Sportiniai žaidimai

LKSK unikali iniciatyvą ne tik Europoje, bet ir visame pasaulio kurčiųjų sporte

Lietuvos kurčiųjų sporto komitetas (LKSK) sėkmingai suorganizavo pirmąjį kurčiųjų esporto futbolo čempionatą, vykusį GG1 Arenoje Vilniuje. Šis renginys, kuriame dalyvavo 20 sportininkų iš visos Lietuvos, išsiskyrė kaip novatoriškas žingsnis kurčiųjų sporto ir esporto bendruomenėse.

Unikalus čempionatas buvo transliuojamas tiesiogiai, o komentavimas pateiktas ne tik įprastu būdu, bet ir gestų kalba, darydami jį pirmuoju tokiu projektu pasaulyje. Ši transliacija suteikė galimybę ne tik mėgautis aukšto lygio žaidimu, bet ir padarė varžybas prieinamas plačiajai klausos negalią turinčių žmonių bendruomenei.

LKSK prezidentas Edvinas Kriūnas teigė: „Džiaugiamės, kad galėjome surengti šį istorinį renginį. Tai ne tik sporto, bet ir technologijų šventė, rodanti, kaip naujausios technologijos gali būti integruotos siekiant padaryti sportą prieinamą kiekvienam. Mūsų sportininkai parodė įspūdingą pasirodymą, ir mes tikime, kad tai pradžia ilgai ir sėkmingai esporto tradicijai tarp kurčiųjų sportininkų.“

LKSK prezidentas Edvinas Kriūnas ir LR prezidentas Gitanas Nausėda / Sportas.lt nuotr.

Virtualaus futbolo čempionate vietos pasiskirstė taip:

  1. Mažvydas Indrėle
  2. Lukas Laurinaitis
  3. Rytis Meilus

LKSK tiki, kad šis čempionatas taps kasmetine tradicija, skatinantį ne tik sportinę veiklą, bet ir socialinę integraciją. Organizacija taip pat viliasi, kad toks renginys paskatins kitas šalis kurti panašias iniciatyvas, kurios atveria naujas galimybes sportininkams su klausos negalia visame pasaulyje.

Parašykite komentarą