Žaidimai

Pasaulio futbolo legenda tapo „KRÜ Esports“ šeimos dalimi

Lapkričio 7 diena pasklido žinia, kad elektroninio sporto komanda iš Pietų Amerikos, kurios savininkas yra gerai žinomas buvęs profesionalus futbolininkas Sergio Aguero, turės dar vieną bendrasavininką. Juo tapo vienas iš geriausių ar kai kam net geriausias visų laikų futbolininkas Lionel Messi.

KRÜ“ savo oficialioje „X“ paskyroje paskelbė įrašą, kurioje Aguero pranešė, jog nebėra komandos savininkas, bet tampa bendrasavininku, taip pristatydamas savo artimą draugą ir bendražygį jam naujoje sferoje.

Sergio Aguero ir Lionel Messi / „KRÜ“ Esports „X“ paskyros nuotrauka

Kaip Sergio Aguero sugalvojo sukurti esporto komandą?

Viskas pradėjo pasak įvairių straipsnių, kai 35 metų futbolininkas 2019 metais per COVID pandemija pradėjo daryti tiesiogines transliacijas „Twitch“ platformoje. To pasėkoje argentinietis turėjo norą sukurti esporto komandą.

Organizacija buvo įkurtą dabar 2020 metų spalio 15 diena, žaidėjui vis dar rungtyniaujant aukščiausiame futbolo lygyje. Žaidėjas iki 2021 metų galo vadovavo organizacijai vis dar rungtyniaudamas, bet tų pačių metų gruodžio 15 dieną žaidėjas baigė profesionalaus futbolininko karjerą, dėl širdies ritmo sutrikimų, kitaip vadinamos aritmija (angl. cardiac arthythmia).

Buvusiam futbolininkui dėl savo didelio populiarumo nebuvo sunku pradėti naują komandą esporte, kadangi jo tiesiogines transliacijas žiūrėdavo tikrai nemažai kiekis žmonių ir šiam be jokių trečiųjų šalių agentų pavyko sukurti gerus ryšius su tokiomis žinomomis organizacijomis „AMD“, „Aorus“ ar jau minėta tiesioginių transliacijų platformą „Twitch“.

Organizacijos pradžia esporte – „FIFA“ ir Rocket League“ disciplinose

Žaidėjas į esporto pasaulį pirmiausia žengė į mažiau populiaresnę, bet žinomą „FIFA“ esporto rinką su trimis žaidėjais iš Argentinos. Organizacija varžėsi šioje disciplinoje, kol galiausiai nutraukė dalyvavimą 2022 metų rugpjūčio 11 dieną. Bet per tą dviejų metų laikotarpį „KRÜ“ subūrė komandas „VALORANT“ 2021 metų sausio 10 dieną ir „Rocket League“ 2021 metų spalio 14 dieną. „Rocket League“ žaidime įsitvirtinusi organizacija šiais metais sudalyvavo tikrai aukšto lygio renginiuose. Nors pirmų vietų pasiekti nepavyko, užtat balandžio pradžioje vykusiame „Rocket League Championship Series 2022-23 – Winter Split Major“ pasidalintos 5-8 vietos. Tų pačių metų liepą sekė „Rocket League Championship Series 2022-23 – Spring Split Major kur pasiektas prastesnis rezultatas pasidalintos 13-16 vietos. Po mėnesio vykusiame „RLCS 2022-23 – World Championship“ pasaulio čempionate pasiekta 9-12 vietos. Šiuose turnyruose prieš tai ši organizacija per dvejus gyvavimo metus nebuvo pasiekusi.

Trumpai apie KRÜ pasiekimus „VALORANT“ ir „League of Legends“

Į „VALORANT“ žengė tikrai neblogai rimtai, kadangi 2021 metais pradėjus kovoti su kitomis organizacijos jau pirmajame „VALORANT Champions Tour 2021“ turnyre, kur geriausios pasaulio komandos varžėsi dėl titulo „KRÜ“ pateko tarp keturių stipriausių komandų nusileisdamas pusfinalyje serijoje 2-1 „Gambit Esports“ komandai. Deja, po šio pasiekimo, taip aukštai tarptautiniame turnyre pakartoti nepavyko.

2022 metais užimta 9-12 vietos neišėjus iš grupės. Vis dėl to „VALORANT“ 2023 metais žengiant franšizės lygos modeliu organizacija iš Argentinos gavo pakvietimą į „Americas“ lygą. Čia gerai pasirodyti nepavyko, kadangi užimta paskutinė vieta ir nepasiekta ne viena pergalė, bei pralaimėta visoms likusioms 9 komandoms. Vis dėl to į šių metų „Champions“ turnyrą pavyko pateikti per paskutinio šanso turnyrą (angl. Last Chance Qualifier (LCQ)), kuriame nugalėjusį komanda pateko į pagrindinį „VALORANT Champions 2023“ turnyrą. Kalnų nuversti nepavyko, komandai nepavyko išeiti iš grupės ir teko tenkintis 13-16 vietomis.

O štai merginų komanda „KRÜ Blaze“, Lotynų Amerikos regione tiesiog pirmauja ir neturi sau lygių. Deja pirmajame pasaulio čempionate „VCT 2022: Game Changers Championship“, nugalėti nepavyko ir buvo užimta 7-8 vietos. Šiais metais merginos turės dar vieną šansą „VCT 2023: Game Changers Championship“ turnyre Brazilijoje. Turnyras truks nuo lapkričio 28 dienos iki gruodžio 3 dienos.

Prieš šį turnyrą laimėtas „VCT 2023: Game Changers LAS“ grupių etapas. Pasiekta pirma vieta su 9 pergalėmis ir 0 pralaimėjimų. Toliau sekė „VCT 2023: Game Changers LAS – Playoffs“, etapas kur taip pat per du susitikimus pralaimėtas vienas žemėlapis ir iškovotas čempionų titulas. Norėdami patekti į GC turnyrą, „KRÜ“ turėjo „VCT 2023: Game Changers LATAM – Final“ nugalėti komandą iš Meksikos „FiRePOWER“. Tai jos padarė „sausai“ serijos rezultatu 3-0 ir žengė į jau minėtą turnyrą San Paulo mieste.

2022 metų sausio 13 dieną, „KRÜ esports“ įkūrė „League of Legends“ komanda, deja kuri sudalyvavo dviejuose turnyruose „Liga Master Opening 2022“ ir „Liga Master Closing 2022“. Deja po 8 mėnesių, 2022 metų rugpjūčio 25 dieną, esporto organizacija pasitraukė iš šios disciplinos.

Pristatomasis video

Šios naujienos tikrai nelabai kas tikėjosi, bet tai įvyko po to kai organizacija neseniai atšventė trejų metų gimtadienį. Vaizdo įrašas prasideda gana liūdnai, kur Sergio Aguero atsiprašė fanų ir visos bendruomenės. Aprėpė įvykius susijusiu su esporto, įvairiais renginiais ir pranešė žinia, jog pasitraukia iš savininko pareigų. Bet Aguero, atsakė į klausimą kodėl jis nebebus savininku. Atsakydamas, jog dabar savininkų bus du, vaizdo įrašui pereinant į sėdintį Lionel Messi ispaniškai subtitrams išverčiant į anglų kalbą pasakant visiems gerai žinoma frazę „Let’s play“ (liet. Pažaiskime).

Tai didžiulis žingsnis esportui, kadangi 36 metų sportininkas turi didžiules sekėjų armijas socialiniuose tinkluose. „Instagram“ argentinietį seka net 496 milijonai žmonių, o štai „Facebook“ paskyra turi 116 milijonų sekėjų. Reikia tikėtis, jog daug susidomėjimo tarp jaunų žmonių ir ne tik turintis „esportas“ susilauks įvairesnio amžiaus fanų, bet gal net iš finansinės pusės padės esporto plėtrai.