Sportiniai žaidimai

LKSK esporto turnyre – dar Lietuvoje nematytos naujovės

Lietuvos kurčiųjų sporto komitetas (LKSK) su džiaugsmu praneša, kad GG1 arenoje Vilniuje sėkmingai įvyko pirmasis LKSK organizuotas elektroninio sporto renginys. Šis renginys, kuris vyko pirmą kartą, susilaukė didelio susidomėjimo ne tik tarp kurčiųjų sporto bendruomenės narių, bet ir visos visuomenės.

Renginio metu vyko virtualaus futbolo „EA FC 24“ atrankos varžybos, kuriose dalyvavo daugelio Lietuvos kurčiųjų sporto klubų atstovai. Atrankoje pasižymėjo aštuoni geriausi žaidėjai, kurie pateko į kitą etapą.

Finalinis etapas įvyks gegužės 12 dieną, taip pat GG1 arenoje, ir bus tiesiogiai transliuojamas per LKSK „Facebook“ paskyrą. Unikalu, kad varžybų komentavimas vyks ne tik verbaline, bet ir gestų kalba. Tai yra pirmas kartas Lietuvoje, kai elektroninio sporto renginys bus pristatomas būtent šiuo būdu.

„Šis renginys – istorinis momentas mūsų komiteto veikloje. Esu dėkingas kurčiųjų sporto bendruomenei, kuri parodė didžiulį entuziazmą. Elektroninis sportas mums atveria naujas galimybes jungti žmones, nepaisant jų amžiaus ar fizinių savybių.

Mūsų tikslas – toliau puoselėti gestų kalbą ir plėsti šios sporto šakos žinomumą. Po šio čempionato planuojame teikti pasiūlymus tarptautinei federacijai dėl galimo Europos ir Pasaulio kurčiųjų esporto čempionato organizavimo“,– teigė LKSK prezidentas Edvinas Kriūnas.

LKSK tikisi, kad šis renginys taps kasmetine tradicija, skatinančia didesnį įtraukimą ir įvairovę sporto pasaulio kontekste.