Counter Strike 2

Naujausiame „Monte Esports“ projekte – net du Baltijos šalių žaidėjai

Pasaulio 10-tuke įsitvirtinusi Ukrainos organizacija „Monte Esports“ po savo sparnu priglaudė net du Baltijos šalių žaidėjus. Naujasis „MonteGEN“ projektas savo komandoje turės lietuvį Gytį „Ryu“ Glušauską ir latvį Roberts „Shield“ Tipsis.

Aštuntoje vietoje pasaulyje esanti „Counter Strike 2“ ekipa „Monte Esports“ Lapkričio 7 dieną savo oficialioje „X“ paskyroje paskelbė apie savo naują akademijos principo komandą „Monte GEN“. Būtent į ją pakviesti net du Baltijos šalių žaidėjai. Tai Lietuvoje gerai žinomas Gytis „Ryu“ Glušauskas ir Latvijos atstovas Roberts „Shield“ Tipsis. Naujosios ekipos treneriu paskirtas aukštus pasiekimus turintis Ukrainietis Ivan „AiyvaN“ Semenets.

Greta dviejų Baltijos šalių žaidėjų naujos komandos gretas papildys ir Ukrainietis Vladislav „leen“ Stepanov, Britas Jack „Grizmy“ von Spreckelsen ir Belgas Roman „n0te“ Hamze. Linksmas sutapimas, kad Lietuvoje taip pat turime aukštą meistriškumą demonstruojantį „Counter Strike“ žaidėją su tuo pačiu „Leen“ vardu: Liną „LeeN“ Ališauską. Tai socialiniame tinkle „X“ išskyrė ir buvusio „SD-Invicta“ treneris Ričardas „Veeker“ Vismantas.

Aukšto meistriškumo žaidėjų sąstatas

Naująją „MonteGEN“ komandą sudaro gerai žinomi žemesnių lygų žaidėjai. Lietuvis „Ryu“ prie naujosios „MonteGEN“ ekipos prisijungia po gerų trijų mėnesių pertraukos. Prieš tai Gytis buvo Olandijos ekipos „GenK“ narys, už kurią žaidė vienerius metus. Lietuvis užsienio ekipose žaidžia jau nuo 2022 metų pradžios, kai palikęs Lietuvos regiono komandas prisijungė prie Belgijos „LowLandLions“, kur ir žaidė iki organizacijos uždarymo. Bendroje visumoje Lietuvis rodo vidutinio stabilumo rezultatus Europoje.

Latvijos atstovas „Shield“ – gana rimtą patirtį turintis žaidėjas. Savo rimtą karjerą pradėjęs Belgijos „LowLandLions“ ekipoje Latvis vidutiniškai palaikė 1.17 reitingo pagal „HLTV“. Vėliau Latvijos ekipai „Wolsung“ sugrįžus į elektroninį sportą, „Shield“ prisijungė prie šios ekipos, o kiek vėliau buvo pakvietas žaisti už buvusios Aurimo „Bymas“ Pipiro komandos „Mouz“ akademiją „Mouz NXT“. Iki prisijungimo prie „Monte GEN“ latvis atstovavo pasaulinės elektroninio sporto agentūros „Prodigy Agency“ pagrindinės komandos gretas, su kuria pirmą kartą iškovojo vietą „ESL Challengers League“.

„The Prodigies“ sąstatas / „Prodigy Agency“ nuotr.

Didžiosios Britanijos atstovas „Gizmy“ prie ekipos taip pat prisijungė iš „Prodigy Agency“ pagrindinės komandos gretų. Roberts komandos draugas Europiniame lygyje žaidžia palyginus neilgai: apie du metus.

Ukrainietis „Leen“ prie Ukrainiečių ekipos prisijungė palikęs „L&G“ ekipą, su kuria varžėsi tiek „ESL Challenger League“ tiek, „European Pro League“ lygose, bei įvairiuose turnyruose. Dar 2021 metais Vladyslav varžėsi už „Trasko“ ekipą: komandą, kuri nustebimo visus Europos žaidėjus savo aukštos klasės žaidimu ir puikiais rezultatais nuo pats savo pradžios. Ši ekipa per nepilnus metus išlipo į Pasaulio reitingo 50-tuką, kur išsilaikė iki organizacijos uždarymo.

Legendinis komandos treneris

Komandos treneriu paskirtas Ukrainietis „AiyvaN“. Europos „Counter Strike“ fanams gerai žinomas buvęs žaidėjas su komanda „Pro100“ yra patekęs į geriausiųjų trejetuką „CIS Minor Championship – London“ turnyre, bei tapęs „GG.Bet Summer CIS“ čempionu. Kiek vėliau prisijungęs prie Italijos ekipos „GameZone Esports“ ukrainietis tapo vice-čempionu „ESL Italia“ čempionate.

Ivan Semenets / „HLTV.org“ nuotr.

Paskutinis ir bene mažiausią patirtį atsinešantis žaidėjas: Belgijos atstovas „n0te“. Lietuviams gerai pažystamas žaidėjas prie komandos jungiasi po daugiau nei vienerių metų pertraukos be organizacijos. Paskutinė ekipa, kurios gretas užėmė „n0te“ buvo Belgijos organizacija „EC Brugge“.