Žaidimai

Po dviejų su puse metų skiriasi „Bymas” ir „MOUZ” keliai

Vasario 2 dieną, vienas iš geriausių Counter Strike: Global Offensive žaidėjų Lietuvoje, Aurimas „Bymas“ Pipiras, pranešė savo „Twitter“ paskyroje, jog baigėsi jo sutartis su Vokietijos esporto organizacija „MOUZ“ ir lietuvis tapo laisvuoju agentu.

Tautietis komandoje praleido du su puse metų, bet nuo 2022 metų rugpjūčio 26 dienos žaidėjas buvo pašalintas iš pradinės sudėties ir į jo vietą atvyko MOUZ akademinės komandos žaidėjas – aštuoniolikmetis Dorian „xertion” Berman.

Žaidėjas savo Twitter publikacijoje padėkojo visiems prisidėjusiems prie jo karjeros „MOUZ“ bei žaidėjams su kuriais lietuviui teko žaisti ar varžytis. Lietuvis džiaugiasi, kad su organizacija galėjo įgyvendinti savo svajones laimėti turnyrą, dalyvauti „Major”, bei žaisti prieš auditoriją paskutiniame LAN turnyre „IEM Cologne”.

Ateičiai žaidėjas norėtų ir toliau tobulėti „lurker“ rolėje. Pasak žaidėjo, prisijungęs prie „MOUZ“ žaidėjui teko žaisti daugelyje pozicijų, bet šioje pozicijoje jam pavyksta daryti didesnę įtaka žaidime negu “Entry-Fragger” rolėje. “Bymas” nėra naujokas įvairiose rolėse, kadangi šiam jau teko žaisti „anchor“ rolę „FaZe“ komandoje. Lietuvis pabrėžia, kad nebijo išbandyti naujų pozicijų ar žaidimo stilių. 

Paklausias apie artimiausius planus Aurimas „Bymas” Pipiras „Esports Top” atskleidė, kad jau dabar ieško komandos į kurią galėtų prisijungti. Tai padaryti šiuo metu yra itin sunku, kadangi sudėtys artimiausiems turnyrams kaip „IEM Katowice” ir „ESL Pro League” yra patvirtintos. Aurimas taip pat teigė, kad tikisi jog komandą pavyks surasti iki „RMR” (Regional Major Rating) turnyro pradžios ir vis gi pavyks sudalyvauti „BLAST: Paris Major” turnyre.

Užklaustas apie karjeros pradžią ir žaidimą Lietuvoje ir Baltijos šalyse Aurimas prisimena tokius renginius kaip „Baltic Masters”, kurie motyvavo ir paskatino siekti profesionalo karjeros. Taip pat pokalbio metu „Bymas” pasidžiaugė dideliu lietuvių palaikymo jo profesionalo karjeros metu ir dėkoja už visą šį palaikymą.

HLTV.org platformoje, žaidėjo reitingas siekė 1.07 prieš TOP 20 „HLTV“ reitinge esančias komandas žaidžiant Teroristų pusėje, ir net 1.10 prieš TOP 10 komandas LAN turnyruose 2022 metais.

Karjera prasidėjo dar 2020 metais

Tautiečio karjera prasidėjo, kai žaidėjas 2020 metų gegužės mėnesį prisijungė prie „FaZe Clan“, kaip laikinai pakviestas žaidėjas (angl. stand-in) ir su komanda žaidė beveik tris mėnesius. Per šį laikotarpį “Bymas” turėjo 0.93 reitingą, kuris yra žemiau nustatyto „CS:GO“ vidurkio (Paprasto žaidėjo vidurkis yra 1.00 reitingas), bet su „FaZe“ ekipa užėmė 3 vietas „DreamHack Masters Spring 2020: Europe“ ir” BLAST Premier: Spring 2020 European Finals” turnyruose. 

Aurimas „Bymas” Pipiras

Po neblogo pasirodymo su amerikiečių esporto organizacija, lietuvis tų pačių metų rugpjūčio 10 dieną papildė vokiečių organizacija tada dar buvusia žinoma „mousesports“ vardu ir pasak jo pasirašė pirmąją savo, kaip profesionalaus žaidėjo, sutartį.  Su šia organizacija 19-os susitikimų vidurkis šoko iki 1.04 reitingo viršijančio nustatytą vidutinį lygį. Žaidėjas su komanda atrodė solidžiai ir net sugebėjo laimėti pora turnyrų, kaip “BLAST Premier: Fall 2020 Showdown” iš kurio komanda tiesiai keliavo į “BLAST Premier Fall 2020” finalus, po to sėkė kelios antros vietos bei triumfai „Snow Sweet Snow #3“ ir “Flashpoint Season 3” „online“ turnyruose. 

2021 metais „Bymas“ pirmą kartą dalyvavo „PGL Major Stockholm“  turnyre Švedijoje, kuris buvo pirmas po pandemijos surengtas “Major” renginys. Čia „MOUZ“ neperžengė „New Legends“ etapo ir užėmė 13-16 vietą.  2022 metais “Bymas” kartu su “MOUZ” vėl bandė patekti į „Major“ turnyrą “PGL Antwerp”, bet deja užėmę 9-11 vietas “RMR” turnyre, „MOUZ“ į pagrindinį turnyrą nepateko.

Praeitais metais lietuvis su komandą geriausiai pasirodė Saudo Arabijoje vykusiame „Global Esports Tour Dubai 2022“, čia užimdamas antrą vietą, turnyro finale nusileidę Astralis. Vienas iš šviesiausių “MOUZ” ir “Bymas” momentų buvo “IEM Cologne 2022” turnyras, kuriame ekipa sugebėjo patekti į atkrentamųjų etapą, ir turnyrą užbaigė 5-6 vietoje, kartu su Team Liquid.

Galiausiai Bymas savo įrašą pabaigė, jog yra motyvuotas ir laukiantis jam naujos suteiktos galimybės.