelių sunkumų užsitikrino vietą pirmo etapo uždarose kvalifikacijose. Deja čia fortūna nuo jų nusisuko. Patekę į C grupę žaisti kartu su Rumunais „Nexus Gaming„, Vengrais „Budapest Five„, kuriose žaidžia ir lietuvis Rokas „Espiranto” Milašauskas, bei kitais Vengrais „Onyx” nesugebėjo užsitikrinti vietos atkrintamajame etape. Čia po stiprios pirmosios pergalės prieš Vengrus „Onyx” rezultatu 2-0 vėliau rezultatu 2-0 nusileido ekipai „Budapest Five” ir Rumunams „Nexus Gaming„, taip iškrisdami iš pirmosios serijos uždarų atrankų. Į pagrindinį serijos etapą nepavyko patekti ir lietuvio vedamai „Budapest Five” komandai. Jie nusileido atkrintamųjų rate komandai iš Vengrijos „BeyondPossible„.

Antrasis etapas

Antrajame etape turėjome net kelias komandas, turinčias lietuvių žaidėjų. Komanda „Grindas” atvirosiose atrankose nusileido Lenkams „Turów Zgorzelec„, net du Lietuvius turėjusi komanda „ROYALS” laimėjo pirmąją kova prieš Lenkijos ekipą „PACT” tačiau turėjo pripažinti oponentų pranašumą kitoje kovoje susitikę su Rumunais „Infinite Gaming„. Paskutinė viltis buvusi Vengrijos organizacija „Budapest Five„, kurioje žaidžia lietuvis „Espiranto” taip pat nesugebėjo perlipti atkrintamųjų rato barjero, paskutinėje kovoje rezultatu 2-1 nusileidę Wiktor „TaZ” Wojtas vedamai „HONORIS” ekipai.

Trečiasis etapas

Trečiasis etapas praėjo kur kas geriau. Čia atvirųjų kvalifikacijų rate pamatėme ne vieną Baltijos šalių ekipą. Lietuvos organizacija „SD-Invicta” vėl pasirodė geriausiųjų rate, tačiau nesugebėję įveikti rumunų „ingroparea” iškrito iš atvirų kvalifikacijų atkrintamųjų rato. Antroji komanda, nešanti Lietuvos vėliavą buvo Baltijos šalių maišyta sudėtis turinti Marių „CagXD” Michailov. Būtent jo sudėtis „murders2002” pirmoje kovoje susitiko su lietuvių atstovaujamos organizacijos „REDPack Esports” pagrindine sudėtimi. Čia, po stabilaus žaidimo „CagXD” vedama komanda sugebėjo patiesti rumunus rezultatu 16-11. Paskutinė kova įvyko prieš Slovakijos komandą „Do Noh„. Čia visų trijų žemėlapių pareikalavusi kova atvedė Mariaus „CagXD” Michailov vedamą komandą „murder2002” į uždarąsias atrankas. Rezultatu 2-1 (14-16, 16-13, 22-19) pasibaigusi kova užtikrino vietą kitame etape šalia tokių komandų kaip „AVEZ„, „Cryptova” ir „Wolsung„. Uždarosios atrankos prasidės jau šį sekmadienį.

Ketvirtasis etapas turėtų prasidėti jau po trečiojo etapo pabaigos. Lietuvos komandos vis dar turi laiko joms pasiruošti. Šis turnyras yra vienas rimčiausių turnyrų, į kurį patekti gali visos neprofesionalios ekipos. Tai puikus būdas parodyti savo sugebėjimus visai Europai ir tuo pačiu užsitikrinti savo dalį didžiuliame priziniame fonde.