Žaidimai

SD-Invicta – dukart Baltijos šalių čempionai

Lietuvos CS:GO komanda „SD-Invicta“ dar kartą įrodė, kodėl gali būti laikomi geriausiais Baltijos šalyse. Po intensyvaus savaitgalio, net du kartus nugalėjo „Baltic Blastoff“ turnyro favoritais laikomus estus „sYnck Esports“ ir užsitikrino vietą „RES West European Masters“ turnyre.

Sekmadienį prabėgo vienas įdomiausių Baltijos šalių CS:GO turnyrų „Baltic Blastoff“, kuriame aštuonios Baltijos šalių komandos (4 kviestinės, 4 patekusios per atrankas) kovojo dėl pozicijos „RES West European Masters“ turnyre. Būtent šį turnyrą nugalėjo Lietuvos ekipa „SD-Invicta“. Jau kovo trečią prasidės jų kova dėl vietos „BLAST Spring: Showdown“ turnyre. Kova vyko ne tik žaidime, tačiau ir fanų zonoje. Įvairiausiais šūksniais Estijos ir Lietuvos fanai motyvavo savo komandas pergalės link, tačiau nugalėtojas buvo tik vienas.

„Liquipedia.net“ informacija

Baltic Blastoff

Šiemet Baltijos šalių atrankos į „BLAST Spring Showdown“ atrankas vyko kiek kitaip. Prie keturių kviestinių komandų („SD-Invicta“, „7Reasons“, „sYnck“, „Levadia“) prisijungė keturios atviras atrankas praėjusios komandos. Jų tarpe ir dar viena lietuvių ekipa „Bleiz“ sudaryta iš žinomų žaidėjų kaip „Leen“, „CagXD“ ar „Berzius“. Pagrindiniame turnyre žaidė trys Lietuvos atstovai, keturi Estijos atstovai ir tik vienas Latvijos atstovas.

Lietuviai „SD-Invicta“ pirmajame žaidimų rate susitiko su Latvijos ekipa „Wolsung“. Po intensyvios kovos, rezultatu 2-1 (16-6, 17-19, 16-9) „SD-Invicta“ šventė pergalę ir žengė toliau turnyrine lentele. „Bleiz“ ekipa kibo į atlapus favoritams iš Estijos „sYnck“. Čia lietuviai kovojo iki galo, tačiau to nebuvo gana. Rezultatu 0-2 (19-22, 12-16) estai šventė pergalę. „7Reasons“ ekipai taip pat neužteko jėgų nugalėti savo varžovų iš Estijos. Rezultatu 0-2 (13-16, 12-16) jiems teko pripažinti varžovų pranašumą.

Išlikimo lentelės dalyje „Bleiz“ ekipa pripažino varžovų iš Latvijos pranašumą ir savo kelionė baigė nelaimėjusi nė vieno žemėlapio. Rezultatu 2-0 susitikimą laimėjo „Wolsung“. Antroji kova įvyko tarp lietuvių „7Reasons“ ir estų „fragmine“. Susitikime visą laiką dominavimą rodė atstovai iš Lietuvos ir rezultatu 2-0 (16-11, 16-7) užsitikrino sekančią kovą prieš favoritus „sYnck“.

Pirmasis finalo susitikimas įvyko dar nugalėtojų lentelės pusfinaliuose. Čia Ričardo „Veeker“ Vismanto treniruojama „SD-Invicta“ susitiko su Hannes „Lenz“ Stalde auklėtiniais „sYnck Esports“. Visų trijų žemėlapių pareikalavusi kova estus privertė nusiimti karūną ir pripažinti lietuvių pranašumą. Rezultatu 2-1 (12-16, 16-9, 16-5) „SD-Invicta“ užsitikrino vietą finale, kuriame susitiko su dar viena Estų ekipa „Levadia eLions“. Išlikimo kovoje „7Reasons“ pritrūko pajėgumo nugalėjo „sYnck“ ir rezultatu 2-0 (5-16, 12-16) pripažino Estų žaidimo kontrolę ir pranašumą.

Tautiečiai „SD-Invicta“ ir toliau nenustojo stebinti. Žaidimo dar nepralaimėję lietuviai susitiko su estais „Levadia eLions“. Čia visų trijų žemėlapių pareikalavusioje kovoje, rezultatu 2-1 (16-12, 13-16, 16-11) lietuviai nuskynė pergalę ir užsitikrino vietą didžiajame finale.

Žiūrovai neleido nurimti

Didysis turnyro finalas prasidėjo tik 21 valandą vakaro. Čia buvę favoritai iš Estijos „sYnck“ antrą kartą susitiko su įspūdingą žaidimą rodančiais R. Vismanto auklėtiniais „SD-Invicta“. Intensyvioje kovoje, reikalavusioje didžiulio fanų palaikymo ir visų trijų žemėlapių laurus skynė lietuviai. Rezultatu 2-1 (19-17, 9-16, 16-14)jie nukovė varžovus iš Estijos ir užsitikrino dar vieną Baltijos šalių titulą. Įspūdingiausiu žaidimo momentu fanai išrinko Albino „tooizera“ Šepučio tris nužudymus „de_inferno“ žemėlapyje, kuris ir užtikrino komandos pergalę.

Jau kovo 3 dieną „SD-Invicta“ pradės kovą dėl vietos „BLAST Spring Showdown“ turnyre. Grupės dar nėra aiškios, tačiau lietuviams teks gerokai paplušėti siekiant laimėti prieš geriausias vakarų Europos komandas.

Turnyro informaciją galite sekti čia