Sportiniai žaidimai

LKSK žengė tvirtą žingsnį į esportą

Lietuvos kurčiųjų sporto komitetas (LKSK) praneša apie inovatyvų žingsnį, integruojant elektroninį sportą į savo sporto rungčių sąrašą. Ši iniciatyva leis kurčiųjų bendruomenės nariams aktyviai dalyvauti elektroninių sporto šakų varžybose, kuriose bus žaidžiami populiariausi žaidimai – „EA FC 24″ ir „NBA 2K24″.

Pirmasis šios iniciatyvos renginys vyks gegužės mėnesį „GG1” arenoje, kurioje Lietuvos kurčiųjų sporto klubai varžysis dėl geriausių virtualaus futbolo ir krepšinio žaidėjų titulo. Renginys neabejotinai taps svarbiu įvykiu, skatinančiu technologijų naudojimą ir inovacijas kurčiųjų sporto bendruomenėje.

LKSK prezidentas Edvinas Kriūnas ir LR prezidentas Gitanas Nausėda / Sportas.lt nuotr.

„Esportas yra ateitis ir tai nekelia jokių klausimų. Norime ir siekiame, kad mūsų bendruomenės nariai žengtų koja kojon su naujausiomis technologijomis ir turėtų galimybę jas išbandyti ir jose varžytis. Šis pirmas mūsų virtualaus sporto sezonas yra lyg bandymų poligonas.

Neslepiame, kad su šiuo projektu sieksime patekti į tarptautinę rinką ir būti šios šakos lyderiais tarp savo kolegų pasaulyje. Gal ateityje turėsime ir kurčiųjų esporto pasaulio čempionatus? Manau, tai labai realu”, – teigia LKSK prezidentas Edvinas Kriūnas.

Esporto pramonė pasižymi sparčiu augimu. Pasaulio esporto rinka, pagal „Newzoo” duomenis, iki 2021 m. pasiekė apie 1,1 milijardo JAV dolerių pajamų, o prognozuojama, kad iki 2024 m. ši suma augs iki 1,6 milijardo dolerių. Šie duomenys rodo, kad esportas tampa vis svarbesne sporto ir pramogų pramonės dalimi.