Žaidimai

Įspūdingas lietuvių pasirodymas „Esportal Baltics League” finaluose!

Šiandien pasibaigė didžiausias Baltijos šalyse vykęs Counter Strike: Global Offensive renginys: „Esportal Baltic League“. Pirmąjį, „Esportal Baltics“ organizuojamą lygos sezoną nugalėjo stipriausia laikoma Lietuvos ekipa „SD-Invicta“.

Dar gruodžio mėnesį prasidėjęs didžiausias Baltijos šalių CS:GO turnyras „Esportal Baltic League“ galiausiai pasiekė finišo tiesiąją. Būtent šioje lygoje dalyvavo 8 geriausios visų trijų Baltijos šalių komandos. Keturios iš jų buvo pakviestos tiesiogiai žaisti grupių etape.

Visos trys Lietuvos komandos („SD-Invicta“, „Grindas“, „7Reasons“) pateko į B grupę. Joje, kartu su estais „Alive Spot“ varžėsi dėl galimybės patekti į pusfinalius. Būtent dvi geriausios grupių komandos patenka į lygos pusfinalius.

Grupių etapas

Pirmojoje kovoje „SD-Invicta“ susitiko su tautiečiais „Grindas“. Atidaromojoje grupės kovoje netrūko intrigos. Stipriai atrodanti „SD-Invicta“ žaidimą pradėjo nugalėdama „Grindas“ ekipą. Tačiau per atviras atrankas patekę „Grindas“ žaidėjai taip visko palikti nenorėjo. Po įtempto antro žemėlapio jie sugebėjo išplėšti pergalę ir rezultatu 1-1 pabaigė susitikimą.

Antroji „SD-Invicta“ kova vyko prieš tame pačiame „ESEA“ lygyje žaidžiančią „7Reasons“ ekipą. Deja, bet „7Reasons“ komandos pokyčiai turėjo didelę įtaką jų žaidimui (Apie tai skaitykite čia). Po įtemptos kovos „7Reasons“ ekipai teko pripažinti lygos favoritų „SD-Invicta“ pranašumą. Susitikimas baigėsi rezultatu 2-0.

Iki pat grupių pabaigos nebuvo aišku, kas bus antroji komanda užsitikrinusi vietą pusfinaliuose. Būtent kova tarp „7Reasons“ ir „Grindas“ ekipų tai turėjo nuspręsti. Lengvai pasibaigusi pirma kova atnešė pranašumą „7Reasons“ ekipai. Būtent siekiant patekti į sekantį etapą „7Reasons“ turėjo šį susitikimą laimėti rezultatu 2-0. Jei žaidimas būtų pasibaigęs rezultatu 1-1, paskutinę pusfinalių poziciją užimtų „Grindas“ ekipą. Tačiau po įnirtingos paskutinės kovos „7Reasons“ išplėšė pergalę iš savo tautiečių rankų ir užsitikrino vietą pusfinaliuose.

Pusfinaliai

Pirmasis pusfinalis turėjo vykti tarp A grupės čempionų „Levadia eLions“ iš Estijos ir Lietuvos atstovų „7Reasons“. Deja, bet dėl negalėjimo dalyvauti kovoje, techninė pergalė ir vieta finale atiteko estams „Levadia eLions“.

Antrasis pusfinalis įvyko tarp B grupės čempionų „SD-Invicta“ ir latvių „MALCO“. Po neilgai trukusios ir nesudėtingos kovos, „SD-Invicta“ išplėšė pergalę rezultatu 2-0 ir užsitikrino paskutinę vietą finale.

Didysis finalas vyko tarp A grupės čempionų „Levadia eLions“ ir B grupės čempionų „SD-Invicta“. Čia pirmajame „Vertigo“ žemėlapyje lietuviai parodė savo pranašumą ir rezultatu 16-8 nugalėjo estus. Antroji kova įvyko „Inferno“ žemėlapyje. Čia žaidimas buvo kiek įdomesnis. Įnirtinga pradžia neleido žiūrovams atsikvėpti. Tačiau po smagios kovos Estijos organizacijos „Levadia eLions“ auklėtiniai turėjo pripažinti „SD-Invicta“ žaidėjų pranašumą. Su šia pergale „SD-Invicta“ rezultatu 2-0 nugalėjo „Levadia eLions“ ir buvo karūnuoti Baltijos šalių čempionais. Kartu su titulu komanda gavo didžiąją dalį nuo 1000€ prizinio fondo.

Pirmasis „Esportal Baltics“ organizuotas turnyras pasibaigė. Įnirtingos kovos ir naujas BO2 (geriausias iš dviejų) formatas pritraukė rimtas auditorijas. Tai tik padaro antrojo sezono laukimą dar įdomesniu. Ar pavyks lietuviams išlaikyti karūną ? Sužinosime sekančiame „Esportal Baltics League” sezone!