Counter Strike 2

Latvijos lažybų manipuliacijos skandalas galiausiai pasiekė atomazgą

Latvijos ekipa „Tranquillum“ dar 2021 metais įsivėlė į nesąžiningų lažybų, kuriose specialiai lažinosi prieš save, o turnyruose pralaiminėdavo, siekiant išlošti pinigų, skandalą (ang. Match-fixing). Galiausiai po dviejų metų šio skandalo tyrimui vadovavę „GoExanimo“ priėmė galutinį spendimą.

Dar 2021 metų Lapkričio mėnesį Baltijos elektroninio sporto regioną sudrebino skandalas. Latvijos garbę tarptautiniuose „Counter Strike: Global Offensive“ turnyruose gynę „Tranquillum“ žaidėjai buvo pagauti dalyvaujantys nelegaliose lažybose. Būtent jose, prieš save lažybose balsavę Latvijos žaidėjai specialiai pralaimėdavo turnyrines kovas (ang. Throwing), tokiu būdu laimėti lažybų pinigus.

„Tranquillum“ sudėtis dabar / ekrano nuotr.

Priešistorė

Tuo metu, tyrimą pradėję „GoExanimo“ rinko informaciją iš skirtingų patikimų šaltinių ir žmonių parodymų, taip siekdami sukurti teisinę bylą prieš šią Latvijos ekipą ir užkirsti kelią galimiems tokio pobūdžio ateities pasikartojimams.

Tuo metiniu „GoExanimo“ atstovo teigimu, su jais susisiekė individualūs žmonės ir organizacijos, kaltindamos „Tranquillum“ ekipą nesąžiningu žaidimu. Prie šio tyrimo dar prieš du metus prisijungė „ESIC“ (Tarptautinė elektroninio sporto sąžiningumo komisija), „ESEA“, Latvijos loterijų ir lošimų priežiūros tarnyba ir ekonominių nusikaltimų tarnyba.

„ESIC“ atstovai / „Eges.gg“ nuotr.

Latvijos pasididžiavimas tuo metu visiškai neigė šiuos kaltinimus, teigdami, kad nėra pagrįstų įrodymų, jog šie užsiiminėjo nelegalia veikla, bei teigė, kad „GoExanimo“ priimti diskvalifikavimo sprendimai yra nepagrįsti jokiais tvirtais įrodymais.

Naujausia informacija

Du metus trukęs tyrimas galiausiai pasiekė galutinį tašką. „GoExanimo“ oficialiai pranešė, kad nepavyko surinkti pakankamai įrodymų siekiant iškelti teisinę bylą dėl manipuliavimo lažybų bendrovėmis. Dėl šios priežasties, prieš du metus priimtas sprendimas neleisti „Tranquillum“ žaidėjams dalyvauti „GoExanimo“ organizuojamuose turnyruose buvo sumažintas. Draudimas baigs galioti 2024 metų Sausio 1 dieną.

Bendruomenė į šį sprendimą sureagavo įvairiai. Vieni palaiko „GoExanimo“ priimtą sprendimą, ir net siekia, kad sprendimo terminas būtų prailgintas. Kiti nesupranta kokiu pagrindu buvo priimtas sprendimas, jei įrodymų iškelti teisinę bylą trūko. Tai palieka klausimą, ar „GoExanimo“ turėjo pagrindą priimti tokį sprendimą ir kokius tvirtus įrodymus jie turi. Kolkas komentaro iš „GoExanimo“ atstovų gauti nepavyko. Jį gavus – straipsnis bus papildytas.

Vis dar lieka klausimas: ar „Tranquillum“ žaidėjus pamatysime didžiausiame Baltijos šalių „Counter Strike 2“ turnyre ? Apie jį skaitykite čia.

Tranquillum“ sudėtis:
Kristers „Brens“ Brensons
Mairis „Mairel“ Petrovs
Edgars „rabbit“ Brečs
Roberts „frip“ Polakovs
Gusts „M1kket“ Miezis
Sandis „kuL“ Stikuts