Žaidimai

“Amber Clutch” ketvirtasis sezonas. Ko galime tikėtis ?

Prieš kiek daugiau nei savaitę prasidėjo didžiausios Lietuvoje lygos “Amber Clutch” ketvirtojo sezono kvalifikacijos. Į lygos pagrindinį etapą buvo pakviestos 3 komandos iš praeito sezono, kurios pateko į geriausiųjų ketvertuką ir išlaikė 3 žaidėjų branduolį. “Twitter” kilusi diskusija dėl komandos “Fresh Blood” nesąžiningo patekimo į pagrindinį lygos etapą privertė organizatorius surengti papildomas kvalifikacijas jų vietai užpildyti (Apie situaciją skaityti galite čia).

Deja, bet šį sezoną lyga sulaukė ne didelio susidomėjimo iš Counter Strike: Global Offensive žaidėjų. Trijų kvalifikacijų metu didžiausias komandų kiekis buvo pasiektas pirmajame kvalifikaciniame turnyre (Užsiregistravo 13 komandų). Pažiūrėkime kaip sekėsi komandoms ir žaidėjams visų trijų kvalifikacijų metu ir paspekuliuokime ko galime sulaukti ketvirtojo sezono metu, kuris prasidės jau šį sekmadienį.

pirmosios kvalifikacijos

Pirmųjų atrankų metu dalyvavo didelis kiekis visiems gerai žinomų komandų. Ekipos kaip Kalbos Egzaminas, SD-Invicta AC, 7Reasons LT, 7Reasons AP, ASD123, Panama ir FROWN kovojo greta mėgėjų komandų siekdami užsitikrinti vietą Ketvirtame “Amber Clutch” sezone.

Pirmosios kovos baigėsi be didelių intrigų. Kaip ir visur, per pirmąsias kovas iškrenta mėgėjų ekipos ir lieka žaisti profesionalios Lietuvos komandos.

Antrajame kovų rate susitiko lietuviai Panama prieš savo tautiečius 0PERSPEKTYVU. Čia be didelių sunkumų Panama nuskynė pergalę rezultatu 16-5.

Įdomesnė kova įvyko tarp 7Reasons LT ir ASD123 ekipų. Čia įspūdingą žaidimą parodęs Edvinas “ledz1t” Fukartas ištempė savo komandą 7Reasons LT ir iškovojo vietą pusfinalyje.

Kitoje lentelės pusėje susitiko komandos FROWN su Kalbos Egzaminas. Tačiau dėl techninių priežasčių ši kova neįvyko ir į pusfinalį iškeliavo Kalbos Egzaminas.

SD-Invicta AC tuo tarpu turėjo pripažinti savo oponentų, 7Reasons AP komandos pranašumą ir nusileisti jiems rezultatu 16-6.

Pirmieji pusfinaliai tarp komandų 7Reasons LT ir Panama baigėsi “su vėjeliu”. 7Reasons LT be jokių problemų nugalėjo savo oponentus Panama BO3 (Best of 3) formate ir užsitikrino vietą “Amber Clutch” reguliariajame sezone. Galutinis rezultatas 2-0 (16-6, 16-3).

Antrasis pusfinalis sukėlė šiek tiek intrigų. Komandos 7Reasons AP ir Kalbos Egzaminas susirėmė BO3 (Best of 3) formate. Nors pirmoji pergalė be didelių iššūkių atiteko Kalbos Egzaminas komandai (16-6), tačiau dėl antros pergalės žinomi Lietuvos žaidėjai turėjo gerai paplušėti. 30 Raundų pareikalavusi kova parodė 7Reasons AP komandos galią, tačiau to neužteko ir Kalbos Egzaminas užsitikrino vietą reguliariajame “Amber Clutch” sezone įveikę oponentus rezultatu 2-0 (16-6, 16-14).

Po pirmųjų kvalifikacijų vietą reguliariajame “Amber Clutch” sezone užsitikrino 7Reasons LT ir Kalbos Egzaminas komandos.

Antrosios kvalifikacijos

Antrųjų atrankų metu komandų kiekis buvo drastiškai mažesnis. kvalifikacija prasidėjo jau ketvirtfinalių etape. Pirmoje kovoje susitiko 7Reasons AP su SD-Invicta AC. Čia po įnirtingos kovos 7Reasons AP parodė savo pranašumą ir rezultatu 16-13 nugalėjo jaunuosius SD-Invicta AC žaidėjus.

Kitoje kovoje lietuviai FROWN susitiko su tautiečiais “Skystis”. Statistiškai gerokai pranašesnė FROWN ekipa sugebėjo nusileisti komandai Skystis rezultatu 16-11 ir taip iškrito iš kvalifikacijų.

Pirmajame pusfinalyje susitiko Tautvydo “tabi” Biliūno vedama EXDL komanda su 7Reasons AP. Čia po dvejų identiškų kovų, kurios abi baigėsi rezultatu 16-12 EXDL nusileido 7Reasons AP. Taip antroji 7Reasons organizacijos komanda užsitikrino vietą reguliariajame “Amber Clutch” sezone.

Antrajame pusfinalyje susitiko komanda Panama ir įspūdingą žaidimą parodžiusi lietuvių ekipa Skystis. Deja, bet čia stebuklo parodyti nepavyko. Komandai Skystis teko pripažinti savo oponentų pranašumą ir rezultatu 2-0 (16-8, 16-3) nusileisti komandai Panama

Po antrųjų kvalifikacijų vietą reguliariajame “Amber Clutch” sezone užsitikrino 7Reasons AP ir Panama komandos.

trečiosios kvalifikacijos

Kadangi pirminiuose planuose trečiųjų kvalifikacijų būti neturėjo, tad jos atsirado netikėtai. Po iškeltos diskusijos “Twitter” dėl komandos “Fresh Blood” patekimo į reguliarųjį sezoną, organizatoriai nusprendė sukurti trečiąsias kvalifikacijas, kurių nugalėtojas užimtų “Fresh Blood” ekipos vietą reguliariajame sezone. 

Pirmoji kova įvyko tarp ekipos FROWN ir SD-Invicta AC. Čia po nesudėtingo žaidimo rezultatu 16-8 pergalę pasiėmė komanda FROWN.

Antroji kova įvyko tarp komandų 0PERSPEKTYVU ir coxitis. Čia žaidimas buvo gerokai įdomesnis. Net dviejų pratęsimų pareikalavęs žaidimas privertė statistiškai stipresnę komandą pralaimėti prieš 0PERSPEKTYVU. Galutiniu rezultatu 22-19 0PERSPEKTYVU parklupdė komandą coxitis ir taip išvyko kovoti į pusfinalius.

Pirmosiose pusfinaliuose įvyko kova tarp skandalingosios “Fresh Blood” ekipos ir komandos FROWN. Čia visą žaidimą dominavimą rodę FROWN žaidėjai sugebėjo įveikti savo oponentus rezultatu 16-12 ir užsitikrinti vietą finale.

Antrosiose pusfinaliuose kova įvyko tarp 0PERSPEKTYVU ir EXDL komandų. Čia nesunkiai, rezultatu 16-7 komanda EXDL, kurioje šį kartą žaidė ir Marius “CagXD” Michailov, iveikė savo oponentus ir užsitikrino vietą finale, kuriame susitiko su komanda FROWN.

Finalinėje kovoje susitikę lietuviai FROWN ir Tautvydo “tabi” Biliūno ir Mariaus “CagXD” Michailov vedami EXDL užkūrė tikrą pirtį. Visos kovos metu nebuvo aiškus kovos nugalėtojas. Rezultatai svyravo nuo vienos komandos persvaros prie kitos. Tačiau net ir po įtemptos, visų 30 raundų pareikalavusios kovos, EXDL ekipa sugebėjo išplėšti pergalę ir rezultatu 16-14 užbaigti paskutines kvalifikacijas.

Viso šiame “Amber Clutch” sezone pamatysime žinomus vardus iš praeito sezono, taip pat ir komandas, patekusias per kvalifikacijas:

SD-Invicta
Inferus Esports
GRINDAS (Ex-AFTER PARTY)
7Reasons LT
Panama
7Reasons AP
Kalbos Egzaminas
EXDL

Po įtemptų kvalifikacijų galiu pasakyti, kad verta atkreipti dėmesį į 7Reasons LT ekipą su Edvinu “ledz1t” Fukartu priešakyje. Įspūdingai sužaistos kvalifikacijos tik dar labiau įtraukia į tai, ką ši ekipa gali parodyti reguliaraus sezono metu. 

Žinoma, nereikėtų nuvertinti ir kitų komandų. Šis sezonas turėtų būti vienas įdomiausių ir labiausiai įtraukiančių sezonų. Visos komandos atrodo tikrai pasiruošusios kovoti iki paskutinio kraujo lašo, o dėl to visą tai stebėti bus dar įdomiau.

Sezonas prasideda Rugsėjo 18 d. (Sekmadienį).

Tiesiogiai kovas stebėti galėsite per Esports Namai Twitch kanalą.

Sezono eigą ir rezultatus galėsite sužinoti čia, Esports Tops puslapyje.