Žaidimai

Svarbeuse Dariti CS:GO CUP turnyro kvalifikacijų apžvalga

Jau pasibaigė vieno didžiausio Counter Strike: Global Offensive turnyro Baltijos šalyse kvalifikacija. Šį turnyrą organizuoja Simas „SvarbeuseDariti” Anužis su savo savo SD-Invicta. Būtent šis renginys, turės įspūdingą 4000€ prizinį fondą, kurį pasidalins komandos iš Baltijos šalių. Vienas išskirtinis dalykas su šiuo turnyru yra tas, kad finalinis etapas, kuris vyks Rugsėjo 17 dieną Vilniuje, vyks lauke, Olybet Fanų zonoje.

Kvalifikacijų metu netrūko įtemptų kovų ir netikėtų rezultatų. Trijose kvalifikacijų etapuose susitiko vidutiniškai po 20 komandų. Smagiausia tai, kad susidomėjo ne tik Lietuvos, bet ir Latvijos ir Estijos Counter Strike: Global Offensive komandos, kurios įnirtingai kovojo dėl vietos šiame turnyre. Tad apžvelkime šių kvalifikacijų rezultatus.

Pirmasis kvalifikacijų etapas

Pirmųjų kvalifikacijų metu susitiko 15 komandų iš visų trijų Baltijos šalių (Lietuva, Latvija, Estija). Deja, tačiau nugalėtojas galėjo būti tik vienas.

Pirmajame rate įvyko 8 kovos. Estijos atstovai Levadia eLions susitiko su Vokietijos organizacijai priklausančia lietuvių komanda Inferus Esports. Deja, net ir po įspūdingai rezultatyvaus Deivido „Uzman” Naručio žaidimo Inferus Esports turėjo nusileisti Estijos gigantams rezultatu 16-8.

Lietuviai ASD123, kurių sudėtyje žaidžia buvęs SD-Invicta žaidėjas Tautvydas „tabi” Biliūnas pirmoje kovoje susitiko su kita lietuvių komanda HARDCORE CLUB LT. Šis susitikimas baigėsi ASD123 pergale rezultatu 16-9.

Latviai EC BANGA ir Garaza jau pirmoje kovoje susitiko vienas su kitu. Deja, bet ši kova baigėsi lengva pergale Garaza komandai rezultatu 16-3.
Komanda SILPNIUKAI, kurioje žaidė ir pats turnyro organizatorius Simas „SvarbeuseDariti” Anužis susitiko su Latviais WAGAA. Deja, lietuviams teko pripažinti latvių pranašumą ir nusileisti rezultatu 16-0.

SD-Invicta Academy pirmąjį etapą pradėjo su rimtais oponentais, žinomų lietuvių komanda Kalbos Egzaminas. Parodę įspūdingą kovą galų gale vis vien turėjo nusileisti stipresniems oponentams ir pirmąjį etapą baigti rezultatu 16-10.

Toliau žaidimą tęsė Estai Levadia eLions, Lietuviai 0Perspektyvu, ASD123, Kalbos Egzaminas, blogaibezlotu ir Latviai Bleiz, Garaza ir WAGAA.
Antroji estų kova buvo nesudėtinga. Rezultatu 16-3 jie palaužė lietuvius 0Perspektyvu ir užsitikrino vietą kvalifikacijų pusfinalyje.
ASD123 ekipa užtikrintai įveikė brolių latvių komandą Garaza rezultatu 16-10 ir užsitikrino sekančią kovą prieš stiprų žaidimą rodančią Levadia eLions.
Deja pusfinalyje ASD123 turėjo nusileisti Estams Levadia eLions ir baigti žaidimą ten.

Kitoje lentelės pusėje vyko Latvijos derbis. Komanda WAGAA nusileido latvių ekipai, su Lietuvos žaidėju CagXD, Bleiz rezultatu 16-10.
Taip pat lietuviai Kalbos Egzaminas be sunkumų (16-5) įveikė savo oponentus blogaibezlotu.
Pusfinalyje CagXD vedama Bleiz ekipa susitiko su Kalbos Egzaminu. Deja šį kartą Kalbos Egzaminas žaisti negalėjo ir su technine pergale Bleiz pateko į finalą.

Finale susitiko estai Levadia eLions ir latviai Bleiz. Čia kova tapo labai įtempta. Pratęsimo pareikalavusį žaidimą vis dėl to į savo kišenę įsidėjo estai Levadia eLions, taip užsitikrindami savo vietą finale, kuris vyks gyvai Vilniuje.

Antrasis kvalifikacijų etapas

Antrosiose kvalifikacijose dalyvavo net 18 komandų. Deja šį kartą nedalyvavo nei viena komanda iš Estijos. Būtent šių kvalifikacijų metu dalyvavo didelis kiekis Lietuvos atstovų ir tik viena Latvijos ekipa su lietuviu Mariumi „CagXD” Michailov.

Pirmajame rate beveik visos komandos gavo techninę pergalę dėl dalyvių trūkumo ir pateko žaisti toliau.

Antrajame rate prasidėjo įdomios kovos. Latvijos ekipa Bleiz su lietuviu priešakyje be didelių sunkumų rezultatu 16-0 nugalėjo savo oponentus StuDent-Troliai.

Lietuviai Grindas (ex-AFTER PARTY) antrajame rate susitiko su Vokietijos organizacijoje žaidžiančiais lietuviais Inferus Esports. Deja, bet Inferus Esports auklėtiniai turėjo pripažinti savo oponentų, komandos Grindas pranašumą ir nusileisti rezultatu 16-4.

Lietuvos organizacijos 7Reasons penketukas 7Reasons AP antrajame rate susitiko su turnyro organizatoriaus Simo „SvarbeuseDariti” Anužio komanda SILPNIUKAI. Čia 7Reasons AP nesudėtingai sugebėjo laimėti dvikovą rezultatu 16-5 ir taip užsitikrinti savo vietą ketvirtfinalyje.

Dar viena įdomi kova įvyko tarp visiems gerai žinomos lietuvių komandos Kalbos Egzaminas ir stipriausios Lietuvos organizacijos SD-Invicta akademijos komandos. Deja, bet čia jaunieji SD-Invicta AC žaidėjai turėjo pripažinti savo oponentų pranašumą ir nusileisti jiems rezultatu 16-7.

Būtent antrosiose kvalifikacijose pasirodę lietuviai Panama nesudėtingai laimėjo savo aštuntfinalio kovą prieš naujokus Onlinestars AC rezultatu 16-0. Taip užsitikrindami savo vietą ketvirtfinalyje.

Pirmoji ketvirtfinalio kova įvyko prieš Latvių ekipą Bleiz ir lietuvius Grindas. Čia Bleiz teko pripažinti komandos Grindas pranašumą ir nusileisti jiems rezultatu 16-2.
Antroji ketvirtfinalio kova įvyko tarp 7Reasons AP ir KYOTO komandų. Deja, bet kova pasibaigė net neprasidėjus. KYOTO tęsė žaidimą, o 7Reasons AP komandai šios kvalifikacijos buvo baigtos.

Trečioji ketvirtfinalio kova įvyko tarp Tautvydo „tabi” Biliūno vedamos EXDL ekipos ir galingosios Kalbos Egzaminas ekipos. Čia po įspūdingos 29 roundų pareikalavusios kovos savo pranašumą įrodė komanda Kalbos Egzaminas. Susitikimas baigėsi rezultatu 16-13.
Paskutinė ketvirtfinalio kova įvyko tarp komandų Panama ir GNYDA. Čia savo pranašumą įrodė komanda Panama, patiesusi savo varžovus rezultatu 16-11.

Pirmajame pusfinalyje susitiko komanda Grindas ir KYOTO. Deja, bet šį kartą Inferno žemėlapis buvo sėkmingesnis komandai Grindas. Jie sugebėjo patiesti savo varžovus ir užsitikrinti vietą finale rezultatu 16-9.

Antroji pusfinalio kova įvyko tarp komandų Panama ir Kalbos Egzaminas. Dvi įspūdingai stiprios ekipos susitiko akistatoje, kurios baigtis buvo aiški jau po 24 roundų. Įspūdingą žaidimą parodę Arnas „Sterzig” Kavoliūnas ir Marijus „Slokker” Jazbutis atnešė savo komandai Panama pergalę rezultatu 16-8.

Finalinėje kovoje susitiko dvi įspūdingą žaidimą rodžiusios lietuvių komandos Panama ir Grindas. Deja, bet finalas truko neilgai ir jau po 22 roundų buvo aiškus kvalifikacijų nugalėtojas. Šį kartą pranašesnis buvo komandos Grindas žaidėjai, kurie rezultatu 16-6 iškovojo pergalę prieš komandą Panama ir taip užsitikrino savo vietą turnyro finale.

Trečiasis kvalifikacijų etapas

Trečiosiose kvalifikacijose dalyvavo rekordinis skaičius komandų. Net 25 komandos rungėsi tarpusavyje dėl galimybės žaisti LAN finaluose Vilniuje. Iš jų net dvi Latvijos ekipos pretendavo į paskutinę laisvą vietą finaluose.

Pirmosiose kovose nieko įspūdingo neįvyko. Kadangi šiose kvalifikacijose dalyvavo didelis kiekis mėgėjų komandų, būtent pirmųjų kovų metu išsiskyrė stipresnės ir labiau struktūruotos komandos nuo mėgėjų.

Antrojo rato kovose prasidėjo intriga. Pirmojoje kovoje susitiko Vokietijos organizacijos Inferus Esports auklėtiniai su Lietuvos organizacijos 7Reasons mišiniu tarp AP ir LT komandų 7Reasons Kariai. Čia po įtemptos kovos Inferus Esports išplėšė pergalę rezultatu 16-12 ir iškeliavo žaisti ketvirtfinalyje. Deja, čia teko susidurti su komanda KYOTO. Po įnirtingos kovos Inferus Esports teko pripažinti komandos KYOTO pranašumą. Kova baigėsi rezultatu 16-13.

Kitoje antro rato kovų pusėje komanda EXDL susitiko su gerokai silpnesniais Onlinestars AC. Čia, kova net neprasidėjo ir su technine pergale EXDL keliavo žaisti toliau.
Šalia jų rimtą susitikimą turėjo turnyro šeimininkų akademija SD-Invicta AC su Latvijos atstovais Bleiz. Čia be jokių didelių iššūkių komanda Bleiz išplėšė pergalę rezultatu 16-2. Ketvirtfinalyje susitikę EXDL ir Bleiz aiškinosi santykius Overpass žemėlapyje. Deja, bet šį kartą pranašesnis buvo EXDL. Jie rezultatu 16-10 įveikė Latvijos atstovus Bleiz ir užsitikrino vietą pusfinalyje.

Paskutinėje antro rato grupėje Latvijos elektroninio sporto klubas EC BANGA susitiko su turnyro organizatoriaus Simo „SvarbeuseDariti” Anužio komanda SILPNIUKAI. Deja, ir šį paskutinį kartą komanda SILPNIUKAI turėjo pripažinti latvių EC BANGA pranašumą ir nusileisti jiems rezultatu 16-6. Ketvirtfinalio kovoje susitiko latviai EC BANGA su žinoma lietuvių sudėtimi Kalbos Egzaminas. Čia lietuviai parodė savo pranašumą ir rezultatu 16-5 nugalėjo latvius taip užsitikrindami vietą pusfinalyje.

Pirmajame pusfinalyje susitiko lietuviai Panama su komanda KYOTO. Po neilgai trukusios kovos Panama turėjo pripažinti komandos KYOTO pranašumą ir nusileisti jiems rezultatu 16-8.

Antrajame pusfinalyje susitiko Tautvydo „tabi” Biliūno vedama EXDL su galingaisiais lietuvių žaidėjais Kalbos Egzaminas. Čia, po įspūdingos kovos savo galią parodė jaunieji EXDL žaidėjai. Rezultatu 16-13 jie išplėšė pergalę ir taip užsitikrino vietą finale.

Finalinėje kovoje susitiko jaunieji EXDL ir komanda KYOTO. Po dar vienos įtemptos kovos, kuri vyko netradiciniame žemėlapyje Ancient, komanda KYOTO rezultatu 16-13 išplėšė pergalę ir užsitikrino paskutinę vietą Vilniuje vyksiančiame LAN finale.

Su šia kova pasibaigė paskutinės kvalifikacijos į šį turnyrą. LAN finale pamatysime Estijos atstovus Levadia eLions, Lietuvius Grindas, komandą KYOTO, na ir žinoma, turnyro šeimininkus SD-Invicta.

LAN finalai vyks rugsėjo 17 d. vilniuje, olybet fanų zonoje.